Włosami naszej Czytelniczki zajęła się Agnieszka Płusa, stylistka marki Wella. Jej zadaniem było stworzenie praktycznej, łatwej do ułożenia fryzury pełnej energii i pasji, dobrze pasującej zarówno do urody, jak również charakteru naszej bohaterki. W tym artykule Agnieszka opisuje dokładnie, na czym polegała jej praca, abyście mogły dzięki prostym wskazówkom wykonać podobną stylizację w domu.  
Niewątpliwym atutem Kornelii są jej włosy: bardzo gęste, grube, zdrowe i zadbane. Wcześniej nasza bohaterka farbowała je na dosyć ciemny odcień brązu, nie był to do końca trafiony wybór, ponieważ gęste, ciemne pasma trochę przysłaniały naturalną urodę Kornelii. Zależało mi gównie na zmianie koloru.  

Lekki kolor przede wszystkim

Na początek nałożyłam farbę lekko jaśniejszą od poprzedniego koloru. W tym przypadku użyłam farby Wellaton nr 6/4, która nadaławłosom Kornelii piękny, miedziany odcień.Kornelia ma bardzo gęste włosy, dlatego zużyłam 2 opakowania farby. Dzięki temu kolor jest równomierny.

Przed kręceniem  

Ciężkie, proste pasma postanowiłam zamienić w duże loki. Zależało mi, aby fryzura była lekka i kobieca, a jej forma podkreślała nowy odcień. Przed kręceniem nałożyłam na włosy mleczko Wellaflex Stylizacja i Odnowa. Kosmetyk nakładałam na wilgotne pasma, na całej długości. Następnie włosy dokładnie wysuszyłam. Oczywiście w domu można korzystać z suszarko-lokówki.

Zakręcone – wiele sposobów

Lubię w swojej pracy korzystać z lokówki. Musimy tylko pamiętać, aby loki nie były zbyt drobne. Po nakręceniu wszystkich włosów trzeba je luźno rozbić palcami i koniecznie utrwalić lakierem. Pracując z Kornelią, używałam lakieru Wellaflex Lśniący Kolor. Wybrałam wariant maksymalnie utrwalający. Lakier powinien być rozpryskiwany przynajmniej 20 cm od włosów, aby preparat odpowiednio się rozpylał, a jego drobne cząsteczki nie posklejały poszczególnych pasm.

Samodzielna pielęgnacja w domu  

Podstawą każdej fryzury jest odpowiedni kolor. Zanim powstaną odrosty, trzeba odpowiednio zadbać o kondycję włosów – warto użyć odświeżacza koloru dołączonego do farb Wella Safira. Nie można zapomnieć również o odpowiedniej pielęgnacji, która pozwoli dłużej cieszyć się nowym odcieniem włosów.Do włosów farbowanych polecam produkty Pantene Pro-V Lśniący Kolor (szampon i odżywka). Ten zestaw stosowany przy każdym myciu nie tylko spowoduje, że włosy będą zdrowe, kolor trwały, lecz także przygotuje je do kolejnego farbowania.Kolejne farbowanie powinno odbyć się za 1,5 do 2 miesięcy, najlepiej tą samą farbą i tym samym odcieniem, co zintensyfikuje efekt.  

Myślę, że cała metamorfoza osiągnęła zamierzony cel. Fryzura naszej bohaterki jest lżejsza, a sama Kornelia wygląda bardziej kobieco i seksownie „Długo się zastanawiałam, co najbardziej mi się podobało. Tak naprawdę – wszystko. Może dlatego, że taka akcja była dla mnie zupełną nowością. Pani Agnieszka wykonała świetną pracę” – tak podsumowała całą sesję zadowolona, odmieniona Kornelia.