Jak przyciągnąć bogactwo? Stare ludowe zwyczaje wskazują, że kolacja wigilijna to doskonała okazja do zapewnia pomyślności i dostatku na cały kolejny rok. Wystarczy wykonać jeden ważny gest. Włóż to pod talerz w Wigilię. Dzięki temu podobno przez cały 2024 rok nie zabraknie ci pieniędzy. Przeczytaj, co trzeba zrobić i jak dokładnie działa ta wróżba.

Włóż to pod talerz w Wigilię na szczęście i dostatek

Według tradycji na wigilijnym stole powinno znaleźć się nie tylko dwanaście potraw, ale także m.in. świąteczna świeca czy opłatek. Nie wolno zapominać także o sianku. Okazuje się, że to nie wszystko, ponieważ pewien element powinien znajdować się dokładnie pod każdym talerzem. W ten sposób zapewni gościom dostatek.

W wielu polskich domach Wigilia to okazja do sprawienia domownikom dobrej wróżby finansowej. Jeśli chcesz przyciągnąć bogactwo, włóż to pod talerz w Wigilię – użyj symbolicznego pieniążka o dowolnym nominale. Podobno moneta pod talerzem w Wigilię sprawia, że pieniądz będą się trzymały danej osoby przez cały rok. Jak w każdym przesądzie obowiązują jednak pewne reguły działania tej wróżby.

Zobacz też:

Moneta pod talerz w Wigilię – na to uważaj

W wielu polskich domach powtarza się, że jaka Wigilia, taki cały kolejny rok. Dlatego ten dzień powinien być spędzony w dobrej atmosferze i obfitować w miłe niespodzianki. Jedną z nich sprawimy bliskim, jeśli przygotujemy dla nich dobrą wróżbę z monetą pod talerzem. Warto zachować kilka reguł:

  • Pieniążki powinna wkładać gospodyni lub gospodarz.
  • Im wyższy nominał monety, tym lepsza wróżba finansowa, jednak banknoty nie są wskazane.
  • Moneta powinna być zachowana w tajemnicy aż do końca kolacji wigilijnej. Kto znajdzie ją wcześniej, odbiera sobie szansę na bogactwo.

Dodatkowo wierzy się, że posiadanie przy sobie symbolicznej ilości pieniędzy podczas wieczerzy ma przyciągnąć bogactwo i ustrzec przed stratami. I w tym przesądzie sprawdzi się wróżba z monetą pod talerzem. Dlatego dodaj bliskim szczęścia i włóż to pod talerz w Wigilię, a i tobie, i rodzinie nie zabraknie pieniędzy w 2024 roku.

Sprawdź także:

Zobacz także: