Fryzura ślubna powinna być starannie zaplanowana, a także perfekcyjnie wykonana. Najlepiej jeśli tę właściwą, poprzedza fryzura próbna, dzięki której możemy podjąć ostateczną decyzję. W ostatnim czasie prawdziwym hitem są fryzury ślubne w postaci rozpuszczonych włosów. Pasują one niemal każdej pannie młodej, a także świetnie komponują się z różnymi typami sukien. Poniżej, podpowiadamy, o czym pamiętać, decydując się na rozpuszczone włosy na ślubie i jak osiągnąć zamierzony efekt!

Fryzury ślubne z rozpuszczonymi włosami – czy to dobry pomysł?

Myśląc o fryzurze z rozpuszczonymi włosami, zwykle mamy przed oczyma piękne, długie i grube włosy, które same w sobie wyglądają imponująco. Niemniej jednak nie każda z nas jest posiadaczką takich włosów, co jednak nie oznacza, że na starcie musimy rezygnować ze swojej wymarzonej fryzury. W ostatnich latach szczególną popularnością cieszą się doczepy, które odpowiednio wykonane, dają naprawdę niesamowity i naturalny efekt. Wadą tego rozwiązania jest jego cena i czasochłonność, co należy wziąć pod uwagę już na etapie planowania swojego budżetu ślubnego. 

Jedną z uzasadnionych obaw związanych z rozpuszczonymi włosami na ślubie jest obawa o trwałość naszej fryzury. Co prawda, na rynku jest wiele świetnych utrwalaczy, które z całą pewnością, mogą nam zapewnić to, że fryzura ślubna, będzie utrzymywała się w nienagannym stanie przez cały czas (zarówno ślub, jak i wesele). Jednakże wiele zależy również od naszych włosów (np. ich podatności na kręcenie, struktury, stanu), a także od warunków atmosferycznych, które niekiedy w Polsce potrafią być naprawdę trudne do przewidzenia.

Wybierając fryzurę ślubną nie zapominajmy również o wygodzie. Zwykle kierujemy się wyłącznie względami estetycznymi. Jeśli jesteśmy posiadaczkami długich i gęstych włosów, to z całą pewnością zdajemy sobie sprawę, że niekiedy mogą być one utrapieniem, a ich ułożenie – prawdziwym wyzwaniem. Dlatego też, jeśli rozważamy rozpuszczone włosy na ślub, to koniecznie wcześniej udajmy się na fryzurę próbną. W ten sposób sprawdzimy jej trwałość, a także przekonamy się, czy jest ona dla nas odpowiednia - czy czujemy się w niej dobrze. 

Fot. iStock

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Zobacz także:

Fryzury ślubne - doczepianie włosów

Ślub jest dla każdej z nas wyjątkowym wydarzeniem. Dlatego też nikogo nie dziwi fakt, że w tym czasie jesteśmy gotowi na wiele wyrzeczeń i poświęceń. Jednym z nich są doczepy, które dadzą efekt pięknych i grubych włosów. Są one rekomendowane zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na rozpuszczonej fryzurze – to właśnie od długości i gęstości naszych włosów będzie w dużej mierze zależał efekt końcowy.

We fryzurach ślubnych zwykle stosuje się doczepy clip-in, mające postać taśmy, zakończonej klipsem mocowanym tuż przy skórze głowy. W zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy, można zastosować od 3 do nawet 10 taśm. Proces doczepiania nie jest zbyt długi – doświadczonemu fryzjerowi może to zająć maksymalnie 30 minut. Dodatkowo do wyboru mamy włosy naturalne lub syntetyczne (sztuczne). Te pierwsze mają znaczną przewagę – można je farbować i dowolnie stylizować. Natomiast doczepy syntetyczne, chociaż są znacznie tańsze, to niestety wyglądają sztucznie i możemy mieć problem z ich stylizacją (np. z zakręcaniem na lokówkę).

Cena za doczepy uzależniona jest od wielu czynników (m.in. lokalizacji), niemniej jednak dla uproszczenia można przyjąć, że 150 zł za jedną taśmę jest średnim kosztem za tego typu usługi.

Rozpuszczone włosy a welon

Jedną z problematycznych kwestii związanych z rozpuszczonymi włosami na ślubie jest wpięcie w nie welonu. Nie jest to oczywiście niemożliwe, aczkolwiek należy wcześniej pomyśleć o odpowiednim wyborze welonu. W celu jego wpięcia należy zrobić mały warkocz pod warstwą wierzchnią włosów (od spodu). Wadą tego rozwiązania jest problem z późniejszym rozczesaniem włosów w tym miejscu tak, by nie zniszczyć całej fryzury. Drugą opcją jest natapirowanie włosów przy skórze głowy i wpięcie w nie welonu. Podobnie jak w pierwszym przypadku tu również możemy mieć problem z rozczesaniem włosów, jeśli zdecydujemy się zdjąć welon na sali weselnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Fryzura ślubna – rozpuszczone włosy w stylu boho

Styl boho już od kilku lat świeci triumfy na ślubach i weselach. Charakteryzuje się on nonszalancją i swobodą, gdyż stanowi połączenie kultury hipisowskiej, folkloru i różnych wpływów etnicznych. Z całą pewnością ślub w styl boho nie jest eleganckim przyjęciem. To raczej ślub w stodole, w werandzie, namiocie z w pastelowych kolorach i wszechobecnym drewnem. Styl boho wymusza na pannie młodej dobór odpowiedniej sukni ślubnej, dodatków, makijażu i fryzury – zwykle wszystko jest naturalne i nieprzesadzone. Najczęściej przyszłe żony stawiają na suknie w kolorze kremowym czy też złamanej bieli, rzadziej wybierają czystą biel, która raczej zarezerwowana jest dla  eleganckich uroczystości w stylu glamour. Zwiewność sukni ślubnej wymaga odpowiedniej oprawy w postaci makijażu, który zwykle jest bardzo delikatny oraz fryzury, która również ma kojarzyć się ze swobodą. Dlatego też panny młode często decydują się na rozpuszczone i lekko pofalowane włosy. Wyglądają one w taki sposób jakby zostały naturalnie ułożone przez wiatr. Dodatkowo niekiedy można postawić również na ozdobę np. w postaci wianka.

NIE PRZEGAP:

Fryzura ślubna – rozpuszczone włosy w stylu rustykalnym

Styl rustykalny niekiedy błędnie utożsamiany jest ze stylem boho. Jednakże jest kilka zasadniczych różnic, które sprawiają, że są to dwa różne style. Przede wszystkim styl rustykalny jest bardzo mocno inspirowany klimatem wiejskim, dlatego też niekiedy nazywany jest chłopskim, wieśniackim czy też ludowym. Charakteryzuje się on powrotem do natury, stąd też dominują w nim przedmioty drewniane i wykonane ręcznie (np. łapacze snów). Szczególne istotne są tu różnego rodzaju kwiaty łączne, serwety, elementy postarzałe, papeteria eco, jutowe elementy itp. Panna młoda, która preferuje styl rustykalny, zwykle wybiera koronkową suknię z rozszerzanymi rękawkami i prostym dołem. Spójny z nią musi być zarówno makijaż, który podobnie jak w stylu boho jest delikatny, jak i fryzura. Może to być np. luźny warkocz, ale równie popularne są rozpuszczone włosy z kwiatowymi dekoracjami. Świetną opcją jest też połączenie tych dwóch fryzur ślubnych.

Fryzura ślubna – rozpuszczone włosy w stylu glamour

Z pozoru może się wydawać, że fryzury ślubne w postaci rozpuszczonych włosów zarezerwowane są wyłącznie dla panien młodych, które preferują styl boho czy też styl rustykalny. Niemniej jednak już od kilku sezonów dużą popularnością cieszą się rozpuszczone włosy na ślubach w stylu glamour, który jest elegancki i kojarzy się z bogactwem. Jest to styl w którym króluje przepych, luksus i blask. Mowa tu zarówno o dekoracji sali weselnej, jak i stylizacji państwa młodych. Panna młoda zwykle wybiera bardzo elegancką suknię – księżniczkę, rybkę lub o kroju litery A. Jest ona zdobiona, lub wykonana z gładkiego, atłasowego materiału, który sam w sobie jest elegancki. Oczywiście z tą stylizacją współgrać powinna również fryzura – może być to np. gładki koczek, ale równie dobrze sprawdzą się rozpuszczone włosy. W ostatnim sezonie prawdziwym hitem są tzw. hollywoodzkie fale, które charakteryzują się dużą objętością i luźnym skrętem. Są one stosunkowo trudne w wykonaniu, dlatego też jeśli zdecydujemy się na tę fryzurę, to musimy postawić na dobrego i doświadczonego stylistę czy też stylistkę fryzur.

Fryzura ślubna – rozpuszczone włosy w stylu retro

Styl retro, nazywany również stylem vintage, zwykle inspirowany jest latami 20.,30. czy 50. Jest to coraz chętniej wybierany styl ślubny, jednak wymaga on nieco odwagi i narzucenia gościom dresscodu, co niekiedy bywa źle odbierane. Styl retro stoi w opozycji do stylu glamour. Nie ma w nim miejsca na luksus, błysk i przepych, jest za to przestrzeń na prostotę, klasykę i romantyczne dodatki. Panny młode, które decydują się na styl retro, zwykle wybierają suknię tiulową, koronkową lub z krynoliną (sztywną spódnicą). Jeśli inspiracją są czasy przedwojenne, to możemy wybrać prostą i dopasowaną suknię, natomiast wówczas, gdy bardziej zależy nam na odwzorowaniu lat 50. to powinniśmy postawić na suknię nieco bardziej zdobioną. Jeśli chodzi o makijaż to może być on nieco bardziej szalony – czerwone usta i lekko podkreślone oko są jak najbardziej wskazane i mile widziane. Ważna jest również fryzura ślubna, która powinna współgrać z całą stylizacją. Możemy zdecydować się na wysokie upięcie bądź też postawić na hollywoodzkie fale w nieco luźniejszej odsłonie niż w stylu glamour. Możemy też zainspirować się ikonami z dawnych czasów, np. Marilyn Monroe. 

NIE PRZEGAP TAKŻE: