Włosy rosną szybciej, kiedy je często podcinasz.

NIE Za wzrost włosów odpowiedzialne są ich cebulki. Zatem obcinanie końców nieunerwionych pasm nie ma żadnego wpływu na tempo ich wzrostu. To raczej zabieg dający efekty estetyczne: końce są najbardziej zniszczoną i najcieńszą częścią włosa, dlatego ich częste podcinanie sprawia, iż kosmyki wyglądają na zdrowsze.

Maseczka z piwa doskonale odżywia włosy

TAK Już nasze babcie znały jego niezwykle cenne właściwości. Dziś udowodniono naukowo, że piwo działa na kosmyki nie tylko wzmacniająco, ale również regenerująco. Oprócz swoich podstawowych składników zawiera siedem witamin z grupy B, potas, wapń, fosfor, żelazo, miedź, cynk, proteiny. Aby wypróbować działanie piwa, wetrzyj 3/4 szklanki tego płynu we włosy, a po dziesięciu minutach umyj głowę. Następnie nanieś na wilgotne pasma jeszcze 1/4 szklanki odgazowanego piwa i włosów już nie spłukuj. Nieprzyjemny zapach ulotni się, kiedy pasma wyschną. Staną się gładkie, lśniące i znacznie mocniejsze.

Kiedy wyrwie się siwy włos, na jego miejscu odrośnie zabarwiony.

NIE Odbarwione włosy zawsze odrastają w tym samym kolorze, ponieważ komórki odpowiedzialne za ich wzrost nie wytwarzają już barwnika. Pamiętaj: nie powinno się wyrywać „białych nitek”, gdyż to bardzo osłabia cebulkę, a nawet grozi jej całkowitym zanikiem.
[adsense]

Po myciu spłukiwanie włosów zimną wodą doda im blasku.

TAK Chłodna, ale nie lodowata woda domyka łuski włosów. Dzięki temu ich powierzchnia się wygładza, a tym samym odbija więcej światła. Z tego powodu pasma robią wrażenie bardziej błyszczących.

Sokiem z cytryny można rozjaśnić kosmyki.

TAK I NIE Sokiem z cytryny można nadać pasmom odrobinę jaśniejszy odcień, lecz tylko wtedy, gdy zwilżone nim kosmyki wystawi się na działanie promieni słonecznych. Stosując ten sposób, widoczne efekty mogą uzyskać właściwie jedynie blondynki. Sok cytrynowy ma jednak inne zalety: jest delikatnym kwasem i zamyka łuski włosów. Jeżeli więc doda się go do ostatniego płukania, czupryna stanie się bardziej lśniąca.

Częste szczotkowanie pasm sprawia, że są bardziej lśniące.

NIE Nazbyt intensywne szczotkowanie włosów może nawet uszkodzić ich łuski i wtedy pasma – zamiast pełne blasku – staną się szorstkie, matowe; włosy zaczną się rozdwajać, łamać.

Kiedy pasma przyzwyczajają się do szamponu, przestaje On być skuteczny.

TAK Jeśli konsekwentnie stosujesz jeden rodzaj szamponu, włosy mogą uodpornić się na jego składniki. Wówczas efekt działania kosmetyku przestaje być widoczny albo wręcz jest odwrotny do zamierzonego (np. tłuste pasma jeszcze bardziej się przetłuszczają). Dlatego szampon warto zmieniać co dwa miesiące.

Zobacz także:

Codzienne mycie kosmyków sprawia, że się przesuszają.

NIE Masz wrażenie, że twoje włosy szybko się przetłuszczają? Bez obaw myj je każdego dnia. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać szampon do rodzaju i kondycji pasm. Najlepiej używać kosmetyku do częstego stosowania, który dodatkowo odbudowuje strukturę włosów.