Wydawałoby się, że farbowanie włosów to nieskomplikowane przedsięwzięcie. Ha! Tymczasem, aby stworzyć nową formułę farby, marka Wella Professionals nawiązała współpracę z wytwórnią filmową Pixar! Po raz pierwszy w historii koloryzacji włosów wykorzystano techniki filmowe, dzięki którym udało się dowiedzieć, jak uwolnić blask z wnętrza włosów.

Przesada? – Eksperci stworzyli animacje filmowe, które są w stanie idealnie odwzorować rzeczywistość. Wykorzystując ich wiedzę i nasze doświadczenie, oddaliśmy blask pochodzący ze środka włosa – twierdzi w rozmowie z Glamourem Maria Castan, naukowiec marki Wella. Film, animacje i badania blasku nie miałyby jednak znaczenia, gdyby nie nowe rozwiązania chemiczne.

KOLOR POD ŁUSKĄ

Kluczowa dla koloru jest kondycja łuski włosa (czyli jego zewnętrznej przezroczystej warstwy). Światło przenika przez nią do środka, a my na powierzchni widzimy to jako zdrowy połysk. Brak połysku oznacza, że różnego rodzaju zanieczyszczenia osadzają się pod łuską. Pyłki te są przyczyną tworzenia się wolnych rodników podczas koloryzacji powodujących uszkodzenia łuski. Wtedy traci ona na przejrzystości, a kolor wydaje się mniej intensywny. Dlatego w nowej koloryzacji Illumina Color Welli zastosowano substancje pochłaniające i likwidujące pyłki metali. Dzięki temu łuska pozostaje czysta między koloryzacjami. Ten zabieg, przeprowadzany tylko w salonach, nie jest tani, bo kosztuje ok. 250 zł.

ODCIEŃ Z TAŚMY

Równie obiecującą nowością jest technika koloryzacji pasm Flamboyage wprowadzona przez markę Davines. Miałaś kiedyś pasemka wyciągane przez czepek? Koszmar! A balejaż na sreberkach? Koniec z trzema godzinami u fryzjera! Flamboyage polega na przyklejaniu pasm włosów do specjalnej taśmy (klej jest eko!) i nakładaniu na nie farby (usługa jest droższa o ok. 20% od zwykłej koloryzacji). Tak przypadkowo wyizolowane pasma wyglądają bardzo naturalnie. Można uzyskać efekt rozjaśnionych od słońca końcówek oraz, pozbywając się odrostów, wrócić do swojego koloru. I to bezboleśnie, bo nie farbujemy całych włosów, ale ich powierzchnię.