1. DŁUGIE I CIENIOWANE

- centralnie położony przedziałek jest punktem wyjścia dla tej fryzury
- do wysokości policzków pasmom warto nadać lekki skręt (lokówką lub prostownicą)
- od linii ramion końce włosów są delikatnie wycieniowane

- KAŻDEJ DZIEWCZYNIE JEST DOBRZE W TAK OBCIĘTYCH WŁOSACH.
Proste, klasyczne, płynnie wycieniowane i spływające poniżej ramion włosy to już klasyka. Poproś tylko fryzjera, żeby zadbał o nadanie im z tyłu linii „U”. Jeśli włosy będą obcięte równo, poszerzy to optycznie twoje ramiona.

- TWOJE WŁOSY SĄ CIENKIE I DELIKATNE?
Oprócz cieniowania, poproś fryzjera o nałożenie jaśniejszych refleksów kolorystycznych. Efekt? „Więcej” włosów.

- TY TEŻ MOŻESZ MIEĆ DŁUUUGIE WŁOSY.
W Salonie Roman w Krakowie (www.salonroman.pl) dostępna już jest uznana za najlepszą na świecie metoda wydłużania i zagęszczania włosów Balmain Hair. Dodatkowe naturalne pasma zgrzewane są z naturalnymi za pomocą aplikatora, który trochę przypomina zszywacz. Na jedno „zszycie” używa się pięciu pasm – a już po trzech „strzałach” ma się wrażenie, że włosów jest prawie dwa razy więcej (widziałyśmy na własne oczy!). Po ok. dwóch miesiącach, kiedy włosy odrosną i łączenia stają się widoczne, pasma trzeba zdjąć lub uzupełnić w salonie.

2. DO RAMION

- przy tej długości najkorzystniej wygląda przedziałek z boku
- cieniowanie po obu stronach twarzy powinno być symetryczne
- końce wycieniowane już od wysokości policzków będą się naturalnie podwijały

- TO BARDZO „PLASTYCZNA” DŁUGOŚĆ.
Świetnie dopasowuje się do każdego kształtu twarzy. Długość i forma grzywki pozwala na modelowanie rysów. Jedynie w przypadku zbyt krótkiej szyi nie jest to najlepsze z wszystkich możliwych cięć. Wówczas fryzjerzy zdecydowanie mówią: tniemy krócej!

- NAJMODNIEJSZY KSZTAŁT: CIENIOWANA OBJĘTOŚĆ, ALE RÓWNE KOŃCE.
W przeciwieństwie do długich włosów, uczesanie do ramion wygląda bardziej stylowo, jeśli wszystkie końce włosów podcięte są na równej długości. Cieniowanie jest również elementem tego cięcia – jest ono jednak bardziej „kosmetyczne” niż strukturalne. To lekkie cieniowanie głównie grzywki i partii włosów na wysokości uszu.

- IDEALNA FRYZURA DO ZAPUSZCZANIA WŁOSÓW.
Jeśli znudził ci się twój klasyczny bob, poproś fryzjera o dobrze obcięte włosy do ramion. To najbezpieczniejsza długość na Dzień Złych Włosów. Kucyk przy tej długości też wygląda świetnie.

- TEN KSZTAŁT FRYZURY PASUJE DO KAŻDEJ FAKTURY WŁOSÓW.
Zarówno cienkie i delikatne, jak też te sztywne i kręcone – przy takim cięciu układają się bez zarzutu. Jeśli jednak masz wyjątkowo niepokorne włosy, nie zostawiaj ich żywiołowi. Najpierw je wygładź, a potem nadaj im kształt kontrolowanych fal. Wtedy warto też użyć kosmetyków zabezpieczających przed wilgocią – wygładzających wosków i olejków.

3. BOB

- „bałaganiarski” przedziałek nie ma jednej wyraźnej linii
- kosmyki wokół twarzy wycieniowane do linii ust wyszczuplają!
- końcówki wystrzępione na wysokości brody dodają fryzurze superlekkości

- W TYM SEZONIE NAJMODNIEJSZY JEST TEN LEKKO ASYMETRYCZNY.
Asymetria może dotyczyć przedziałka (czesanego w zygzak) i długości (pasma z jednej strony powinny być dłuższe). Włosy równo obcięte do linii brody wraz z równiutkim przedziałkiem mogą stwarzać niefortunne wrażenie hełmu.

- JEŚLI TWOJE WŁOSY SĄ KRĘCONE LUB FALOWANE,
fryzjer powinien pozostawić je podczas cięcia odpowiednio dłuższe (ponieważ po wyschnięciu uniosą się nawet o pięć centymetrów), za to lżej je wycieniować.

- NAJMODNIEJSZA WERSJA TEGO CIĘCIA
ma dodające lekkości, mocno wystrzępione końcówki (patrz fryzura Victorii Beckham).


4. KRÓTKIE Z GRZYWKĄ

- zapomnij o przedziałku – w tego typu fryzurach grzywkę tnie się z dużej partii włosów zaczesanej do przodu aż z czubka głowy
- duża gładka grzywka na bok decyduje o megakobiecym charakterze fryzury
- niezbyt krótką grzywkę będziesz mogła założyć za ucho (warto, bo to wygodne)

- KRÓTKIE CIĘCIE KORZYSTNIE WYSZCZUPLA TWARZ.
Jeśli wybierzesz fryzurkę z minigrzywką czesaną do góry – twarz wyda się bardziej pociągła. Również dłuższa grzywka zaczesana na bok sprawi, że okrągła buzia wyda się smuklejsza. To mit, że osoby z „pełną twarzą” nie powinny decydować się na takie cięcie (patrz: Ginnifer Goodwin czy Michelle Williams).

- TO FRYZURA IDEALNA DLA TZW. DROBNYCH KOBIET.
Wbrew pozorom krótkie włosy nie są najlepsze dla dziewczyn w rozmiarze 44 wzwyż (zwłaszcza te okropne „wyszczuplające” pazurki). Ale te w rozmiarze 34 wyglądają w nich wręcz genialnie! Krótkie włosy nie zaburzają proporcji drobnej sylwetki.

- CIĘCIE MASKUJĄCE PROBLEM.
Skrócenie włosów jest rozwiązaniem idealnym, jeśli radykalnie chcesz pozbyć się odrośniętego koloru. Sprawdza się też, gdy nagle zaczęły wypadać ci włosy. Wtedy jednak nie daj się namówić na zbyt ciemną farbę – będziesz wyglądała, jakbyś miała tylko garść włosów.

- WYMAGAJĄCA FRYZURA.
Krótkie włosy mają sens, gdy są... krótkie. Obowiązkowa wizyta u fryzjera raz na 3–6 tygodni.