Faded pastel to modny kolor włosów na wiosnę

„Wiosna to zdecydowanie sezon pasteli. Faded pastel, delikatny koral, blush pink i pastel blue – te odcienie zdominują ulicę gdy tylko pojawi się pierwsze kwietniowe słońce. To zmierzch ery, w której kobiety sięgały po zdecydowany, wyrazisty kolor. Agresywne, mocne odchodzą w cień” – miał powiedzieć Chris Appleton, jedna z najbardziej zorientowanych w temacie osób w branży, dyrektor artystyczny Glam Seamless specjalizującego się w przedłużaniu włosów i tworzeniu fryzów w zgodzie z najświeższymi trendami. I faktycznie, faded pastel to nie tylko najciekawszy wiosenny trend; ważny jest tez sposób, w jaki się go nosi. Appleton wskazuje, że pastele najlepiej prezentują się na długich włosach, choć jeśli uważnie przejrzeć Instagram okaże się, że wśród kobiet, które noszą krótkie fryzury także nie brakuje jego zwolenniczek.

Undone bun – błyskawiczne wiosenne upięcie, które pokochały influencerki

Czy wiosna to złoty czas dla faded pastel czyli pastelowych włosów?

Wszystko wskazuje na to, że faktycznie tegoroczna wiosna to złoty okres dla pasteli. Liczba zapytań w Google, na Instagramie czy Pintereście mówi sama za siebie. Dodatkowo, jeśli wziąć pod uwagę fakt, że pastele na włosach odmieniają się przez wszystkie przypadki i dają szanse na eksperymentowanie w zależności od koloru cery czy po prostu takiego, jaki chcemy osiągnąć, trudno się dziwić popularności tego trendu.

Jak osiągnąć perfekcyjny pastelowy kolor na włosach?

Z pewnością  nie jest to efekt, który można osiągnąć własnym sumptem. Tak jak wszystkie zabiegi wiążące się z odbarwianiem i uzyskiwaniem nowego koloru faded pastel powinno się wykonywać u specjalisty. Zresztą co ciekawe: nie każdy stylista fryzur się tego zabiegu podejmie. Tak czy inaczej ładnie wykonany faded pastel (bo wbrew pozorom ten efekt wcale nie wygląda jak jak „sprana pastela” czyli kolor, który czasy świetności ma dawno za sobą, ale po prostu jego dużo bardziej subtelna, łagodna wersja), wiąże się z agresywnym zabiegiem odbarwiania, którzy obciąża i może uszkadzać włosy. Dlatego szalenie ważna jest pielęgnacja włosów po zabiegu – i chodzi zarówno o ich kondycję jak też trwałość samego koloru.

W galerii znajdziecie najładniejsze wersje najmodniejszego trendu faded pastel czyli najbardziej subtelnego wydania pasteli na włosach.