Modne fryzury na lato 2019

Wyższe temperatury sprawiają, że nabieramy ochoty na zmiany: trudno powiedzieć, o co dokładnie chodzi, ale to właśnie latem jesteśmy odważniejsze, jeśli chodzi o kompletowanie kosmetyczki, testowanie nowych trendów modowych i eksperymenty z włosami. Radykalne cięcie, z którym zwlekałyśmy latami? Proszę bardzo – ta decyzja, jeśli ma ogóle ma zapaść, najpewniej dopełni się właśnie latem. Farbowanie? Chociaż fryzjer niezmiennie nas od tego odwodzi, jeśli zdecydujemy się postawić na swoim, to właśnie w trakcie ciepłych miesięcy, tuż przed wyjazdem. Podobnie jeśli chodzi o uczesanie: nawet gdy uparcie sięgamy po najprostsze uczesania wizja małe urozmaicenia ma szanse skusić nas właśnie wtedy.

Sauna na włosy – czy ten zabieg naprawdę działa?

No i jeszcze jedno: na hasło fryzury na lato 2019 nic chyba nie działa lepiej jako zachęta do zmian niż przesuszone słońcem, puszące się włosy. Skoro więc i tak chcąc nie chcą jesteśmy jakieś ruchy skazane, warto podejść do tematu z głową. Jest kilka takich fryzur, po które warto sięgnąć przynajmniej raz w życiu: to te, które podziwiamy u gwiazd, o których pisze się, że są hitami długo dłużej niż tylko jeden sezon, czy te, co do których nie ma wątpliwości, że pasują wszystkim (choć akurat to ostatnie hasło nieczęsto ma odzwierciedlenie w praktyce).  W galerii znajdziecie podpowiedzi, po co warto sięgnąć chociaż raz, choćby po to, by skreślić to z listy fryzur do przetestowania. Ryzyko porażki jest niewielkie, za to są duże szanse na to, że wybrana fryzura zostanie z nami na dłużej. A choćby i tylko do końca lata – czemu nie?

Jak się czesać latem - prosty bob

Nie jest to najnowsze odkrycie, za to z pewnością jedno z tych uczesań, które służy wszystkim, a przynajmniej większości. Długość do połowy szyi czy tuż nad ramionami nie pozwala wprawdzie w razie potrzeby spiąć włosów, ale właśnie o to chodzi: nosimy je rozpuszczone, z końcówkami postawionymi na baczność. Nie ma szans, żeby taki bob nie wyglądał dobrze nawet jeśli macie kręcone włosy i będzie wymagał codziennego wsparcia prostownicy.

Fryzury na lato 2019 - romantyczna grzywka

Grzywka będzie uroczym wykończeniem fryzury każdej długości, chociaż my lubimy ją najbardziej w wersji półdługiej – miękko kładące się na ramionach pukle w stylu retro i rozdzielona tuż nad brwiami na dwa grzywka, która chcąc nie chcąc jest centralnym punktem całości. Jeśli czeszecie się zawsze do góry, to właśnie to uczesanie dla którego warto pokusić się o zmianę!

Krótkie fryzury na lato - cięcie a'la Twiggy

To klasyk - nie ma szans, żeby kiedykolwiek okazał się passe. Warto zaryzykować nawet jeśli macie kręcone włosy. Będzie to wymagało trochę akrobacji, ale te i tak są wam pewnie nieobce, jeśli choć raz na jakiś czas nachodzi was chęć na poskromienie burzy loków. No chyba że bierzecie je z całym dobrodziejstwem inwentarza i zwyczajnie mówicie pas. Dla tej fryzury na lato warto choć raz stracić głowę! Michelle Williams, Rihanna czy Anne Hathaway nie mogą się mylić.

Proste fryzury na lato 2019 - warstwowe cięcie 

Takie cięcie cienkim włosom da trochę powietrza i pozwoli zagęścić fryzurę, a właścicielkom tych kręconych zdejmie z głowy ciężar stylizacji - tutaj nie potrzeba nic więcej, niż sprej do beach waves! Fryzura jest gotowa i w wersji jak trzeba natychmiast po wstaniu z łóżka.

7 sposobów na to, żeby rzadziej chodzić do fryzjera

Fryzury na lato 2019 - klasyczny bob

Co tu dużo mówić - to jedno cięcie sprawia, że fryzurę na lato mamy gotową od zaraz. Ewentualne ruchy dotyczą długości i skrętu, bo niezależnie od tego, czy macie włosy jak spod żelazka, czy niesforne ,trudne do ujarzmienia afro, ta wersja będzie idealna. Jako koło ratunkowe po nieudanych eksperymentach lub jako świadoma, słuszna decyzja.Jesteśmy zdecydowanie na tak.

Modne uczesanie na lato 2019 - włosy wywinięte na zewnątrz

Dziewczęca, psotna wersja podkręconego boba w negatywie - ten jeden gest sprawia, ze fryzura nabiera lekkości i przekory. Może nie na co dzień, ale na wielkie (i mniejsze) wyjście jak najbardziej! Zresztą w sumie to czemu nie sięgać po nią każdego dnia: latem wszystkie chwyty są dozwolone!