Przepleciony koński ogon

Rozczesz włosy gęstym grzebieniem. Zrób na środku głowy przedziałek i wszystkie pasma skieruj do tyłu. Zbierz je nad karkiem w luźny koński ogon i zwiąż gumką. Potem rozdziel pasma tuż nad upięciem, tworząc między nimi przerwę. Chwyć koniec kucyka i przełóż go przez ?dziurę?. Pociągnij tak, by opadał na plecy. Przepleciony koński ogon stworzy z tyłu głowy stylowe fale, które sprawią, że prosta fryzura nabierze klasy. Całość spryskaj nabłyszczaczem.

Z niesforną grzywką

Zwilż włosy wygładzającym sprayem. Rozczesz je i zrób z boku dość długi przedziałek. Do prostowania kosmyków możesz użyć suszarki i płaskiej szczotki. Wygładzaj po kolei pasmo po paśmie. Kosmyki z boku skieruj na twarz, a grzywkę zaczesz na bok. Na koniec lekko rozwiej fryzurę suszarką i spryskaj mgiełką lakieru.

Wygładzone pasemka

Wczesz we włosy mleczko do prostowania kosmyków. Na środku głowy zrób przedziałek i pasmo po paśmie wygładzaj prostownicą. Potem wygładzaj te z boków i tyłu głowy. Na czubku głowy oddziel szerokie pasmo włosów i zaczesz je do tyłu, następnie gęstym grzebieniem podtapiruj u nasady. Uczesanie zyska objętość, a pasma na czubku nie będą przyklapnięte. Całą fryzurę lekko polakieruj.

Z ozdobną opaską

Rozczesz włosy.Te z tyłu i na czubku głowy mocno podtapiruj. Wcześniej możesz spryskać je u nasady lakierem. Pozostałe pasma skieruj do tyłu, zbierz nad karkiem i zwiń w kok banan, upinając go bardzo wysoko. Kok wygładź i mocno polakieruj. Załóż opaskę, która podkreśli elegancki charakter fryzury.

Sprężynki w nieładzie

Lokówką o małej średnicy podkręć wszystkie pasma. Możesz też włosy, spryskane lotionem do loków, nawinąć na cienkie wałki. Gdy wyschną, zdejmij je. Zwilż dłonie lakierem i delikatnie rozkręcaj loczki, wyciągając je do przodu. Grzywkę zaczesz dłońmi na bok. Jeżeli masz długie pasma, a podoba ci się ta fryzura, zwiąż i upnij długie kosmyki nad karkiem.

Z długich krótkie

Ta fryzura, idealna dla włosów obciętych na boba, sprawdzi się też przy długich pasmach. Spryskaj je wygładzającym żelem i rozczesz gęstym grzebieniem. Zrób z boku przedziałek. Jeśli masz włosy krótkie, podwiń końce na okrągłej szczotce. Długie zwiąż nad karkiem w luźny kucyk. Jego koniec zwiń w rulon i podepnij tak, by włosy wydawały się krótkie. Z jednego boku załóż pasma za ucho, z drugiego ? przypnij grzywkę spinką.Zmysłowe pukle

Wszystkie pasma zwilż lotionem ułatwiającym układanie loków. Potem oddzielaj pojedyncze kosmyki i nawijaj je na palec. Loczki przypinaj wsuwkami, tak by się nie rozwinęły. Wysusz je gorącym strumieniem powietrza z suszarki. To utrwali też skręt. Zdejmij spinki i szczotką rozczesz włosy, układając je w twarzowe loki. Zrób z boku przedziałek.

Z wywiniętymi końcami

Na suche włosy nałóż krem modelujący. Rozczesz je, zaczesując grzywkę na twarz. Lokówką o niezbyt grubej średnicy podkręć końce wszystkich kosmyków. Następnie grzebieniem o szerokim rozstawie zębów delikatnie rozczesz pasma. Rozetrzyj w palcach odrobinę żelu i przeciągnij nimi po wywiniętych końcach. To je utrwali. Na koniec fryzurę spryskaj lakierem nabłyszczającym. Dzięki temu przetrwa ona kilka godzin.

Luźny kok ? la Bardotka

Oddziel nad czołem wąskie pasmo grzywki. Część kosmyków załóż za uszy, pojedyncze pozostaw swobodnie wijące się wokół twarzy. Resztę pasm podtapiruj u nasady. Zbierz je nad karkiem, zwiń wokół własnej osi, upinając w dosyć luźny wysoki kok banan.ZDJĘCIA: T. PISIŃSKI; MAKIJAŻ: M. GONTARSKI; STYlIZACJA: E. CHOMKA; FRYZURY: R. KUPISZ; MODELKI: AGNIESZKA/MANGO MODELS, KASIA/MODA FORTE