PINK - ROCKOWE UPIĘCIE

Jej ulubiony fyzjer: Danilo
Danilo współpracuje z gwiazdą już od czterech lat. To on jest autorem jej metamorfoz w hitowym teledysku "Stupid Girl". "Kiedy czesze mnie Danilo, nie muszę nawet patrzeć w lustro, by mieć pewność, że dobrze wyglądam" - mówi gwiazda. Ostatnio Danilo coraz częściej tworzy dla niej fryzury w prawdziwie glamour stylu, takie jak loki a la Marilyn Monroe czy kaskadowe fale a la Veronica Lake.
"Pink odkrywa swoją kobiecość, ma ochotę na zmianę stylu, a fryzura jest jego ważnym elementem" - mówi fryzjer, który jest rzecznikiem "Beatiful Lengths" - akcji Pantene Pro-V, na której rzecz amerykańskie gwiazdy obcinają włosy, by oddać je do produkcji peruk dla kobiet chorych na raka.

Ty też możesz mieć takie włosy:

 • To odważne upięcie na pewno jest standardem dla Pink, dla większości kobiet jest raczej propozycją na wieczorną kreację dla włosów. Rozpocznij od nałożenia na włosy regenerującej Odżywki Intensywna Regeneracja, Pantene Pro-V.
 • Następnie rozczesz grzebieniem na włosach krem zapobiegający ich puszeniu się, rozpyl spray dodający objętości Thick Spray Light, Sebastian, 99 zł (w salonach fryzjerskich) i wysusz włosy suszarką.
 • Na koniec zakręć pasma włosów na lokówce, podtapiruj włosy u nasady cienkim grzebieniem i upnij "koronę" loków wsuwkami.

LUCY LIU - SEKSOWNY BOB

Jej ulubiony fryzjer: Renato Campora
Kiedy Renato dotarł na sesję, czekało na niego prawdziwe wyzwanie. Jego zaprzyjaźniona klientka, aktorka Lucy Liu po 15 latach noszenia długich włosów zdecydowała się na "ostateczne cięcie". Jedyna wskazówka, jaką dała fryzjerowi, brzmiała: "To ma być superłatwa fryzura i do układania, i do noszenia. Coś w stylu wash & go". Campora był przerażony, jak przyznał się dopiero po zdjęciach, ale efekt jego pracy zachwycił wszystkich. "Renato stworzył nowoczesną interpretację klasycznego boba. Moje włosy są fantastyczne i świetnie się w nich czuję" - mówi Liu. Aktorka podziwia go nie tylko za talent, ale także za to, że jest niezwykle rodzinnym facetem. "Kocha swoją żonę, dzieci, spędza z nimi każdą wolną chwilę. Jeśli ma brata bliźniaka, proszę, dajcie mi znać!" - żartuje Liu.

Ty też możesz mieć takie włosy:

 • Poproś swojego fryzjera, by "obciął" twoje włosy brzytwą. Dzięki niej stworzy długie, "ruchome" pasemka dokoła głowy, nie tylko wokół twarzy. "Da to efekt niezwykle naturalnych włosów" - mówi Campora.
 • W domu wystarczy, że rozprowadzisz na wilgotnych włosach odrobinę pianki Nutri-Sculpt, Kérastase, a potem delikatnie je "potargasz" takim samym ruchem dłoni jak podczas suszenia włosów suszarką.
 • Zakończ stylizację fryzury, wygładzając włosy, szczególnie ich końcówki, kilkoma kroplami nabłyszczającego serum DGJ Shine & Gloss, Marc & Spencer, 35 zł, które zapobiegnie również ich puszeniu się.

CHARIZE THERON - ELEGANCKIE LOKI

Jej ulubiony fryzjer: Enzo Angileri
Stylista gwiazd, ambasador marki Matrix, już od sześciu lat nie tylko pracuje z Charlize, ale także się z nią przyjaźni. "Zawsze razem wychodzimy na japońskie jedzenie - oboje je uwielbiamy" - mówi Angileri. Jeśli aktorka uczestniczy w jakiejkolwiek gali, zdjęciach, wywiadzie, jej włosy zawsze stylizuje Enzo. To on wygrał nagrodę Creative Arts Emmy za fryzurę stylizowaną na lata 60., którą stworzył dla Charlize do filmu "Życie i śmierć Petera Sellersa". "Kiedy Enzo stylizuje moje włosy, nigdy nie mam problemu w stylu: "O Boże, co to jest!" - mówi Theron. - Zawsze, kiedy wydaje mi się, że już miałam na głowie wszystkie możliwe fryzury, Enzo proponuje mi coś, czym naprawdę potrafi mnie zaskoczyć" - dodaje.

Ty też możesz mieć takie włosy:

 • Po pierwsze wypracuj fale, zaczynając od nałożenia pianki zwiększającej objętość Volumagic, Wella SP, 91 zł (w salonach fryzjerskich) i wysuszenia włosów suszarką z dyfuzorem, pamiętając o tym, by podczas suszenia nawijać pojedyncze pasma włosów wokół palców - to utrwali ich skręt.
 • Grzywkę wygładź na okrągłej szczotce. "Kiedy będzie bardziej prosta, będzie wyglądać znacznie szykowniej" - podpowiada Angileri.
 • Na koniec zepnij włosy do tyłu, zostawiając luźne pasemka wokół twarzy i utrwal fryzurę Nabłyszczającą mgiełką Biolage, Matrix.

NAOMI WATTS - ZMYSŁOWE FALE

Jej ulubiony fryzjer: Bob Recine
Czy pomyślałabyś, że granie na bębnach w punkowej kapeli może otworzyć komuś drzwi do kariery topowego fryzjera-stylisty? W przypadku Recine'a tak właśnie było. We wczesnych latach 70. legendarny francuski fryzjer Jean Loius David zwrócił uwagę na fryzurę pewnej dziewczyny. "Była to moja narzeczona, a to, co miała na głowie, było moim dziełem - wspomina Recine. - Gdy się o tym dowiedział, zaprosił mnie do Paryża, by uczyć mnie fryzjerstwa" - dodaje. Dziś Recine należy do zespołu najlepszych fryzjerów L'Oréal Professionnel, stylizuje największe nowojorskie pokazy mody (Calvin Klein, Zac Posen) i współpracuje z gwiazdami, także z Naomi. "Jestem od niego uzależniona, a tak naprawdę moje włosy. Kiedy nie ma go w pobliżu, zawsze mam Dzień Złych Włosów" - mówi aktorka.

Ty też możesz mieć takie włosy:

 • Wmasuj w wilgotne włosy piankę zwiększającą objętość Full Volume tecni.art, L'Oréal Professionnel wielkości piłeczki pingpongowej.
 • Wysusz włosy, zaczesując średniej grubości pasma na okrągłą szczotkę, potem zakręć je jeszcze na lokówkę, wywijając sąsiadujące ze sobą pasma w różnych kierunkach, raz w lewo, raz w prawo.
 • Na koniec lakierem Infinium Ultimate, L'Oréal Professionnel, 48 zł (w salonach fryzjerskich) spryskaj szczotkę i przeczesz nią włosy. "Efekt będzie nie tylko bardziej naturalny, ale również supertrwały" - mówi Recine.