Krótkie włosy wróciły do mody całkiem niedawno. Mogliśmy zauważyć jak wiele artystek bez żalu żegna się z dlugimi lokami i pojawia w seksownych i krótkich fryzurach. Trend zapoczątkowała Miley Cyrus a szybko w ślad za nią podążyły inne wokalistki np. Honey.

Moda ta znalazła też swoje odzwierciedlenie na pokazach mody. Wiele projektantów sięgnęło po krótkie peruki dla swoich modelek. Widzieliśmy je na przykład na pokazie Moschino czy Oscara De La Renty.
Także na innych pokazach pośród długowłosych piękności coraz częściej krótkie włosy są akceptowane nie tylko wśród najbardziej znanych top modelek, ale także debiutantek.

Krótkie włosy są wygodne w noszeniu. Nie wymagają tylu zabiegów pielęgnacyjnych co długie, mają jednak swoje wady. Nie można ich po prostu związać w kucyk w tzw. bad hair day, często wymagają więcej czasu na codzienne mycie i układanie.

Jeśli zdecydujesz się na krótkie włosy znajdź dobrego fryzjera (najlepsi są polecani pocztą pantoflową!), który dobierze odpowiednie cięcie do kształtu twojej twarzy i rodzaju włosów. Dzięki temu zaoszczędzisz wiele czasu. Fryzura powinna być szybka w ułożeniu i dopasowana indywidualnie do ciebie i twojego stylu życia. Nie warto sugerować się tu fryzurami ulubionych gwiazd.