Warkocz z gumek, czyli oszukany warkocz – czego potrzebujemy?

Warkocz na gumkach od kilku sezonów święci triumfy popularności – wygląda o wiele bardziej efektownie, niż warkocz tradycyjny czy francuski. Ten ostatni również można nieco zmodyfikować i zapleść właśnie za pomocą tej metody – francuski warkocz z gumek to fryzura idealna niemal na każdą okazję. Jeśli nabierzemy wprawy, jest również dość prosta i szybka do wykonania, a przy tym z powodzeniem utrzyma się przez cały dzień w nienaruszonym stanie. Jakich akcesoriów potrzebujemy, aby zapleść warkocze z gumek?

- przede wszystkim gumek – najlepsze będą przezroczyste i cienkie gumki recepturki, ponieważ są niemal niewidoczne na włosach

- grzebienia ze szpikulcem – będzie przydatny do wydzielania kolejnych pasm i rozluźniania splotu

- szczotki do włosów – warto postawić na szczotkę z dodatkiem włosia dzika, ponieważ jako jedna z nielicznych nie uszkadza struktury włosów podczas rozczesywania, a przy tym sprawia, że kosmyki stają się gładkie, lśniące i nie elektryzują się

- lakieru utrwalającego lub żelu w sprayu – nie jest to konieczne, jeśli posiadasz wysokoporowate włosy, ponieważ w takim przypadku gumki nie powinny się zsuwać. Jeśli natomiast jesteś posiadaczką śliskich niskoporów, warto postawić na utrwalenie fryzury lakierem. 

Warkocz z gumek – krok po kroku

Jak zrobić warkocz z gumkami? Na początku procedura zaplatania tego warkocza może wydawać się szalenie skomplikowana, ale nic bardziej mylnego! Fryzury z gumek recepturek mają tę zaletę, że wyglądają na trudne do wykonania, a w praktyce, dzięki wykorzystaniu recepturek, są bardzo proste. Jak zrobić pojedynczy oszukany warkocz?

1. Używając szczotki, rozczesz splątane pasma, a następnie zaczesz wszystkie włosy do tyłu.

2. Przykładając kciuki do boków czoła, przesuń nimi w kierunku czubka głowy, wydzielając w ten sposób pierwszą sekcję włosów. Zwiąż ją na szczycie czaszki, używając w tym celu pierwszej gumki recepturki.

3. Stworzony kucyk zarzuć do przodu, tak, aby przez chwilę ci nie przeszkadzał. Przykładając kciuki o około 1,5 cm niżej niż poprzednio, w podobny sposób wydziel kolejną sekcję włosów. Również zwiąż ją z tyłu za pomocą kolejnej gumki. Masz już teraz dwa kucyki (jeden pod drugim), a część włosów, która znajduje się na spodzie, pozostaje jeszcze rozpuszczona.

4. Górnego kucyka rozdziel na dwie równe części i rozłóż je na boki (możesz w tym celu pomóc sobie małymi klamerkami, które sprawią, że kolejne sekcje nie będą się ze sobą plątać). Dolną kitkę zarzuć do przodu w taki sposób, aby przechodziła dokładnie przez środek znajdującego się powyżej, rozdzielonego ogonka.

5. Chwyć oba pasma górnego kucyka i zwiąż je pod włosami, które zwisają z górnej kitki.

6. Przykładając kciuki do skroni wydzielaj kolejne sekcje o szerokości około 1,5 cm i powtarzaj powyższą procedurę zaplatania.

7. Na koniec, używając palców lub grzebienia ze szpikulcem, poluzuj sploty – dzięki temu warkocz będzie bardziej wypukły, a fryzura zdecydowanie zyska na objętości.

8. Spryskaj upięcie lakierem utrwalającym.

Zaplatanie warkocza możesz zakończyć tuż przy karku, pozostawiając resztę włosów w formie kucyka. Popularną opcją jest również zaplatanie oszukanego warkocza aż do końca długości włosów. Powstałą fryzurę możesz ozdobić gumką typu scrunchie lub jedwabną, wzorzystą apaszką.

Dwa warkocze z gumek – krok po kroku

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

francuski.1

Fryzury z gumkami pozwalają na nieskończenie wiele modyfikacji. Znając już metodę wykonania oszukanego warkocza, możesz wymyślać kolejne kombinacje, codziennie zachwycając otoczenie inną fryzurą! Opcją, którą warto rozważyć na początek jest podwójny warkocz z gumkami. Jak go wykonać?

1. Rozczesz włosy za pomocą szczotki.

2. Używając grzebienia ze szpikulcem, wykonaj równy przedziałek na środku, ciągnący się od czoła, przez czubek głowy, aż do karku.

3. Włosy znajdujące się po lewej stronie przedziałka zepnij za pomocą klamerki – zajmiemy się nią później.

4. Pasma, które znajdują się z drugiej strony zaczesz szczotką do tyłu i zacznij zaplatanie pierwszego warkocza z gumek. Metoda jest dokładnie taka sama jak w przypadku pierwszej propozycji.

5. Teraz zajmij się włosami znajdującymi się po lewej stronie. Zaczesz je do tyłu i używając gumek zapleć kolejnego warkocza.

6. Rozluźnij sploty za pomocą grzebienia ze szpikulcem i spryskaj fryzurę lakierem do włosów.

Takie upięcie to doskonała propozycja na nieformalne spotkanie ze znajomymi, wyjazd za miasto, czy wieczorną imprezę w klubie. Jest bardzo efektowne i zwraca uwagę otoczenia, a przy tym stanowczo odmładza. Fryzury, które zaczynają się od zaczesania włosów do tyłu, upięte wysoko na czubku głowy, działają jak optyczny lifting dla naszej twarzy. Jak nic innego podkreślają również atuty typowo słowiańskiej urody, takie jak nieco skośne oczy i wyraźnie zaznaczone kości policzkowe. Dobrym przykładem jest tutaj Cleo i jej kreacja z teledysku „My Słowianie” – wysokie upięcie jest jej cechą charakterystyczną, a przy tym wygląda młodzieńczo i z klasą.

francuski.4

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

francuski.7

Warkocz z gumek na boku to idealna propozycja dla osób, które lubią wyróżniać się z tłumu i nie boją się odważnych rozwiązań. Można go wykonać na kilka sposobów – nad skronią, blisko skóry głowy lub nieco niżej, stosując luźną konstrukcję – w tym przypadku będzie otulał jeden z boków naszej twarzy jak krótka zasłona. Zdecydowanie popularniejszą opcją jest ta pierwsza i trudno się temu dziwić – tak zapleciony warkocz jest dużo bardziej stabilny i nie wymaga żadnych poprawek przed lustrem w ciągu dnia.

Jak wykonać warkocz z gumek na boku? Tak naprawdę sposób zaplatania jest bardzo podobny do pierwszego opisanego warkocza, z jedną małą różnicą – wszystko dzieje się po prawej lub lewej stronie głowy, a nie na środku.

1. Rozczesz splątane pasma i zaczesz szczotką wszystkie włosy na jedną stronę (jeśli jesteś praworęczna łatwiej będzie ci zaplatać warkocz po lewej stronie, a w przypadku leworęczności – po prawej).

2. Przykładając kciuki do boków czoła, wydziel pierwszą sekcję włosów i zwiąż ją wysoko, na boku głowy.

3. Podążając za instrukcją opisaną powyżej zapleć warkocza z gumek.

4. Rozluźnij sploty i spryskaj włosy za pomocą lakieru utrwalającego.

Zaplatając oszukanego warkocza warto zaopatrzyć się w dodatkowe lusterko i ustawić je w taki sposób, aby widzieć w nim wszystko to, co odbija się w lustrze znajdującym się za nami. Podejmując kolejne próby wykonania tego upięcia, będzie szło ci coraz sprawniej, a dodatkowe akcesorium nie będzie ci już potrzebne.