Fryzury z warkoczem

Warkocz, tuż obok loków, jest elementem najczęściej wchodzącym w skład różnego rodzaju fryzur. Luźne sploty tego typu są wykorzystywane głównie w przypadku zwiewnych upięć popularnych w ostatnim sezonie. Wówczas przechodzą one przez pół głowy, zaczynając od skroni, a następnie zmierzając nad uchem aż do niskiego, luźnego koka umieszczonego nieco ponad karkiem. Zwykle są to klasyczne warkocze dobierane, czyli typ francuski, które wyglądają znacznie delikatniej niż wariant holenderski.

Upięcia z warkoczem

Warkocze stanowią elegancki dodatek, który można wkomponować w niemal każde upięcie, również te bardzo podstawowe. Delikatny warkocz połączony z kucykiem jest w stanie odmienić tę klasyczną fryzurę i nadać jej zupełnie nowego charakteru. W tym celu można zastosować zarówno zwykły, dobierany warkocz na samym środku głowy rozciągający się od czoła aż do punktu, w którym znajduje się gumka spinająca kucyk, jak i dwa warkocze po bokach głowy łączące się z samą kitką. Zwykły, niedobierany splot może stanowić również ciekawy dodatek do standardowego kucyka oplatając i ukrywając gumkę, a następnie włączając się do samego upięcia.

W podobny sposób można wzbogacić także różnego rodzaju koki. Dobierane warkocze są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że pozwalają one na poprowadzenie zarówno z boku, jak i z góry czy nawet od dołu całej fryzury. Bardzo efektownie wyglądają wysokie koki, pod którymi kryje się dobierany warkocz, a jego końcówka wchodzi następnie w skład samego upięcia. W celu wykonania takiego uczesania należy pochylić się i stworzyć splot rozpoczynając od karku, a kończąc w miejscu, w którym ma znaleźć się kok. Kolejne czynności zależą wyłącznie od tego, czy preferujesz luźne upięcie, czy wolisz korzystać z wypełniacza lub zrobić idealną, schludną fryzurę bez dodatkowych przyrządów.

Fryzury z warkoczem: Warkocze dobierane

Warkocze dobierane to absolutny klasyk przewijający się w wielu fryzurach wykonywanych w związku z różnymi okazjami. Jak go zrobić?

 1. Podziel włosy na trzy równe części.
 2. Rozpocznij plecenie jak w przypadku klasycznego warkocza, a następnie dobieraj kolejne pasma z pozostałych włosów.
 3. Kiedy skończą się włosy do dobierania, warkocz kończymy jak klasyczny.
 4. Końcówkę zwiąż gumką lub pozostałe włosy podwiń pod warkocz i przypnij wsuwkami.

Mianem warkocza dobieranego często określa się wiele splotów obejmujących nie tylko ,,wiszącą" część włosów, lecz także całą powierzchnię głowy. Poszczególne fryzury tego typu dzieli się jednak na wiele różnych rodzajów wymagających przekładania pasm w odpowiednie strony. Wyróżnia się warkocze francuskie, holenderskie, wodospady, bokserskie oraz wiele innych, równie ciekawych splotów.

 
 
 
 
0
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1

2

3 w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Od klasycznego dobieranego splotu różnią się one tym, że są znacznie bardziej wypukłe i wyraźnie oddzielają się od reszty włosów, jednocześnie trzymając się na nich stabilnie. Aby wykonać takie uczesanie należy realizować takie same czynności, jak podczas tworzenia zwykłego warkocza dobieranego.

 1. Podziel pasmo włosów na trzy równe części i zacznij splot jak w przypadku klasycznego warkocza.
 2. Następnie dobierz kosmyki z pozostałych włosów i zamiast zapleść je jak w przypadku klasycznego warkocza dobieranego, należy przekładać je odwrotnie, czyli pod warkocz (do spodu).
 3. Końcówkę zwiąż gumką lub pozostałe włosy podwiń pod warkocz i przypnij wsuwkami.
 4. Warkocz holenderski najlepiej zaplatać z wygładzonych i dobrze rozczesanych włosów. 
 
 
 
 
4
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

6

7

8 to kolejny hit minionych lat. Jest to bardzo wygodna fryzura obejmująca dwa sploty wykonane z całości włosów równolegle względem przedziałka umieszczonego na samym środku głowy.

Zobacz także:

 1. Podziel włosy równo na połowę, tak żeby przedziałek był pośrodku głowy. Z każdej części włosów będziemy teraz zaplatać warkocze.
 2. Pierwszą część włosów podziel na trzy części i zacznij zaplatać jak warkocz holenderski.
 3. To samo zrób z drugą częścią włosów.
 4. W ten sposób powstaną dwa równoległe sploty, które związujemy gumką do włosów.

Warkocze bokserskie bardzo często są łączone z syntetycznymi, kolorowymi pasmami. Jest to doskonała opcja pozwalająca na stworzenie efektownego uczesania na lato. Warkocze bokserskie wyglądają świetnie również na efekcie ombre i w sytuacji, gdy twoja górna warstwa włosów jest wyraźnie jaśniejsza niż ta dolna.

 
 
 
 
9
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Wyświetl ten post na Instagramie.1

Wyświetl ten post na Instagramie.2

Wyświetl ten post na Instagramie.3 to nic innego niż klasyczny dobierany warkocz wykonywany w dokładnie taki sam sposób, jak jego standardowa, wisząca wersja.

 1. Rozczesane włosy zaczesz starannie do tyłu i wydziel jedno pasmo na szczycie głowy.
 2. Podziel to pasmo na trzy części.
 3. Zacznij zaplatać włosy jak w przypadku zwykłego warkocza: najpierw przekładamy na środek prawe pasmo, potem lewe.
 4. Dalej przy zaplataniu dobieraj jednak do przekładanego pasma niewielkie pasemko z włosów pozostawionych luzem przy karku.
 5. Opisane wyżej czynności powtarzaj na całej długości włosów. Co jakiś czas naciągaj włosy.
 6. Kiedy zabraknie ci już włosów do dokładania, z pozostałych włosów zrób normalny warkocz.

Wyświetl ten post na Instagramie.7

Warkocze wodospad to bardzo ciekawe fryzury nieprzypominające zupełnie klasycznych splotów. Jak go wykonać?

 1. Rozczesz dokładnie włosy i podziel na równe części.
 2. Każde pasmo należy następnie przepleść kosmykiem znajdującym się najbliżej twarzy. Proces ten wygląda bardzo podobnie do robienia mulinowych bransoletek, ale różni się nieco od przekładania włóczki na krośnie.
 3. Wokół każdego pasma wykonaj specjalny supełek, dzięki któremu włosy nie wyślizgną się w ciągu dnia.

Warkocz wodospad może zostać umieszczony zarówno z boku, jak i z tyłu głowy. Istnieje także opcja wykonania dwóch symetrycznych splotów spotykających się nieco ponad karkiem i tworzących literę V. Warkocz wodospad może również otaczać całą głowę, jednak wówczas należy odpowiednio zabezpieczyć jego końcówkę i ukryć ją wśród reszty kosmyków. Jedyną wadą takiej fryzury jest fakt, że zdecydowanie najlepiej sprawdza się ona na długich włosach, a w przypadku krótkich może okazać się, że zupełnie nie da się jej zrealizować.