Fryzury z warkoczem

Warkocz, tuż obok loków, jest elementem najczęściej wchodzącym w skład różnego rodzaju fryzur. Luźne sploty tego typu są wykorzystywane głównie w przypadku zwiewnych upięć popularnych w ostatnim sezonie. Wówczas przechodzą one przez pół głowy, zaczynając od skroni, a następnie zmierzając nad uchem aż do niskiego, luźnego koka umieszczonego nieco ponad karkiem. Zwykle są to klasyczne warkocze dobierane, czyli typ francuski, które wyglądają znacznie delikatniej niż wariant holenderski.

Upięcia z warkoczem

Warkocze stanowią elegancki dodatek, który można wkomponować w niemal każde upięcie, również te bardzo podstawowe. Delikatny warkocz połączony z kucykiem jest w stanie odmienić tę klasyczną fryzurę i nadać jej zupełnie nowego charakteru. W tym celu można zastosować zarówno zwykły, dobierany warkocz na samym środku głowy rozciągający się od czoła aż do punktu, w którym znajduje się gumka spinająca kucyk, jak i dwa warkocze po bokach głowy łączące się z samą kitką. Zwykły, niedobierany splot może stanowić również ciekawy dodatek do standardowego kucyka oplatając i ukrywając gumkę, a następnie włączając się do samego upięcia.

W podobny sposób można wzbogacić także różnego rodzaju koki. Dobierane warkocze są na tyle uniwersalnym rozwiązaniem, że pozwalają one na poprowadzenie zarówno z boku, jak i z góry czy nawet od dołu całej fryzury. Bardzo efektownie wyglądają wysokie koki, pod którymi kryje się dobierany warkocz, a jego końcówka wchodzi następnie w skład samego upięcia. W celu wykonania takiego uczesania należy pochylić się i stworzyć splot rozpoczynając od karku, a kończąc w miejscu, w którym ma znaleźć się kok. Kolejne czynności zależą wyłącznie od tego, czy preferujesz luźne upięcie, czy wolisz korzystać z wypełniacza lub zrobić idealną, schludną fryzurę bez dodatkowych przyrządów.

Warkocze dobierane - elegancki klasyk

Warkocze dobierane to absolutny klasyk przewijający się w wielu fryzurach wykonywanych w związku z różnymi okazjami. Sposób jego zaplecenia przypomina klasyczny splot, a jedyna różnica polega na tym, że poszczególne kosmyki są na bieżąco uzupełniane wraz z wydłużaniem się warkocza. Uczesanie tego typu może być stosowane zarówno osobno, jak i w formie elementu znacznie bardziej skomplikowanych fryzur.

Mianem warkocza dobieranego często określa się wiele splotów obejmujących nie tylko ,,wiszącą" część włosów, lecz także całą powierzchnię głowy. Poszczególne fryzury tego typu dzieli się jednak na wiele różnych rodzajów wymagających przekładania pasm w odpowiednie strony. Wyróżnia się warkocze francuskie, holenderskie, wodospady, bokserskie oraz wiele innych, równie ciekawych splotów.

Warkocze holenderskie

Warkocze holenderskie w ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Od klasycznego dobieranego splotu różnią się one tym, że są znacznie bardziej wypukłe i wyraźnie oddzielają się od reszty włosów, jednocześnie trzymając się na nich stabilnie. Aby wykonać takie uczesanie należy realizować takie same czynności, jak podczas tworzenia zwykłego warkocza dobieranego. Poszczególne pasma należy jednak przekładać odwrotnie, czyli pod poprzednimi, a nie nad nimi. W trakcie tworzenia splotu powinno się dobierać kolejne kosmyki i włączać je do aktualnie wykorzystywanych pasm. W ten sposób powstanie niestandardowy warkocz holenderski niemal idealnie odwzorowujący ułożenie ziaren w kłosie pszenicy.

Warkocze bokserskie

Warkocze bokserskie to kolejny hit minionych lat. Jest to bardzo wygodna fryzura obejmująca dwa sploty wykonane z całości włosów równolegle względem przedziałka umieszczonego na samym środku głowy. W tym przypadku przekładanie pasm wygląda dokładnie tak samo, jak w warkoczu holenderskim. W ten sposób powstaje wypukły warkocz znacznie odcinający się od reszty włosów. Takie czynności należy powtórzyć dwukrotnie, ponieważ fryzura w tym stylu wymaga stworzenia dwóch równoległych splotów.

Warkocze bokserskie bardzo często są łączone z syntetycznymi, kolorowymi pasmami. Jest to doskonała opcja pozwalająca na stworzenie efektownego uczesania na lato. Warkocze bokserskie wyglądają świetnie również na efekcie ombre i w sytuacji, gdy twoja górna warstwa włosów jest wyraźnie jaśniejsza niż ta dolna.

Warkocz francuski

Warkocze francuskie to nic innego niż klasyczny dobierany warkocz wykonywany w dokładnie taki sam sposób, jak jego standardowa, wisząca wersja. Wraz z przekładaniem kolejnych pasm należy jednak dobierać kosmyki znajdujące się po bokach, dzięki czemu warkocz nie będzie zwisał, a wkomponuje się idealnie w całość włosów nie tylko na ich długości, lecz także przy nasadzie. Splot francuski, w przeciwieństwie do tego holenderskiego, wykonuje się tradycyjną metodą, czyli przekładając kolejne kosmyki ponad poprzednimi.

Warkocz wodospad

Warkocze wodospad to bardzo ciekawe fryzury nieprzypominające zupełnie klasycznych splotów. Ich wykonanie polega na dokładnym rozczesaniu włosów, a następnie podzieleniu ich na równe pasma. Każde pasmo należy następnie przepleść kosmykiem znajdującym się najbliżej twarzy. Proces ten wygląda bardzo podobnie do robienia mulinowych bransoletek, ale różni się nieco od przekładania włóczki na krośnie. Wokół każdego pasma należy bowiem wykonać specjalny supełek, dzięki któremu włosy nie wyślizgną się z tego ciekawego splotu w ciągu dnia.

Warkocz wodospad może zostać umieszczony zarówno z boku, jak i z tyłu głowy. Istnieje także opcja wykonania dwóch symetrycznych splotów spotykających się nieco ponad karkiem i tworzących literę V. Warkocz wodospad może również otaczać całą głowę, jednak wówczas należy odpowiednio zabezpieczyć jego końcówkę i ukryć ją wśród reszty kosmyków. Jedyną wadą takiej fryzury jest fakt, że zdecydowanie najlepiej sprawdza się ona na długich włosach, a w przypadku krótkich może okazać się, że zupełnie nie da się jej zrealizować.