Luźne upięcia z loków

Loki stanowią wymarzony materiał do tworzenia wielu różnych upięć, ponieważ cechują się większą objętością niż proste kosmyki, są bardziej chropowate, co sprzyja stabilności upięcia, a przy tym niezwykle plastyczne i podatne na układanie. Dodatkowo, loki nadają upięciu lekkości i romantyzmu. Są przy tym bardzo dziewczęce, a co najważniejsze, proste do ułożenia. Szukając instrukcji na upięcia z loków krok po kroku czasem można odnieść wrażenie, że są one zbyt skomplikowane, aby wykonać je samodzielnie w domu, jednak nic bardziej mylnego! Ewentualne niedoróbki nie są widoczne na tle loków – najpopularniejsze są właśnie takie luźne upięcia, które wyglądają niedbale i nonszalancko, zupełnie tak, jakby były noszone od niechcenia. Wystarczy cienka gumka do włosów, wsuwki i kilka minut pracy, aby wyczarować na włosach atrakcyjne upięcie!

Eleganckie upięcia z loków

Loki same w sobie uważane są za eleganckie, a co za tym idzie, niemal każde upięcie z loków również wpisuje się w ten kanon. Za najbardziej eleganckie uważane są klasyczne i ponadczasowe fryzury, takie jak na przykład rozpuszczone fale, podpięte za pomocą szykownej spinki, co często można zauważyć u przedstawicielek rodzin królewskich lub gwiazd goszczących na czerwonym dywanie. Innym chętnie wybieranym rozwiązaniem są hiszpańskie koki – jednak układając je z kręconych włosów, automatycznie nadajemy im lekkości. Niskie upięcia zrobione z loków cechują się również ładniejszym, okrągłym kształtem i okazałą objętością, co w przypadku prostych kosmyków byłoby możliwe dopiero po wykonaniu takich zabiegów jak na przykład tapirowanie czy odbijanie włosów od nasady za pomocą okrągłej szczotki.

Niskie upięcia z loków

Jednym z najprostszych upięć z loków jest nisko związany kucyk. Bardzo często takiej fryzurze towarzyszy grzywka w stylu lat siedemdziesiątych lub kilka luźnych kosmyków rozpuszczonych w okolicach skroni. Tak proste upięcie z loków warto przyozdobić za pomocą gumki scrunchie, którą można kupić we wszystkich możliwych kolorach, a także przy użyciu jedwabnej, wzorzystej apaszki.

Podążając tym tropem, upięte loki świetnie prezentują się w formie niskiego, niedbałego koka. Warto przy tym powypuszczać z niego kilka pojedynczych pasm – będzie to wyglądało bardzo dziewczęco i romantycznie. Loki upięte w niskiego koka można przyozdobić spinkami w kształcie kwiatów lub wsuwkami w stylu vintage. To doskonałe zastępstwo dla tradycyjnej biżuterii.

bc8e5b7601a31ef027fce57a3aa13add5a5146eb0

Fryzury z loków na wesele stanowią jedno z najchętniej wybieranych rozwiązań zarówno przez panny młode, jak i panie, które na uroczystości występują w roli gościa. To wszystko dlatego, że loki kojarzone są z elegancją - prawdą jest, że mało która kobieta zakręca włosy na lokówkę na codzień, dlatego upięcia z loków utożsamiane są z odświętnymi stylizacjami. Najpopularniejszym wyborem są niskie, dość luźne i pozornie niedbałe upięcia, takie jak na przykład niski kok lub kucyk. Fryzury te często są urozmaicane przy pomocy dobieranego warkocza – tutaj możliwości są praktycznie nieograniczone. Warkocze w weselnych upięciach od wielu lat święcą triumfy popularności. Jak upiąć loki w towarzystwie splotu? Chętnie wybieraną opcją są wysokie, klasyczne koki zrobione z tradycyjnego warkocza. Przeglądając pamiątkowe zdjęcia ze ślubów bardzo często można też zauważyć dobierane warkocze, które ciągną się łukiem od skroni aż do samego karku i najczęściej zakończone są klasycznym kokiem. Doskonałym uzupełnieniem dla tego typu fryzur są wsuwki ozdobione koralikami, polne rośliny, spinki w kształcie kwiatów, a także biżuteryjne aplikacje. Dla panny młodej nisko upięty kok z loków stanowi z kolei solidny fundament pod długi welon.

 
 
 
 
bc8e5b7601a31ef027fce57a3aa13add5a5146eb1
bc8e5b7601a31ef027fce57a3aa13add5a5146eb2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

bc8e5b7601a31ef027fce57a3aa13add5a5146eb3