Kok z grzywką krok po kroku

Kok z grzywką to idealne rozwiązanie właściwie na każdą okazję – doskonale sprawdzi się na co dzień, w środowisku zawodowym, jak i na specjalne okazje, takie jak na przykład wesele. Koki ślubne z grzywką zyskują coraz większą sympatię panien młodych – zwłaszcza tych, które preferują luźne, niewymuszone upięcia. Luźne koki z grzywką to doskonała alternatywa dla strojnych i ekstrawaganckich fryzur - wspaniale komponują się ze spinkami w kształcie polnych kwiatów i skromnymi, koronkowymi sukniami.

Kok z grzywką – czego potrzebujesz?

- szczotka

- grzebień ze szpikulcem

- suszarko – lokówka / okrągła szczotka i suszarka / wałki termiczne

- cienkie gumki w kolorze włosów (lub przezroczyste)

- wsuwki

Zobacz także:

- lakier utrwalający lub żel w sprayu

- ślubne akcesoria do włosów

Kok z grzywką – jak go wykonać?

1. Rozczesz włosy i za pomocą grzebienia ze szpikulcem wydziel grzywkę oraz równy przedziałek na boku, zgodnie z kierunkiem wzrostu twojej grzywki. Włosy powinny zostać podzielone w ten sposób na trzy sekcje: grzywka, prawa strona przedziałka i lewa strona przedziałka.

2. Zarówno grzywkę, jak i tę mniejszą część włosów znajdującą się po jednej ze stron przedziałka zepnij za pomocą klamerek. Zajmiemy się nimi później.

3. Pozostałą część włosów zaczesz do tyłu. Tuż nad grzywką wydziel cienkie i płaskie pasmo, a następnie podziel je na trzy równe części. Podążając śladem skroni i idąc w kierunku pleców, zapleć dobieranego warkocza, używając do tego metody holenderskiej, czyli dokładając kolejne pasma od dołu, a nie od góry. Dzięki temu warkocz będzie wypukły, a fryzura zyska na objętości. Tuż nad karkiem zwiąż warkocza za pomocą przezroczystej i cienkiej gumki. 

4. Teraz przejdźmy do włosów, które znajdują się po drugiej stronie przedziałka. Zaczesz je do tyłu i zwiąż ze zwisającym ogonkiem w taki sposób, aby powstał z tego jeden kucyk, znajdujący się na środkowej części głowy, tuż nad karkiem. Zadbaj o to, aby ta sekcja włosów nie przylegała zbyt ciasno do skóry głowy – upięcie ma być luźne.

5. Używając grzebienia, delikatnie podtapiruj zwisający ogonek. To sprawi, że łatwiej będzie uformować upięcie. Następnie za pomocą wsuwek poupinaj luźno kosmyki, tak, aby ułożyć z nich niskiego koka.

6. Grzywkę spryskaj niewielką ilością wody. Używając suszarko – lokówki wystylizuj włosy - w środkowej części wywiń je w kierunku czoła, a w okolicach skroni wywiń kosmyki na zewnątrz. W ten sposób grzywka nie przytłoczy twarzy – otuli skronie jak delikatna zasłona.

7. Powyciągaj pojedyncze kosmyki w okolicach ucha. Je również warto wygładzić i podkręcić za pomocą lokówki.

8. Spryskaj włosy lakierem i udekoruj upięcie ślubnymi akcesoriami.

Kok z grzywką na prosto - jak zrobić?

Do grzywki ściętej na prosto doskonale pasuje luźne upięcie. Luźny kok z grzywką na prosto to jedna z ulubionych fryzur takich gwiazd jak na przykład Taylor Swift, Kendall Jenner, Bella Thorne, Nicole Richie czy Hilary Duff. Modne koki z grzywką nie tylko odmładzają i nadają twarzy lekkości, ale również stanowią doskonałe rozwiązanie dla posiadaczek bardzo cienkich włosów, które często borykają się z problemem zakoli. Grzywka zakryje problematyczne obszary i dodatkowo sprawi, że ułożona pieczołowicie fryzura będzie wyglądała na niewymuszoną i zrobioną od niechcenia, prezentując się przy tym bardzo schludnie. Jak wykonać takie upięcie?

Kok z grzywką na prosto – potrzebne akcesoria

- szczotka (najlepsza będzie szczotka z dodatkiem włosia dzika – sprawi, że grzywka nie będzie się elektryzować i pozostanie nienagannie wygładzona)

- gumka do włosów

- grzebień ze szpikulcem

- suszarko – lokówka lub okrągła szczotka i suszarka do włosów

- wsuwki

- lakier utrwalający

Kok z grzywką na prosto – instrukcja krok po kroku

1. Rozczesz dokładnie wszystkie splątane pasma. Następnie za pomocą grzebienia ze szpikulcem oddziel grzywkę od reszty włosów. Zepnij ją klamerką w taki sposób, aby na razie nie przeszkadzała.

2. Pochyl się i pozostałą część włosów zaczesz w kierunku czubka głowy, formując kucyka – postaraj się związać go jak najwyżej, tak, aby znajdował się na przedniej, a nie na tylnej części głowy.

3. Wyprostuj się i wsuń palce we włosy w taki sposób, jakbyś chciała dotknąć nimi skórę głowy. Przyciśnij je do skroni i delikatnie rozluźnij ciasne upięcie.

4. Zwisający ogonek podziel na kilka równych pasm. Następnie każde z nich zwiń w niedbały rulon i przypnij wsuwkami, formując koka w kształcie okrągłej bombki.

5. Z ułożonej kompozycji możesz wyjąć kilka cienkich kosmyków, używając w tym celu grzebienia ze szpikulcem. Taki zabieg sprawi, że kok będzie sprawiał wrażenie luźnego i niedbałego, tak, jakbyś w ogóle się nie starała.

6. Teraz zajmijmy się grzywką. Spryskaj ją odrobiną wody, a następnie za pomocą suszarko – lokówki wysusz włosy, wywijając je do wewnątrz, w kierunku czoła – dzięki temu grzywka pozostanie wygładzona, jednocześnie nie tracąc na objętości.

7. Gotowe upięcie spryskaj lakierem utrwalającym. Pamiętaj jednak, aby nie przesadzić z jego ilością, a zwłaszcza w okolicach grzywki – mogłoby to sprawić, że włosy będą wyglądać nieświeżo.  

kok-z-warkocza0

Kok z grzywką na boki to niekwestionowany hit wszystkich influencerek, których działalność możemy obserwować na Instagramie. Ten trend przywędrował do nas z zachodu i zagościł na stałe za sprawą takich gwiazd jak na przykład Kim Kardashian, Kylie Jenner czy Jennifer Lopez. Takie upięcie jest szybkie i niezwykle proste do wykonania!

Kok z grzywką na boki – akcesoria 

- szczotka

- gumka do włosów

- wsuwki

- prostownica z zaokrąglonymi brzegami

Kok z grzywką na boki krok po kroku

1. Rozczesz pasma i oddziel grzywkę od reszty kosmyków, spinając ją za pomocą klamerki.

2. Pochyl się - pozostałą część włosów zaczesz w kierunku czubka głowy i zwiąż gumką, tworząc ogonek.

3. Z powstałego kucyka uformuj niedbały rulon i owiń go dookoła, przypinając wsuwkami.

4. Grzywkę rozdziel przedziałkiem na środku. Używając prostownicy, wywiń ją na zewnątrz.

Fryzurę możesz utrwalić lakierem, jednak nie jest to konieczne, jeśli nie chcesz dodatkowo obciążać włosów. Upięcie jest tak proste w wykonaniu, że z łatwością można poprawić je w ciągu dnia, a luźna konstrukcja zdecydowanie dodaje mu uroku.

 
 
 
 
kok-z-warkocza3
kok-z-warkocza4
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

kok-z-warkocza5