Witamina F dla skóry dojrzałej [podcast]

Witamina F (czyli Niezbędne Nienasycone Kwasy Tłuszczowe) słynie z wielu niezwykle cennych właściwości. Pozytywnie wpływa nie tylko na nasz organizm, m.in. poprawiając odporność czy nawet płodność, ale także na kondycję naszej skóry. Nic więc dziwnego, że jest to składnik, który coraz częściej wykorzystuje się w kosmetologii. Wystarczy sumienność i regularność w codziennej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej, aby szybko dostrzec pierwsze efekty (pojawiają się już po 2 miesiącach od rozpoczęcia kuracji). 

Posłuchajcie naszej rozmowy na temat witaminy F i dowiedzcie się więcej na temat świadomej rutyny pielęgnacyjnej cery dojrzałej. Gościnią odcinka poświęconego Niezbędnym Nienasyconym Kwasom Tłuszczowym była Sylwia Bogdan – mgr chemii, autorka poczytnego bloga Chemia Zdrowa i osoba medialna, która na co dzień stara się przekładać wiedzę naukową na język zrozumiały dla wszystkich. Rozmowę poprowadziła Kasandra Zawal – dziennikarka, która uwielbia tematykę dotyczącą świadomej pielęgnacji, prewencji i opóźniania procesów starzenia się skóry. 

Niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe: skąd wynika ich fenomen?

Maść pielęgnacyjna z witaminą F to absolutny bestseller z wielu powodów. Po 1 – jest niezwykle skuteczna w pielęgnacji przeciwzmarszczkowej (panie w wieku 45+ ją pokochały). Po 2 – jest łatwo dostępna. Kupisz ją w aptekach, dzięki czemu masz pewność, że była przechowywana w odpowiedni sposób. Po 3, ale nie mniej istotne, maść Alantandermoline z wit. F (o formule z alantoiną i d-pantenolem, która dodatkowo potęguje przeciwzmarszczkowe działanie tego dermokosmetyku) ma też bardzo atrakcyjną cenę. Jej koszt to zaledwie kilkanaście złotych. Przyznacie, że to naprawdę niewiele w porównaniu do drogich kremów przeciwzmarszczkowych, które nie zawsze przynoszą wymarzone efekty. 

Warto więc mieć na uwadze, że witamina F jest składnikiem, o którym warto pamiętać nie tylko na co dzień, komponując swoją dietę, ale także podczas pielęgnacji skóry – zwłaszcza, jeśli pojawiły się u nas pierwsze zmarszczki (albo po prostu chcemy zadziałać prewencyjnie). 

Materiały prasowe

Materiał promocyjny marki ZF Unia S.P.