Najłatwiej byłoby mieć mnóstwo czasu o poranku i móc na spokojnie wybierać kolejne etapy pielęgnacji. Niestety, rzadko która z nas miewa takie początki dnia. Zwykle żyjemy w pośpiechu, między pracą, śniadaniem, spływającymi informacjami, dziećmi i domem. W tym wszystkim ważne jest jednak zadbanie o siebie. Jedynym skutecznym sposobem może być wypracowanie stałej porannej rutyny. Nawyk wchodzi w krew po kilku tygodniach, a potem już bezwiednie robimy wszystko to, co jest dla nas dobre. Jak stworzyć najlepszą rutynę pielęgnacyjną? Mamy dla was kilka podpowiedzi!

Pobudka zawsze o stałej porze

Nasz organizm lubi przewidywalność. Sen jest niezwykle ważny, ale niestety nie da się „wyspać na zapas”. Odsypianie zarwanych nocy też wprowadza rozregulowanie w dobowym cyklu. Najlepiej jest zadbać o stałe pory snu. Kluczowe jest codzienne wstawanie o tej samej godzinie. Z czasem, gdy wejdziemy w rytm, możemy sobie co kilka tygodni cofać zegar o 5 minut, a tym samym, za jakiś czas, zyskamy dodatkowy kwadrans. Najważniejsza jednak jest stabilność i codzienne stałe cykle. 

Ożywczy prysznic i mycie włosów

Nic tak nie budzi jak pachnący, odżywczy prysznic i odświeżenie całego ciała. Co więcej, poranne mycie włosów to dodatkowy atut – czyste, lśniące włosy dodają pewności siebie, a zapachy, jakimi otaczamy się pod prysznicem, pobudzają do dalszego działania. Najlepiej mieć osobny żel  do mycia ciała rano (energetyczny i świeży) a inny na wieczór (kojący i wyciszający). Warto pamiętać, że włosy myjemy dwa razy. Pierwsze mycie oczyszcza i zmywa kurz, sebum i wszelkie zabrudzenia a drugi dogłębnie oczyszcza skórę głowy. Za to odżywka nałożona od wysokości ucha, dodatkowo odżywia łodygę włosa i nadaje połysk.

Higiena zębów

Po wyjściu spod prysznica nie zapominajmy o umyciu zębów. To absolutna podstawa dbania o higienę jamy ustnej. Aby mieć pewność, że robimy to dokładnie i bezpiecznie, wybierzmy szczoteczkę soniczną. Idealnie sprawdzi się elektryczna soniczna szczoteczka do zębów Sencor - ma ona cztery wstępnie ustawione programy czyszczące i wspierające regenerację. Działa skutecznie, ponieważ jej prędkość ścierania wynosi nawet 40 000 na minutę, a dodatkowo ekstremalnie powoli się zużywa, co doceniają osoby myślące oszczędnie i ekologicznie. 

Suszenie włosów 

Po myciu nadchodzi czas na suszenie włosów. Wybierając suszarkę, kierujmy się jej bezpieczeństwem dla włosów, a tu najważniejsza jest opcja regulowania temperatury nawiewu. Suszarka Sencor  ma trzy poziomy temperatury i dwie siły nawiewu. Dodatkowo funkcja True Ionic gwarantuje lśniące i jedwabiste włosy bez strączków. Co więcej, umożliwia szybsze wysuszenie włosów i ułatwia ich rozczesywanie dzięki ograniczeniu ładunku elektrostatycznego. 

Stylizacja włosów

Aby nadać włosom idealną formę, używamy zwykle prostownicy lub lokówki. Tu też kierujmy się jakością i funkcjami sprzętów. Wolisz loki lub fale? Postaw na lokówkę. Wybierając to urządzenie, zwracajmy uwagę na szczotkę - ważne, by była miękka. Idealny przykład? Zwróć uwagę na lokówkę Sencor . Tu szczoteczka jest niezwykle delikatna, wykonana ze szczecin z dzika. Sprzęt zapewnia piękną i naturalną fryzurę w zaledwie kilka chwil. Te z nas, które wolą prostownicę, mogą sięgnąć po to urządzenie, Ma ono aż 14 stopni ustawienia temperatury 100-230 °C. Oznacza to komfort i bezpieczeństwo dla włosów. A ich gładkość zapewni tytanowa powłoka płytek i grzebieniowa końcówka urządzenia. W zestawie znajdziemy też olejek arganowy, który jest płynnym złotem dla włosów.

Nawilżenie i makijaż 

Podstawą troski o skórę jest jej delikatne oczyszczanie, tonizacja i nawilżanie. To niezbędny rytuał każdego poranka. Aby wszystkie produkty miały szanse idealnie się wchłonąć, można nałożyć krem nawilżający przed śniadaniem, a dopiero po nim zaaplikować produkt z filtrem i makijaż. Dzieląc w ten sposób pielęgnację skóry twarzy, dajemy kremom czas na wchłonięcie i – tym samym – działanie. Im bardziej mamy zadbaną skórę twarzy, tym mniej makijażu potrzebujemy. To, co jednak zawsze poprawia nastrój to… czerwona szminka. Istnieje tyle odcieni tego koloru, że każda z nas znajdzie coś dla siebie. 

Pełnowartościowe śniadanie i kawa

Dla wielu z nas nie ma dobrego poranku bez kawy! I to wspaniale, ponieważ codzienne przyjemności są niezwykle ważne. Jeśli dodatkowo nasze śniadanie jest dobrze zbilansowane i pełnowartościowe, z witaminami i minerałami, to możemy mieć pewność, że mamy przed sobą wspaniały dzień. 

Dobre dla ciała i ducha poranne rytuały sprawiają, że wkraczamy w świat radosne, pewne siebie i spokojne. Bez pośpiechu i bez chaosu. Z poczuciem pewności, że tego i każdego innego dnia rano, dajemy sobie czułość i troskę. A to nas buduje i uodparnia na rzeczy, które przynosi codzienność.