Jak zrobić warkocz bokserski?

Jeden warkocz bokserski to łatwa i szybka fryzura, nie potrzebujecie do niej specjalnych narzędzi, ani specjalnych umiejętności – wszystkiego da się nauczyć, a praktyka czyni mistrza. Jeśli potraficie zaplatać zwykłe warkocze francuskie lub holenderskie, to z pewnością bokserskie warkocze nie sprawią wam większego problemu.

Warkocz bokserski zaplata się identycznie jak holenderski, jednak jego ostateczny wygląd różni się tym, że jest od o wiele luźniejszy i optycznie zwiększa objętość włosów, jednak formę nadajemy mu już po zapleceniu. Jak samemu zrobić warkocz bokserski?

 • Zaplatanie zaczynamy od samego czoła, wydzielamy cienkie pasmo na środku i dzielimy je na trzy, zaczynamy pleść warkocz holenderski, czyli jedno zewnętrzne pasmo przekładamy pod środkowym, tak samo z postępujemy z drugiej strony.
 • Kolejne pasma przekładamy tak samo, ale zanim to zrobimy, dobieramy kolejne pasmo z wolnej części włosów, łączymy je z jednym pasmem z warkocza i dopiero wtedy przekładamy je pod środkowym pasmem.
 • W ten sposób kontynuujemy plecenie na zmianę i aż do końca głowy, pamiętając o tym, by nie zaciskać warkocza zbyt mocno, by później nie mieć problemy z jego poluzowaniem.
 • Gdy dojdziemy już do końca głowy, pozostałe włosy zaplatamy bez dobierania kolejnych pasm i zabezpieczamy koniec gumką.
 • Zaczynając od góry, delikatnie wyciągamy pasma z warkocza, by go poluzować, uważamy, aby nie wyciągnąć ich całkowicie, wówczas będą one brzydko odstawać. Postępujemy tak z całym warkoczem, aż efekt nas zadowoli.
 • Na koniec możemy użyć lakieru, aby fryzura się utrzymała i gotowe!

Jak zrobić dwa warkocze bokserskie?

Dwa warkocze bokserskie to najpopularniejszy wariant, jest bardzo efektowny, a równie łatwy i szybki. W porównaniu do jednego warkocza bokserskiego lepiej sprawdzą się one na krótkich włosach, bo ryzyko wypadania pasm jest mniejsze, ale mogą nie do końca odpowiadać posiadaczkom cienkich włosów, bo ich objętość będzie mniejsza.

 • Warkocze bokserskie zaczynamy od wykonania równego przedziałka na środku głowy i na całej jej długości, jest to bardzo ważny element, który bardzo wpływa na estetykę całej fryzury, dlatego warto poświęcić chwilę, aby wyszedł on perfekcyjnie.
 • Jedną połowę włosów związujemy tak, by nie przeszkadzała w zaplataniu drugiej.
 •  Dalej postępujemy dokładanie tak samo, jak w przypadku jednego warkocza, ale tylko na połowie włosów – wykonujemy dwa warkocze holenderskie. Zwracamy uwagę na to, czy prowadzimy warkocz równo i czy dobieramy równe pasma, a także na to, czy przypadkiem nie psujemy przedziałka, biorąc włosy z drugiej połowy.
 • Całość powtarzamy z drugiej strony, luzujemy oba warkocze i to wszystko! Opcjonalnie zabezpieczamy lakierem co włosów, warto to zrobić w szczególności, jeśli mamy krótkie włosy, których pasma mogą wypadać z warkoczy.

Jak zrobić warkocze bokserskie z włosów syntetycznych?

Warkocze bokserskie z pewnością wielu z was kojarzą się z kolorowymi włosami syntetycznymi wplecionymi we włosy naturalne. Jest to już nieco trudniejsza wersja do wykonania, ale z pewnością warta efektu. Warkocze bokserskie z włosami syntetycznymi możemy wykonać u fryzjera lub samodzielnie, jednak wymaga to już umiejętności i wprawy w pleceniu zwykłych warkoczy bokserskich.

Aby je wykonać, potrzebujemy włosów syntetycznych w wybranym kolorze, mogą to być naturalne kolory, które pozwolą nam stworzyć efekt ombre lub te bardziej szalone, dzięki którym stworzymy zjawiskowe, kolorowe warkocze bokserskie.

 • Włosy syntetyczne dzielimy na dużo cienkich pasm i składamy je na pół. Na włosach naturalnych wydzielamy pasmo i dzielimy je na trzy, do dwóch zewnętrznych przykładamy po połowie z jednego pasma syntetycznego i zaplatamy tak jak wcześniej.
 • Dobieramy kolejne pasma włosów naturalnych i kolejne pasmo włosów syntetycznych, łączymy je w ten sam sposób i kontynuujemy zaplatanie.
 • Postępujemy tak aż do końca warkoczy, które będą dłuższe ze względu na sztuczne włosy. Cały warkocz ma się znacząco pogrubieć w trakcie plecenia, również nie zaciskamy go zbyt mocno, choć w tym przypadku nie luzujemy pasm na koniec.
 • Końcówki warkoczy związujemy małymi gumeczkami w kolorze włosów syntetycznych i fryzura gotowa!

Warkocze bokserskie – ile się trzymają?

Warkoczyki bokserskie z włosów naturalnych raczej nie utrzymają się więcej niż jeden dzień, ale spokojnie wytrzymają całą imprezę. Inaczej jest w przypadku warkoczy syntetycznych, które pod warunkiem, że są poprawnie zaplecione, mogą pozostać z nami aż do kolejnego mycia głowy, czyli zazwyczaj 2-3 dni.

Warkocze bokserskie – cena u fryzjera

Cena za modne warkocze bokserskie może być bardzo różna, waha się między 50, a nawet 150 zł, w zależności od ilości warkoczy i wariacji fryzury. Cena obejmuje dobrej jakości włosy do warkoczy bokserskich, ale przede wszystkim czas i umiejętności fryzjerki, dlatego nie jest ona wygórowana i zdecydowanie nie warto na tym oszczędzać.