Kok z warkoczami – jak zrobić?

Wysoki kok z warkoczem jest doskonałą propozycją na wesele – cechuje się dużą dozą stabilności, dzięki czemu mamy pewność, że fryzura nie zepsuje nam się w trakcie jednego z najważniejszych dni w życiu. Warkocze ślubne będą obecne na wszystkich pamiątkowych zdjęciach z tej podniosłej uroczystości, dlatego warto kilka dni wcześniej wykonać upięcie próbne i sprawdzić jak nasza wymarzona fryzura komponuje się z welonem i innymi ślubnymi akcesoriami. Koki ślubne wcale nie muszą być strojne i ekstrawaganckie – panny młode coraz częściej decydują się na klasyczne upięcia, które nigdy nie wyjdą z mody, ponieważ, zgodnie ze starym porzekadłem, klasyka się nie starzeje. Taki wybór sprawi, że przeglądając po latach swoje ślubne pamiątki, nie będziemy rumienić się ze wstydu na widok stylizacji, którą wybrałyśmy na ten szczególny dzień. Aby dodać fryzurze harmonii warto postawić na kok z wypełniaczem i warkoczem - dzięki temu uczesanie będzie nie tylko bardzo stabilne, ale również niezwykle symetryczne.

Kok z warkoczami – potrzebne akcesoria

 • wypełniacz do koka
 • wsuwki korespondujące z kolorem włosów
 • cienkie gumki do włosów
 • szczotka
 • grzebień ze szpikulcem
 • lakier utrwalający
 • ślubne akcesoria (na przykład spinki w kształcie kwiatów lub wsuwki zakończone koralikami)

Kok z warkoczami – instrukcja krok po kroku

1. Zacznij od porządnego rozczesania włosów. Następnie za pomocą grzebienia ze szpikulcem wykonaj równy przedziałek na środku głowy, ciągnący się od czoła aż do karku.

2. Kiedy twoja czupryna jest już podzielona na dwie równe sekcje, zepnij jedną z nich za pomocą klamerki w taki sposób, aby ci nie przeszkadzała.

3. Pozostałą część włosów zaczesz do tyłu. Chwyć cienkie i płaskie pasmo znajdujące się jak najbliżej czoła i podziel je na trzy takie same części.

4. Trzymając się środkowej części wydzielonej połówki, zapleć dobieranego warkocza. Bardzo ważne jest to, aby kolejne pasemka dokładać do warkocza od spodu, a nie od góry – dzięki temu będzie on wypukły, przypominając kształtem warkocz holenderski. Tuż przy przedziałku, nad karkiem, zwiąż gumką pozostały ogonek. Z włosami pozostawionymi wcześniej po drugiej stronie zrób dokładnie to samo, tak, aby wyszły dwa identyczne warkocze, zakończone kucykiem.

5. Delikatnymi ruchami porozciągaj ciasno zaplecione warkocze – dzięki temu będą wyglądały na większe, a fryzura zyska na objętości.

6. Na zwisający kucyk nałóż wypełniacz w taki sposób, aby włosy ułożyły się na nim na kształt palmy. Używając wsuwek, poupinaj ciasno kosmyki, pamiętając o tym, aby szczelnie przykryły one znajdujące się pod nimi wypełnienie.

7. Obficie spryskaj upięcie sprayem utrwalającym.

8. Udekoruj fryzurę ślubnymi akcesoriami – niski kok na wypełniaczu z warkoczem będzie doskonałą podporą dla welonu.

Luźny kok z warkoczem – jak zrobić?

Luźny warkocz dobierany z kokiem to świetne rozwiązanie na codzień – nie dość, że wygląda bardzo efektownie, to jeszcze jest bardzo szybki do wykonania. Wystarczy pięć minut, aby wykonać fryzurę idealną niemal na każdą okazję. Kok z warkoczem to także dobra propozycja dla dziewczynki, która wybiera się do komunii lub będzie uczestniczyć w innej, eleganckiej uroczystości. Warto dodać, że luźne koki doskonale prezentują się z grzywką – taka kombinacja dodaje fryzurze nutki nonszalancji i lekkości.

Luźny kok z warkoczem – co będzie potrzebne?

 • szczotka do włosów
 • grzebień
 • cienka gumka
 • kilka wsuwek
 • opcjonalnie: lokówka lub prostownica z zaokrąglonymi brzegami

Luźny kok z warkoczem krok po kroku

1. Rozczesz splątane kosmyki. Jeśli jesteś posiadaczką cienkich włosów, możesz zacząć od zakręcenia ich na lokówkę. Taki zabieg doda im objętości i sprawi, że fryzura będzie miała ładniejszy kształt. Nie musisz się jednak do tego specjalnie przykładać – powstałe loki i tak zostaną ukryte pod upięciem.

2. Pochyl się do przodu i zaczesz szczotką wszystkie włosy w kierunku czubka głowy. Chwyć je wolną dłonią i solidnie zwiąż za pomocą gumki w taki sposób, aby powstał zwisający ogonek. Następnie przyłóż dłonie do czaszki i ruchem rozsuwającym rozluźnij nieco zbyt ciasno przylegające do głowy kosmyki. Fryzura powinna kształtem przypominać bombkę.

3. Z powstałego kucyka wydziel jedno cieniutkie pasmo i przypnij je klamerką z boku. Zajmiemy się nim za chwilę, jednak na tym etapie warto zadbać o to, aby nie przeszkadzało w formowaniu koka.

4. Pozostałą część kucyka podtapiruj, używając w tym celu grzebienia z ciasno ułożonymi ząbkami. Ten trik sprawi, że kok będzie nie tylko większy, ale również łatwiej będzie go uformować.

5. Za pomocą wsuwek poupinaj podtapirowane kosmyki, dbając o to, aby kok był luźny i okrągły.

6. Z pozostawionego wcześniej cienkiego pasma włosów zapleć warkocza, a następnie owiń go dookoła koka i przypnij kolejnymi wsuwkami.

Luźnego koka nie musisz utrwalać za pomocą lakieru – jeśli w ciągu dnia wyjdzie z niego kilka cienkich kosmyków, tylko nada mu to uroku. Luźne upięcia najlepiej wyglądają po kilku godzinach noszenia, a to sprawia, że nie musisz marnować swojego czasu na kolejne poprawki przed lustrem.

 
 
 
 
koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele1
koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele3

koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele4

Wysoki kok zrobiony z warkoczy to przepis na szybką i wygodną fryzurę, której niewątpliwym atutem jest to, że bez względu na panujące warunki atmosferyczne utrzyma się na głowie przez cały dzień w niemal nienaruszonym stanie. Jak go wykonać?

Wysoki kok z warkoczem – potrzebne akcesoria

 • wsuwki
 • cienkie gumki do włosów
 • szczotka

Wysoki kok z warkoczem – instrukcja

1. Rozczesz włosy za pomocą szczotki. Pochyl się do przodu i zaczesz je w kierunku czubka głowy. Uformuj ciasny kucyk. Wyprostuj się i podziel go na dwie równe części.

2. Z obu części zapleć dwa takie same warkocze i zwiąż je na końcach, używając cienkich gumek do włosów.

3. Chwyć jeden z warkoczy i owiń go dookoła uformowanego wcześniej kucyka, przypinając wsuwkami. Z drugim zrób dokładnie to samo, z tym, że w przeciwnym kierunku.

Fryzura jest na tyle stabilna, że nie potrzebuje pomocy żadnych utrwalaczy w postaci żeli i lakierów, aby świetnie prezentować się przez cały dzień. Jest to idealna propozycja dla osób zabieganych, które poszukują szybkiej do wykonania fryzury - ta w nienaruszonym stanie utrzyma się przez długie godziny.

 
 
 
 
koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele5
koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele6
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

koki-z-lokami-w-nowoczesnej-wersji-idealne-upiecie-na-wesele7