Fryzury z warkoczem - propozycje

Fryzury z warkoczami to jedne z popularniejszych i łatwiejszych do wykonania upięć. Odpowiednie zaplanowanie takiego uczesania może pozwolić na uzyskanie naprawdę efektownego rezultatu bez względu na długość czy kolor włosów. Fryzury z warkoczami są wykonywane zarówno na wielkie wyjścia, takie jak wesele, jak i na co dzień. Zwykle jednak upięcia noszone bez specjalnej okazji są znacznie mniej skomplikowane  pozwalają na samodzielne wykonanie w zaledwie kilka minut.

Najprostszą fryzurą z warkoczem jest klasyczny splot z tyłu głowy wykonany w sposób standardowy lub dobierany. Ostatnio w modzie są również warkocze bokserskie i holenderskie. Stworzenie takiego uczesania trwa nie więcej niż 10 minut i jest to dobra opcja na codzienne wyjścia, szczególnie latem. Prosty warkocz można zawinąć również w niewielki koczek tuż nad karkiem, co pozwala na odciążenie tej części ciała od uciążliwego upału. Jest to dobra alternatywa dla zwykłego kucyka, szczególnie w przypadku wersji dobieranej, którą można wykonać również na krótkich włosach.

Zobacz też: Baby bang to najmodniejsza fryzura sezonu! Komu pasuje "dziecięca grzywka"?

Fryzury z warkoczami - propozycje

Fryzury damskie z warkoczem mogą przyjmować również nieco bardziej skomplikowane formy. Niektóre z nich można wykonać samodzielnie, jednak istnieją także upięcia, które wymagają posiadania znacznie bardziej zaawansowanych umiejętności. Doskonałym przykładem takiej eleganckiej fryzury z warkoczem jest splot rozpoczynający się w okolicach czoła i zmierzający po dosyć sporym łuku w stronę koczka znajdującego się tuż nad karkiem. Zwykle takie upięcia mają bardzo lekki i zwiewny charakter i składają się z pojedynczych, pofalowanych kosmyków ułożonych w nieco nieuporządkowany sposób. Fryzura tego typu sprawdza się doskonale podczas większych wyjść, takich jak, na przykład, wesela i zgrywa się ona świetnie z delikatnymi, letnimi sukienkami.

Inną, równie skomplikowaną fryzurą z warkoczami jest owinięcie głowy na około splotem dobieranym. Takie uczesanie to bardzo klasyczna propozycja, jednak prezentuje się ona wyjątkowo elegancko niezależnie od koloru włosów. Wykonanie tej fryzury jest możliwe na kilka różnych sposobów. Istnieje opcja stworzenia dwóch warkoczy dobieranych w okolicach środka czoła i połączenia ich nieco ponad karkiem. Bardziej efektownym rozwiązaniem jest jednak rozpoczęcie splotu z boku głowy i prowadzenie go wokół aż do tego samego punktu z drugiej strony.

Uczesanie z warkoczem - inspiracja

Fryzury z warkoczami nie są zarezerwowane jedynie dla osób o długich włosach. Istnieją również liczne propozycje pozwalające na stworzenie efektownego upięcia z nieco krótszych kosmyków. W takim przypadku najlepiej sprawdzają się warkocze dobierane, które z zasady nie wymagają posiadania zbyt długich pasm. Można owinąć je zarówno wokół całej głowy, jak i stworzyć jeden splot z boku płynnie przechodzący w pofalowane i utrwalone kosmyki. W przypadku krótkich włosów warto postawić również na ozdobne spinki pasujące do konkretnej stylizacji. Utrzymają one całą fryzurę w ryzach, jednocześnie wplatając w nią nieco ciekawszy element. Mogą to być zarówno perełki, jak i kwiatki lub diamenciki.

Osoby z krótkimi włosami mogą zdecydować się również na wyjątkowo uniwersalną fryzurę ze splotem zawijanym wokół każdego kosmyka, a pod koniec przekształcającym się w standardowy warkocz. Istnieje opcja wykonania takiego uczesania po przerzuceniu wszystkich włosów na jedną stronę głowy, jednak sprawdza się ono równie dobrze także w przypadku osób z przedziałkiem na środku. Jest to nieco niestandardowa propozycja nieprzypominająca klasycznych warkoczy, jednak znajduje ona swoje zastosowanie zarówno na co dzień, jak i podczas znacznie bardziej wymagających okazji.

Zobacz także:

Zobacz też: Łatwe i modne fryzury na jesień. Te urocze upięcia zaoszczędzą Ci kilka minut o poranku

Fryzury damskie, czyli modne warkocze

Fryzury z warkoczem mogą również przyjmować formę kucyków wzbogaconych o ciekawe sploty. Dobrym pomysłem jest wykonanie dwóch klasycznych lub dobieranych warkoczy z boku głowy i dołączenie ich do wysokiej kitki. Często wiele osób decyduje się również na przekształcenie zwykłego kucyka w warkocz związany z obu stron gumką. Taką fryzurę można następnie w łatwy sposób przemienić w niewielki koczek sprawdzający się świetnie podczas pływania lub innych aktywności na świeżym powietrzu. Kok z warkoczy prezentuje się dobrze również podczas nieco bardziej wymagających okazji. Jest to bardzo uniwersalna fryzura, którą można wykonać samodzielnie w zaledwie kilka minut.

Hitem ostatnich lat są również dwa dobierane warkoczyki idące wzdłuż przedziałka od czoła aż do karku, czyli warkocze bokserskie. W dalszej części przemieniają się one w klasyczny splot lub kłosa. Takie warkocze powinny zostać wykonane w sposób symetryczny, dlatego często dobrym pomysłem podczas tworzenia takiej fryzury jest poproszenie o pomoc kogoś, kto będzie w stanie zrobić równe sploty na twojej głowie. Takie uczesanie jest niezwykle funkcjonalne, a w ostatnich latach cieszy się ogromną popularnością głównie wśród młodych osób.

Fryzurę składającą się z takich równoległych warkoczy dobieranych można przekształcić również w upięcie z dwoma małymi koczkami. W tym przypadku splot jest prowadzony z tego samego punktu, jednak kończy się nieco za czubkiem głowy. W tym miejscu pozostałe włosy powinny zostać zaplecione w klasyczny warkocz i zwinięte w formę niewielkiego koczka. Istnieje również opcja wykonania takiej fryzury jedynie z górnej warstwy włosów. Wówczas pozostałe kosmyki pozostają rozpuszczone, a splot obejmuje ich nieznaczną część. Takie uczesanie sprawdza się świetnie w przypadku osób, które nie czują się zbyt dobrze w ciasno związanych włosach.

Fryzury damskie z warkoczem

Fryzury damskie z warkoczem mogą być realizowane również na rozpuszczonych włosach. Istnieje opcja wykonania dobieranego warkocza wokół głowy, pozostawiając pozostałe kosmyki w rozpuszczonej formie, jednak jest to tylko jedna z dostępnych propozycji. Szczególną popularnością cieszy się bowiem upięcie złożone z pasm znajdujących się tuż przy twarzy spiętych z tyłu głowy za pomocą dobieranego splotu. Reszta włosów powinna zostać lekko pofalowana i rozpuszczona. Wykonanie takiej fryzury przez osoby radzące sobie z ,,dobierańcami" trwa zaledwie kilkanaście minut. W innym przypadku może być jednak konieczne skorzystanie z pomocy drugiej osoby lub zdecydowanie się na klasyczny splot z obu stron łączący się ze sobą z tyłu głowy.

Warkocze dobierane stanowią również elegancki element nieco bardziej niestandardowych koków. Dobrym pomysłem jest zawinięcie klasycznego splotu wokół całego upięcia umieszczonego z tyłu głowy. Bardziej wprawione osoby mogą pozwolić sobie również na połączenie koka z warkoczami dobieranymi rozpoczynającymi się w dowolnych punktach. Częstą praktyką jest wykonywanie takich splotów od punktu przy środku czoła i kierowanie ich w linii prostej aż do upięcia. Taki element może być wykorzystywany również w przypadku zwykłych kucyków urozmaiconych o dodatek w postaci warkocza dobieranego.