Glass hair: co to?

Glass hair to trend, który od jakiegoś czasu króluje wśród gwiazd. Na czym dokładnie polega? Jest to fryzura, w której włosy są idealnie proste i gładkie, przypominające taflę szkła. Ten trend wylansowała Kim Kardashian, a pokochały takie gwiazdy jak Hailey Biber, Princess Nokia, Beyonce, czy Ariana Grande. W naszej galerii znajdziecie więcej zdjęć gwiazd, które postawiły na efekt tafli.

Glass hair jest w wielu przypadkach uzyskiwane z pomocą prostowania keratynowego. Większość z nas może jednak wypróbować tę stylizację bez konieczności wychodzenia z domu. Pojawia się więc pytanie – dla kogo jest glass hair?

Do osiągnięcia efektu tafli będziesz potrzebować: 

Dla kogo jest glass hair?

Glass hair to fryzura, po którą może sięgnąć każda osoba, która dobrze czuje się w prostych włosach. Na Instagramie często możemy zaobserwować dwie skrajności, ponieważ efekt tafli jest wydobywany najczęściej albo na bobie, albo na długich włosach sięgających do pasa. Jeśli nie masz ani jednych, ani drugich nie przejmuj się – będzie wyglądać świetnie na każdej długości.

Sprawa komplikuje się, jednak jeśli weźmiemy pod uwagę typ włosa. W najlepszej sytuacji będą osoby o niskoporowatych kosmykach, które na co dzień przypominają taflę. Posiadaczki średnioporowatych włosów bez większych trudów powinny uzyskać ten efekt z pomocą odpowiedniej stylizacji i kosmetyków. Niestety, mamy złą wiadomość dla osób o włosach wysokoporowatych. Może okazać się, że nie obejdzie się bez wizyty w salonie fryzjerskim i prostowania keratynowego.

Glass hair: jak osiągnąć efekt tafli?

Jeśli marzą Ci się włosy przypominające taflę szkła, musisz pamiętać, że niestety sama stylizacja nie wystarczy. Powinnaś rozpocząć od odpowiedniej pielęgnacji. Wybieraj ciężkie maski i odżywki, w których składzie znajdziesz oleje i masła. Wbrew obiegowej opinii nie powinnaś obawiać się też silikonów, ponieważ w tym konkretnym wypadku pomogą nam świetnie wygładzić włosy. Nie zapomnij również o wczesaniu odżywki podczas ich mycia. Ten prosty zabieg sprawi, że każdy kosmyk otrzyma swoją porcję składników odżywczych.

Polecamy Wam te odżywki do włosów:

Świetnym sposobem na osiągnięcie efektu tafli jest też laminowanie włosów. Aby je wykonać, sięgnij po żelatynę lub galaretkę. Ten prosty zabieg kosztuje kilka złotych i sprawia, że włosy stają gładkie, lśniące i grubsze. Jak wykonać laminowanie? To bardzo proste. Wystarczy, że rozmieszasz żelatynę w proporcji 1:3 z wrzątkiem, a następnie dodasz miksturę do porcji odżywki. Całą kurację zawiń w ręcznik lub czepek i zostaw na 30 minut, a następnie spłucz.

Glass hair: jak stylizować?

Wiemy już jak zadbać o proste włosy w czasie mycia i zaraz po nim, czas więc przejść do stylizacji. Przed rozpoczęciem suszenia pamiętaj o spryskaniu włosów sprejem ochronnym, aby zabezpieczyć je przed wysoką temperaturą. Następnie susz włosy wyciągając je na szczotce. Nie musi być to specjalna okrągła szczotka do stylizacji, wystarczy zwykła, którą rozczesujesz włosy. Warto zwrócić szczególną uwagę na temperaturę. Gdy włosy będą już całkowicie suche, susz je jeszcze przez chwilę z pomocą zimnego nawiewu, aby domknąć łuski. Na koniec zabezpiecz końcówki i wygładź włosy z pomocą serum silikonowego lub specjalnego olejku. U większości z nas już na tym etapie powinien być widoczny efekt tafli.

Przyda Ci się też spray nabłyszczający:

Jeśli jednak wciąż nie jesteś zadowolona ze swojego glass hair, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgnąć po prostownicę. Pamiętaj, jednak, że działanie tak wysokiej temperatury, może wpłynąć negatywnie na kondycję włosów, a co za tym idzie utrudnić wydobycie tafli w przyszłości. Jest to jednak dobre rozwiązanie w przypadku kiedy potrzebujemy szybkiego i pewnego efektu. Na koniec spryskaj włosy kosmetykiem nabłyszczającym i gotowe!