Co to jest nanoplastia włosów?

Nanoplastia (inaczej nanoplastyka) to zabieg prostujący włosy. Polega na nałożeniu na kosmyki specjalnego preparatu na bazie karbocysteiny oksoacetamidowej. To połączenie kwasu glioksylowego, cysteiny oraz kwasu octowego. Substancja ta jest odpowiedzialna za wygładzenie i wyprostowanie włosów nawet o mocnym skręcie, gdyż wnikając wewnątrz łodygi, zmienia ich strukturę. Przed zabiegiem włosy muszą być dokładnie umyte szamponem oczyszczającym, a po nałożeniu preparatu prostującego, na głowę nakładany jest czepek. Po upływie godziny, preparat jest zmywany, włosy suszone, a następnie pasmo po pasmie prostowane z użyciem wysokiej temperatury - tak jak ma to miejsce w przypadku keratynowego prostowania włosów. Całość trwa od 3 do nawet 6 godzin.

Nanoplastia krok po kroku

Nanoplastia trwa od 3 do 6 godzin, w zależności od długości włosów. Procedurę rozpoczyna dokładne umycie włosów. Co ważne, po umyciu nie nakładamy na pasma odżywki, ani żadnych innych kosmetyków.

- krok 2: nakładamy preparat z karbocysteiną

Kolejny krok to nałożenie specjalnego preparatu do nanoplastii. Kluczowym składnikiem odpowiadającym za wygładzenie i wyprostowanie włosów jest karbocysteina oksoacetamidowa. Na włosy nakładany jest czepek, a mniej więcej po godzinie preparat zmywamy wodą.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez (@beautyhair_olsztyn) Lip 4, 2020 o 9:01 PDT

Po wysuszeniu włosy prostuje się specjalną prostownicą. Każde pasmo jest  wygładzane nawet kilkanaście razy. Na końcu myjemy włosy łagodnym szamponem bez SLS i nakładamy maskę odżywczą.

Nanoplastia włosów: efekty

Efekty nanoplastii włosów są na prawdę spektakularne i utrzymują się nawet do 6 miesięcy. Zabieg ten nadaje się nawet do prostowania afro i dzięki temu, że stosowane są w nim produkty organiczne, jest w 100% bezpieczny dla włosów. Uwaga: włosy po nanoplastii mogą stać się odrobinę jaśniejsze!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Love Hair (@lovehair144) Wrz 22, 2020 o 1:46 PDT

Nanoplastia, a keratynowe prostowanie włosów

Nanoplastia i keratynowe prostowanie włosów są do siebie podobne. Oba działają wewnątrz włosa i oba wymagają użycia prostownicy dla osiągnięcia pełnego efektu. Zasadniczą różnicą między tymi zabiegami jest fakt, że wyprostowane włosy to tylko efekt uboczny keratyny, która ma za zadanie zregenerować i odbudować kosmyki. Nanoplastia to zabieg stricte wpływający na strukturę włosa tak, aby go wyprostować. Do nanoplastii używa się preparatu ze składnikami organicznymi, w tym takimi, które dodatkowo pielęgnują włosy, jak aminokwasy, kolagen, masło shea, olej arganowy czy witaminy. Dzięki temu zabieg ten jest bezpieczny nawet dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, w przeciwieństwie do keratynowego prostowania włosów, które odbywa się przy udziale silnej substancji chemicznej - formaldehydu. 

Nanoplastia: opinie

W sieci można natrafić na sporo opinii, dotyczących zabiegu nanoplastii włosów. Aby trafić na te rzetelne, warto odwiedzić popularne fora tematyczne (urodowe), lub wręcz poświęcone wyłącznie pielęgnacji włosów. Nanoplastia ma wiele zwolenniczek, lecz znajdziemy też słowa przestrogi przed nieumiejętnym wykonaniem zabiegu.

Zobacz także:

Jestem dwa tygodnie po zabiegu, zapłaciłam 600 zł i jak narazie włosy są gładkie i błyszczące. - evti z forum kafeteria.pl

Spodziewałam się lepszego efektu. Fryzjer powiedział, że mam zbyt cienkie i słabe włosy. - gogo99 forum gazeta.pl

Po umyciu włosów w domu zaczęły się strasznie puszyć. Widocznie nanoplastia mi nie służy - nesia92 forum wizaż.pl

Nanoplastia wydała mi się „lżejsza” i mniej inwazyjna niż keratyna. Na plus brak aż tak odrzucającego zapachu chemii - lady_marble forum gazeta.pl

Nanoplastia: cena zabiegu

Nanoplastia jest stosunkowo drogim zabiegiem, który warto wykonać w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Na cenę wpływają takie czynniki jak długość i gęstość włosów, czy rodzaj skrętu (afro będzie zdecydowanie najdroższe). Wynika to oczywiście z ilości użytego produktu, oraz czasu poświęconego klientce. Ceny wahają się między 300 a 1000 zł.