Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów, albo brazylijskie prostowanie włosów, to popularny zabieg, dzięki któremu możesz cieszyć się prostymi i ultragładkimi włosami, nawet zaraz po wstaniu z łóżka. Nic dziwnego, że podbił serca kobiet na całym świecie. Jak działa ta magia? Keratyna, która jest w składzie preparatów do zabiegu prostowania włosów to białko, które stanowi główny budulec włosa, to ona jest odpowiedzialna za trwałe i mocne kosmyki. Keratyna z płynu do zabiegu jest wbudowywana w strukturę włosa za pomocą wysokiej temperatury – prostownicy, lub żelazka fryzjerskiego rozgrzanego do 230 stopni Celsjusza. Dodatkowo, preparat nakładany na włosy zawiera antyoksydanty, nawilżające wyciągi roślinne i witaminy, a także kwasy tłuszczowe tworzące na włosach niewidoczną powłokę, chroniącą je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Prostowanie się włosów podczas zabiegu to tak naprawdę efekt uboczny, który z czasem słabnie.

Kaszmirowa keratyna – czym się różni od keratynowego prostowania włosów?

Na czym wobec tego polega zabieg kaszmirowej keratyny? Kaszmirowa keratyna to zabieg, który przede wszystkim dogłębnie pielęgnuje Twoje włosy, oraz pozwala na trwałe wymodelowanie fryzury, które utrzymuje się około 2 miesięcy. Nie znaczy to, że włosy po kaszmirowej keratynie muszą być proste, tak jak po keratynowym prostowaniu! Kaszmir jest włóknem pozyskiwanym z delikatnego podszerstka kozy domowej, jest miękki, jedwabisty. Głęboko regeneruje zniszczone włosy, zapobiega ich elektryzowaniu się, razem z keratyną wbudowuje się we włókno włosa i zapewnia mu optymalny poziom nawilżenia. Zabieg kaszmirowej keratyny wygładza i uporządkowuje włosy proste, a kręconym nadaje większą sprężystość i zmniejsza ich puszenie się.

Czy kaszmirowa keratyna niszczy włosy?

Wręcz przeciwnie – keratyna kaszmirowa to idealny zabieg dla przywrócenia włosom dawnej świetności. Jest przeznaczona dla każdego rodzaju włosa, delikatnie działa na jego strukturę, zwiększa objętość i wygładza, bez jednoczesnego obciążania włosów. Niektóre włosy polubią ją bardziej niż keratynowe prostowanie.

Keratyna kaszmirowa a farbowanie włosów

Keratyna kaszmirowa to idealny zabieg przygotowujący zniszczone włosy do koloryzacji. Często poprzez niewłaściwą pielęgnację i inne czynniki zewnętrze, struktura włosa jest nieregularna, włosy są niedostatecznie nawilżone, co sprawia trudność w ich koloryzacji. Po zabiegu kaszmirowej keratyny włosy są gotowe na przyjęcie pigmentu, który będzie mógł pokryć je równomiernie i pozostanie trwały przez dłuższy czas.

Czy kaszmirowa keratyna pomaga zapuścić włosy?

Keratyna kaszmirowa to nie zabieg bezpośrednio wpływający na porost włosów, gdyż ten zaczyna się w skórze i stymulują go inne procesy i składniki. Możemy jednak śmiało powiedzieć, że dzięki zabiegowi kaszmirowej keratyny jesteśmy w stanie utrzymać długie, gęste włosy w zdrowiu, tym samym zapobiegając łamaniu się i kruszeniu kosmyków.

Jak długo utrzymują się efekty kaszmirowej keratyny?

Kaszmirowa keratyna, podobnie jak keratynowe prostowanie włosów, utrzymuje się do kilku tygodni. Całkowity efekt kuracji znika po około dwóch miesiącach, a styliści fryzur zalecają powtarzanie jej raz na kwartał.