Shaggy hair – najmodniejsza fryzura na 2021

Shaggy hair kojarzony był do tej pory z gwiazdami lat 70. Fryzurę nosili Jane Fonda, Dawid Bowie, Diane Keaton, Jane Birkin, czy Mick Jagger. Była symbolem buntu, wolności i oryginalności. Dzisiejsze shaggy hair łączy ze sobą styl gwiazd z lat 70., z grungem lat 90. Współczesna odmiana fryzury jest seksowna, nonszalancka i zadziorna. Blogerki na całym świecie pokochały ją za to, że zawsze wygląda dobrze i nie potrzebuje specjalnego układania. Fryzury nie trzeba przesadnie stylizować, bo chodzi w niej o efekt „właśnie wstałam z łóżka”. W shaggy hair najlepsze jest to, że nie zależnie od rodzaju włosów, zawsze wygląda tak samo dobrze i seksownie. 

Shaggy hair – jak wygląda to supermodne cięcie

Shaggy hair to fryzura, w której włosy są tak mocno pocieniowane, że aż wyglądają na postrzępione. Możesz ją łączyć z przedziałkiem na środku, albo na boku. Wyjątkowo dobrze komponuje się za to z grzywkami typu „curtain bangs”. Żeby osiągnąć prawdziwy efekt shaggy, włosy z przodu muszą być jak najkrótsze, natomiast z tyłu długie. Ogromną zaletą shaggy hair jest to, że fryzurę można stylizować, albo zostawić ją naturalną i świeżą. Wystarczy, że przy suszeniu dobrze wyciągniesz włosy na okrągłej szczotce, a cięcie samo będzie się układać. 

 

Shaggy hair – komu będzie pasować?

Fryzura jest na tyle uniwersalna i ma tyle wariantów, że będzie wyglądać dobrze na każdym typie urody. Nie ważne czy masz włosy kręcone, proste, krótkie, czy długie. Shaggy hair szczególnie polecany jest osobom o cienkich włosach, bo główną zaletą cięcia jest to, że błyskawicznie nadaje objętości, bez konieczności użycia sprayów i lakierów. Jeśli nie czujesz się dobrze w krótszych fryzurach to nic straconego! Wystarczy spojrzeć na Suki Waterhouse, która od kilku już lat jest wierna fanką casualowej fryzury. Aktorka i modelka postawiła na długi shagg, a jej włosy dalej wyglądają na lekkie i nonszalancko ułożone.