Odżywka i maska do włosów. Jak nakładać?

Metoda modlących dłoni to nic innego, jak prosty i przyjemny sposób aplikacji odżywek lub masek do włosów. Dzięki niej składniki produktu zostaną lepiej wchłonięte przez włosy, a ich pasma będą gładkie i lśniące. Zapewne do tej pory nakładałaś preparaty pielęgnacyjne na swoje włosy, będąc w pozycji, która umożliwia im swobodne opadanie na ramiona. Niestety ten sposób nie zapewni ci stuprocentowych efektów, jakie możesz uzyskać, stosując metodę modlących dłoni.

Zobacz też: Jak zrobić modny koczek 2021? Ten "trik na shake'a" z TikToka podbija internet!

Metoda modlących dłoni krok po kroku

Krok 1: Na dłoniach dokładnie rozprowadź produkt pielęgnacyjny (może być to odżywka lub maska, po prostu to, czego zwykle używasz)

Krok 2: Pochyl głowę i zacznij nakładanie produktu od nasady włosów

Krok 3: Ważne, aby w czasie aplikacji preparatu twoje dłonie były złożone w sposób podobny do tego, jak składa się je do modlitwy. Pamiętaj, aby palce znajdowały się bardzo blisko siebie

Krok 4: Przesuwaj dłonie po całej długości włosów, zaczynając od nasady i kończąc na końcówkach, wcierając w nie maskę lub odżywkę

Zobacz też: 5 nawyków, przez które niszczysz swoje włosy. To kardynalny błąd!

Metoda modlących się dłoni - włosy kręcone czy proste?

Metoda modlących dłoni sprawdzi się przy każdych włosach. Jeśli próbowałaś już wielu produktów do pielęgnacji włosów i nadal nie jesteś zadowolona z rezultatów, prawdopodobnie problem tkwi w nieprawidłowym sposobie ich nakładania. Trik sprawdzi się szczególnie w przypadku bujnych, kręconych włosów. Wówczas należy wzbogacić instrukcję aplikacji preparatów o jeden niezwykle ważny krok, czyli ugniatanie włosów. Wystarczy chwycić końcówki włosów i ściskać je, jednocześnie wykonując ruch do góry. Czynność należy powtórzyć kilka razy i gotowe. Jeśli jednak masz tylko delikatne fale, bądź całkowicie proste włosy, nie martw się. Metoda modlących dłoni sprawdzi się także u ciebie i nada twoim włosom blasku oraz sprawi, że będą idealnie wygładzone.

Zobacz też: 3 najskuteczniejsze kuracje do włosów zniszczonych