Miecze to karty tarota, które nawiązują do żywiołu powietrza, dlatego też w zastosowanych przy nich grafikach dominuje kolor niebieski. To barwa kojarząca się z niebem, z chłodem i spokojem. Znaczenie Asa Mieczy jest jednak od tych implikacji dość dalekie, choć finalnie może do nich prowadzić. As, jako pierwszy z cyklu, symbolizuje rozpoczęcie nowego etapu. Inaugurację zawsze musi jednak stanowić odcięcie się od przeszłości. Czas pozbyć się złudzeń, marzeń i kłamstw. As Mieczy wskazuje na sukces osiągany za sprawą śmiałych inicjatyw. Oznacza twórczość, ambicję, ale i dużą zmienność.

Spis treści:

  1. As Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?
  2. As Mieczy tarot – czas
  3. As Mieczy tarot – osoba
  4. As Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek
  5. As Mieczy tarot – finanse, praca
  6. As Mieczy tarot – zdrowie
  7. As Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. As Mieczy tarot – karta dnia, rada

As Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?

Szczegółowy opis kart tarota w odniesieniu do Asa Mieczy mówi o tym, że niezależnie od sytuacji człowiek powinien poszukiwać najlepszych rozwiązań i natchnienia, zachowując przy tym chłodny spokój. To pozwala wpaść na pomysły, które będą źródłem wielu sukcesów. Prosta pozycja karty zapowiada szansę zmian i rozwoju. Symbolizuje intelekt i logiczne myślenie. Przekonuje o tym, że wiedza, doświadczenie i roztropność pozwolą zakończyć ważny projekt lub wyjść z trudnej sytuacji. Wszystko zależy, oczywiście od tego, jakie są karty towarzyszące. Znaczenie karty As Mieczy zmienia się w sytuacji, gdy znajduje się ona w pozycji odwróconej. Wówczas to przestroga przed próbą oczernienia. Zwiastuje także przeszkody lub konflikt - na gruncie zawodowym albo w związku.

Istotne w interpretacji jest połączenie kart. Jeśli As Mieczy występuje w pozytywnym kontekście, oznacza to, że pytający ma w ręku wszystkie atuty niezbędne do osiągnięcia sukcesu. Po jego stronie leży prawda i inicjatywa, wystarczy więc tylko kierować się rozwagą i przewidywać rozmaite ewentualności. Karta figuralna wskazuje osobę, na którą można liczyć w trudnych sytuacjach - co istotne jednak, nie powinien to być człowiek darzony uczuciem przez pytającego. Miecze w miłości są raczej impulsywne i mało rozsądne. Z kolei w otoczeniu kart mniej przychylnych As Mieczy jest ostrzeżeniem. Niewykluczone, że pytający - świadomie lub nie - sprawił komuś przykrość albo wyrządził komuś krzywdę, a taka sytuacja może się zemścić. Warto zatem naprawić błędy.

As Mieczy tarot – czas

Miecze w Małych Arkanach, w odróżnieniu od Buław, Kielichów i Denarów, nie wskazują konkretnego czasu, w którym spełni się przepowiednia. As Mieczy szczególnie patronuje jednak miesiącom jesiennym: od września do listopada.

As Mieczy tarot – osoba

As Mieczy w tarocie rzadko oznacza konkretną osobę, jeśli jednak już tak się dzieje, chodzi o człowieka towarzyskiego, komunikatywnego, uwielbiającego polemiki i dyskusje.

As Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek

Co oznacza As Mieczy w tarocie, jeśli chodzi o uczucia? Niestety, nie jest to dobra przepowiednia. Mówi o braku zaangażowania, chłodzie w relacjach, byciu z kimś wyłącznie z rozsądku. Ponieważ miecz kojarzy się z ostrym cięciem, może to być też sugestia, że daną relację najlepiej zakończyć. To także karta kalkulacji i ranienia się słowem.

Zobacz także:

W przypadku Asa Mieczy interpretacja kart tarota sugeruje czasem konieczność odbycia ważnej rozmowy z partnerem. Powinien to być dialog wyważony, oparty na argumentach, bez oskarżeń i oszczerstw. Takie spotkanie może rozwiązać wiele nieporozumień, czasem jednak prowadzi do rozstania.

W przypadku rozkładu miłosnego, zwłaszcza osoby początkujące stawiające tarota powinny wyciszyć się i oczyścić aurę. Dobrym pomysłem jest zapalenie ziół i okadzenie pomieszczenia, w którym będą stawiane karty. Wybierz do tego tymianek, szałwię lub melisę. W okolicy kart połóż kamienie szlachetne w kolorze czarnym lub fioletowym. Turmalin i ametyst to jedne z najsilniej działających - pobudzają intuicję i w duecie chronią przed złymi energiami.

As Mieczy tarot – finanse, praca

Jeśli As Mieczy jest odpowiedzią na wątpliwości w sprawie kwestii materialnych, rozkład tarota mówi o wyzwaniach, jakie pojawią się niebawem przed pytającym. Może to być negocjowanie warunków zatrudnienia, konieczność weryfikacji dotychczasowych dokonań czy planowanie działań. Czasami to także rychła konieczność obrony poglądów, potyczki słowne lub ważny egzamin ustny. As Mieczy podpowiada, by polegać na sile intelektu i argumentach.

As Mieczy tarot – zdrowie

Karta As Mieczy informuje o momentach granicznych w terapii: rozpoczęciu lub zakończeniu leczenia i operacjach. Jeśli wskazuje na konkretne choroby, są one związane z układem nerwowym lub oddechowym.

As Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Podobnie jak inne asy w tarocie, także i As Mieczy oznacza początek. Tym razem jest to okres niełatwy, bogaty w wyzwania, z którymi trzeba się zmierzyć. Karta symbolizuje sytuacje, w których należy wykazać się odwagą, rozsądkiem i stanowczością. Wskazuje także na potrzebę odnalezienia w sobie sporych pokładów asertywności i zdecydowania.

As Mieczy tarot – karta dnia, rada

As Mieczy radzi przygotować się na podróż w nowym kierunku z nowymi pomysłami. Jako karta dnia sugeruje, że to właśnie dzisiaj pojawić się może sposobność rozwiązania dawnych problemów.

Zobacz też:

Karta Kochankowie - co oznacza w tarocie?

Karta Koło Fortuny - co oznacza w tarocie?