Królowa Mieczy może być interpretowana w odniesieniu do konkretnej osoby:  mówi wówczas o doświadczonej i silnej kobiecie, do której trzeba jednak podchodzić z pewną dozą ostrożności. Karta niekiedy przepowiada także pewne wydarzenia w życiu pytającego i odnosi się do jego aktualnej sytuacji. Przeważnie zwiastun nie będzie pozytywny, ale na interpretację wpływa również połączenie kart. Królowa Mieczy zajmuje 63 pozycję w talii, co oznacza, że jest numerologiczną dziewiątką i doskonałą potrójną trójką. To karta uczuć i porywów serca, ale też dumy i narcyzmu.

Spis treści:

  1. Królowa Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?
  2. Królowa Mieczy tarot – czas
  3. Królowa Mieczy tarot – osoba
  4. Królowa Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek
  5. Królowa Mieczy tarot – finanse, praca
  6. Królowa Mieczy tarot – zdrowie
  7. Królowa Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. Królowa Mieczy tarot – karta dnia, rada

Królowa Mieczy tarot – jak odczytywać kartę?

Co oznacza Królowa Mieczy w tarocie? Przede wszystkim odnosi się do sytuacji, w której sprawy są na tyle zaawansowane, by podążać własnym rytmem i nie wymagać ani szczególnej silnej woli, ani wielkiego wysiłku. Wystarczy przestrzegać pierwotnych założeń i grać zgodnie z zasadami. Nadal liczy się intuicja. W pozytywnym aspekcie i podstawowym znaczeniu Królowa Mieczy symbolizuje kobietę pewną siebie i dominującą, ale również uprzejmą, współczującą i sprawiedliwą. Bywa ona indywidualistką. Jest inteligentna, racjonalna i dokładna. Odwrócona pozycja karty wskazuje na kogoś złośliwego, zgorzkniałego, przepełnionego złośliwością i nieufnością. Takiej kobiecie brakuje ufności i tolerancji. Bywa nawet bezlitosna i okrutna.

Dokładne znaczenie karty Królowa Mieczy wymaga uwzględnienia także innych kart układu. W pozytywnym towarzystwie zwiastuje ona sukces towarzyski i materialny, wsparcie otoczenia i harmonię w życiu. Na drodze do osiągnięcia stabilizacji życiowej trzeba jeszcze podjąć odrobinę trudu i wyrzeczeń albo zdobyć dodatkową wiedzę i umiejętności, by cieszyć się z sukcesu. Jednocześnie jednak Królowa Mieczy mówi, aby bardziej ufać sobie niż przyjaciołom.

Karta ta w pozycji odwróconej opisuje pytającego jako kogoś, komu wygodniej jest powierzyć swoje sprawy innym. Oznacza osobę naiwną, wygodną i bierną. Przebudzenie może być jednak bolesne, dlatego trzeba jak najszybciej wyzbyć się takiej postawy. To położenie wskazuje również sprawy uczuciowe i stabilność związku jako słaby punkt. Gdy relacje bazują na rutynie i przyzwyczajeniu,  trudno mówić o dobrej wróżbie.

Królowa Mieczy tarot – czas

Miecze, w odróżnieniu od Buław, Kielichów i Denarów, nie odnoszą się do konkretnej perspektywy czasowej, dlatego trudno określić ramy, w których przepowiednia może zostać spełniona. Sama Królowa natomiast w szczególny sposób związana jest z okresem od 23 sierpnia do 22 września, czyli zodiakalną Panną.

W szerszym aspekcie Królowa Mieczy oznacza lekki czas, w którym nie pojawia się wiele obowiązków. Można odpocząć i oddać się swoim pasjom.

Zobacz także:

Królowa Mieczy tarot – osoba

Szczegółowy opis kart tarota w przypadku Królowej Mieczy silnie odnosi się do osób. Może ona wskazywać na kobietę doświadczoną życiowo: wdowę, rozwódkę, samotną matkę lub kogoś, kto pokonał demony przeszłości i wyszedł z trudnej sytuacji. Wcześniejsze doświadczenia sprawiły, że zyskała ona ogromną siłę, odporność psychiczną i mądrość. Dzięki temu potrafi zachować chłodny umysł i panowanie nad każdą, najtrudniejszą nawet sytuacją. Królowa Mieczy może odnosić się także do silnej kobiety piastującej ważne stanowisko i cieszącej się autorytetem otoczenia. To szefowa, właścicielka firmy, sroga matka lub wymagająca wychowawczyni.

Jakie jeszcze zawody konotuje Królowa Mieczy? Przede wszystkim te związane z tworzeniem, przekazywaniem i rozpowszechnianiem informacji. To dziennikarz, rzecznik prasowy, redaktor, pisarz, tłumacz. Są to osoby wszechstronne i elokwentne.

Królowa Mieczy tarot – uczucia, miłość, związek

Interpretacja kart tarota w kontekście uczuć i związków przepowiada dominację kobiety w danej relacji. To ona będzie stanowiła siłę napędową, dyktowała tempo i własne warunki. W negatywnym sensie to domina i manipulantka, która może zauroczyć i podporządkować sobie mężczyznę.

Dom, który stworzy Królowa Mieczy, jest miejscem, w którym panują konkretne, rygorystycznie przestrzegane zasady. Karta może także zwiastować pogodzenie zwaśnionych stron lub finał udanego związku.

Osoby początkujące stawiające tarota na miłość powinny wstępnie wyciszyć się i oczyścić umysł. Dobrym pomysłem jest okadzenie pomieszczenia dymem z ziół: szałwii, tymianku czy melisy. Dodatkowo warto położyć kolekcję kamieni szlachetnych w okolicy kart. Bransoletka na ręce wróżącego również ma moc ochronną. Wybierz turmalin lub ametyst - to jedne z najsilniejszych. Pierwszy z nich odgania złe energie, natomiast drugi pobudza intuicję i kreatywność.

Królowa Mieczy tarot – finanse, praca

Karty tarota odnoszą się także do spraw zawodowych i materialnych. Królowa Mieczy jest symbolem sukcesu: zapowiada awans, podwyżkę, propozycję objęcia nowego stanowiska lub poczucie docenienia przez zwierzchników. Wskazuje, że w sprawach dotyczących pracy wszystko jest uporządkowane i zaplanowane - nie ma tu mowy o jakichkolwiek pozorach i interpretacji.

Królowa Mieczy tarot – zdrowie

Rozkład tarota w kierunku zdrowia, w którym pojawia się Królowa Mieczy, zwiastuje przede wszystkim problemy z układem moczowym, nerkami, nadnerczami. To także prawdopodobna wizyta u stomatologa lub neurologa.

Królowa Mieczy tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Królowa Mieczy przepowiada wydarzenia pełne sukcesów, jeśli symbolizuje samego pytającego. Jeśli jednak wskazuje inną osobę, trzeba brać pod uwagę burzliwe rozmowy, próby dominacji, a nawet agresję słowną. Niewykluczony jest także rozwód lub - przeciwnie - ślub, w zależności od wpływu dodatkowych kart.

Królowa Mieczy tarot – karta dnia, rada

Porada Królowej Mieczy głosi, że pytający powinien pozostawać wierny swoim przekonaniom i pozwalać, aby doświadczenia kształtowały jego światopogląd oraz podejmowane decyzje. Jako karta dnia zwiastuje natomiast spotkanie z mądrą kobietą, która ma szansę wywrzeć duży wpływ na najbliższe wydarzenia. To także czas śmiałości i niezależności.

Zobacz też:

Karta Wieża - co oznacza w tarocie?

Karta Cesarz - co oznacza w tarocie?