Szczegółowy opis kart tarota traktuje Kielichy jako karty odnoszące się do sfery emocjonalnej. Najczęściej dominującym kolorem symbolicznych przedstawień jest złoto oraz odcienie niebieskiego, bezpośrednio nawiązujące do Żywiołu Wody. As Kielichów przedstawia jeden, za to bogato zdobiony puchar, otoczony rzeką lub znajdujący się przy wodospadzie, oświetlony jasnym światłem. To zapowiedź nowego uczucia, związku, nowych możliwości i szans.

Spis treści:

  1. As Kielichów (Pucharów) tarot – jak odczytywać kartę?
  2. As Kielichów tarot – czas
  3. As Kielichów tarot – osoba
  4. As Kielichów tarot – uczucia, miłość, związek
  5. As Kielichów tarot – finanse, praca
  6. As Kielichów tarot – zdrowie
  7. As Kielichów tarot – przeznaczenie, wydarzenia
  8. As Kielichów tarot – karta dnia, rada

As Kielichów (Pucharów) tarot – jak odczytywać kartę?

Interpretacja kart tarota przedstawia Asa Pucharów przede wszystkim w kontekście nagłego przypływu uczuć i emocji, choć nie zawsze pozytywnych. Korzystne jest jednak to, że pojawiające się odczucia można w pełni kontrolować. Sam kielich oznacza także przyjaźń, radość oraz dobrze rozwiniętą intuicję, przekładającą się na wyższą świadomość i sprawdzające się przeczucia. As Kielichów w miłości to nowe uczucie, w aspekcie zdrowotnym - ciąża, czyli nowe życie, w finansach zaś - szereg sukcesów.

As Pucharów w pozycji prostej reprezentuje głęboko ukryte, zarówno pozytywne, jak i negatywne, emocje. Z tego powodu w interpretacji pod uwagę zawsze należy wziąć połączenie kart i sens zarówno bliskiego sąsiedztwa, jak i całego rozkładu. Zdecydowanie jednak ta karta nie obiecuje trwałego uczucia, chociaż również go nie wyklucza. Niekiedy sygnalizuje sytuację odnowienia uczuć, ożywienia w związku i nowych emocji. Pozytywnym aspektem jest niewątpliwie obecne w przypadku Asa Kielichów nawiązanie do korzystnych relacji z innymi, radości, szczęścia, czerpania przyjemności z życia. As Kielichów może przepowiadać również silną potrzebę kochania i bycia kochanym. W szerszym sensie odnosi się do życia twórczego, nowych projektów i kreatywności.

Z kolei odwrócona pozycja karty zwiastuje niepokoje, ryzyko ataków paniki i rozmaitych lęków. Wskazuje na wewnętrzne rozdarcie, a nierzadko także na problemy psychiczne wynikające z emocji i odczuwania. Może mówić o egoizmie, zmiennych zachciankach i niekorzystnym uleganiu własnym kaprysom.

As Kielichów tarot – czas

Jeśli chodzi o czas w Tarocie, Małe Arkana nie zakładają odniesienia zodiakalnego. Wskazują natomiast na konkretne momenty w roku. Kielichy w szczególny sposób odnoszą się do miesięcy letnich, od czerwca do sierpnia włącznie. Astrologicznie As Pucharów symbolizuje Wenus w Raku.

Karty tarota mogą także odpowiadać na pytanie o czas realizacji przepowiedni. W przypadku Asa Kielichów to niedługi, mniej więcej tygodniowy dystans czasowy.

Zobacz także:

As Kielichów tarot – osoba

Znaczenie karty As Kielichów można odnieść do konkretnej osoby obecnej w życiu pytającego. Wówczas mowa o człowieku albo zakochanym, albo po prostu bardzo uczuciowym. To bezpośrednie wskazanie na kogoś, kto działa emocjonalnie, ma dobre serce lub jest mocno uduchowiony i uzdolniony na wielu płaszczyznach. As Kielichów to osoba, która wykonuje zawody blisko związane z pomocą innym, na przykład pielęgniarka, masażysta, psychoterapeuta.

As Kielichów tarot – uczucia, miłość, związek

Co oznacza As Kielichów w tarocie, jeśli odnoszony jest do kwestii emocjonalnych? Zwiastuje przede wszystkim początek nowej miłości, zakochanie i silne zauroczenie. Może również sugerować odrodzenie się uczucia i dobre relacje w istniejącym już związku. Niekiedy prognozuje zaręczyny, ślub albo narodziny dziecka.

Osoby początkujące stawiając tarota powinny najpierw oczyścić umysł i otoczenie. Dobrym pomysłem jest okadzenie mieszkania lub pokoju, w którym będzie trwał seans. Wykorzystaj do tego zioła, w tym szałwię, tymianek czy melisę. W okolicy kart najlepiej położyć turmalin czy ametyst. Ten pierwszy chroni przez "złym okiem" oraz negatywnymi energiami. Drugi zaś wzmacnia i potęguje intuicję.

As Kielichów tarot – finanse, praca

As Kielichów w tarocie zapowiada również sukcesy zawodowe i zadowolenie z efektów pracy. Oznacza współpracę w miłej atmosferze. Może mówić również o natchnieniu i płynących zewsząd inspiracjach. W kontekście działań twórczych lub wynalazczych As Pucharów demonstruje zadowolenie z tworzenia czegoś nowego i pracę, która jest pasją.

Karta As Kielichów jest istotna także dla biznesmenów. Pokazuje możliwości rozpoczęcia nowej działalności lub rozwinięcia dotychczasowej. Wskazuje na udane spotkania i dobre perspektywy rozwoju.

As Kielichów tarot – zdrowie

As Kielichów w aspekcie zdrowotnym ma związek przede wszystkim z płodnością i zajściem w ciążę.

As Kielichów tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Rozkład tarota z Asem Kielichów rzadko odnosi się do konkretnych wydarzeń. Mówi przede wszystkim o sytuacjach, w których uczucia odgrywają ważną rolę. Mogą to być oświadczyny, ślub, narodziny dziecka, przyjemne spotkanie albo działania blisko związane z działalnością twórczą i artystyczną.

As Kielichów tarot – karta dnia, rada

As Kielichów jako rada sugeruje przede wszystkim, aby zadbać w życiu o sferę uczuć. Jako karta dnia zapowiada spełnienie marzeń, możliwość skorzystania z ciekawej propozycji i rozwiązanie dawnych problemów.

Zobacz też:

Karta Księżyc - znaczenie w kartach tarota

Karta Słońce - znaczenie w kartach tarota