Zakochani w tarocie są przedstawiani w różny sposób. Niektóre talie prezentują ich jako kobietę i mężczyznę stojących obok siebie, inne pokazują parę złączoną w namiętnym uścisku. Zdarza się, że owi kochankowie są nadzy, ale niektóre talie obrazują ich w ubraniach. Na obrazku mogą pojawiać się też inne postaci - ludzie i zwierzęta, ale zawsze na pierwszym planie znajdują się tytułowi kochankowie. Co istotne, przedstawieni na karcie zakochani nie spoglądają na siebie lub mają zamknięte oczy. Ten niepozorny detal w istocie ma bardzo duże znaczenie. Oznacza bowiem, że kochankowie, mimo że pozostają złączeni uczuciem i namiętnością, pozostają całkowicie odrębnymi jednostkami, z których każda jest obdarzona własną, nieprzymuszoną wolą. Duże znaczenie ma także nagość. Ten motyw symbolizuje ich bezbronność wobec siły łączącego ich uczucia. Odnosi się także do szczerości i czystości intencji. Co oznacza 6 karta w tarocie i jak należy ją interpretować? 

Spis treści:

 1. Kochankowie tarot – jak odczytywać kartę?
 2. Kochankowie tarot – czas
 3. Kochankowie tarot – osoba
 4. Kochankowie tarot – uczucia, miłość, związek
 5. Kochankowie tarot – finanse, praca
 6. Kochankowie tarot – zdrowie
 7. Kochankowie tarot – rada, przeznaczenie, wydarzenia
 8. Kochankowie tarot – karta dnia

Kochankowie tarot – jak odczytywać kartę?

Znaczenie karty kochankowie nie odnosi się wyłącznie do związków uczuciowych i fizycznych. Interpretacja kart tarota jest bowiem niejednoznaczna i zakochani nie stanowią tu wyjątku. Karta oznaczona cyfrą 6 odnosi się do wszelkich relacji międzyludzkich. Warto mieć to na względzie, gdy kochankowie pojawią się w rozkładzie.

Znaczenie karty kochankowie w tarocie dotyczy wewnętrznego obszaru człowieka, który odpowiada za jego relacje z innymi ludźmi. Ten symbol ma nam przypomnieć, że każda nawiązywana przez nas relacja ma dwie strony - dobrą i złą. Przynosi ogromne pokłady szczęścia, ale także smutek. Karta wskazuje na zjednoczenie z inną osobą, ale przypomina też, że nie może to nastąpić bez pewnych kompromisów.

Dla prawidłowiej interpretacji znaczenia 6 karty w tarocie, ogromne znaczenie ma jej pozycja w rozkładzie. Kochankowie w pozycji prostej symbolizują równowagę, harmonię, zjednoczenie, przyjaźń i miłość. Karta odwrócona odnosi się natomiast do nieszczęśliwej miłości, zdrady, beznadziejnego zauroczenia, pociągu fizycznego, zazdrości, niebezpiecznych związków i poligamii

Kochankowie tarot – czas

Każda karta w tarocie ma przypisany czas. W arkanach wielkich, ramy czasowe są określane na podstawie znaków zodiaku. Karta zakochanych jest przypisana do zodiakalnych bliźniąt, zatem jej ramy czasowe zamykają się w przedziale 21.05-21.06. Przepowiednia powinna spełnić się w ciągu sześciu miesięcy od dnia postawienia wróżby. 

Podczas stawiania wróżby należy pamiętać, że będąc początkującym warto oczyścić aurę. Postaw czerwoną lub fioletową świecę i wypełnij pomieszczenie zapachami kadzidła lub palonych ziół, jak szałwii czy rozmarynu. Doskonale sprawdzi się także sąsiedztwo kamieni szlachetnych, takich jak turmalin czy ametyst. Ten pierwszy pozwala na odciągnięcie złej energii, a drugi z kolei zapewnia wejście w duchową strefę naszego życia i rozwija intuicję.

Zobacz także:

Kochankowie tarot – osoba

Kochankowie w tarocie odnoszą się do osoby, którą trapi pewien dylemat. Być może w życiu tej osoby nastąpiło wydarzenie o znaczeniu przełomowym, być może osoba ta nie potrafi jasno sprecyzować swoich dążeń lub te stoją wobec siebie w opozycji, a być może staje przed koniecznością dokonania trudnego wyboru i dręczy ją niezdecydowanie z tym związane

Z kartą zakochanych wiążą się następujące zawody:

 • mediator,
 • negocjator,
 • sędzia,
 • dyplomata,
 • pisarz,
 • poeta,
 • muzyk,
 • malarz,
 • psycholog wyspecjalizowany w terapii małżeńskiej.

Kochankowie tarot – uczucia, miłość, związek

6 karta tarota zapowiada spełnioną miłość. Może zwiastować romantyczną, przepełnioną uczuciem sytuację, jak choćby zaręczyny albo ślub. Należy jednak pamiętać, że podczas wróżenia z kart dotyczy to wyłącznie osób stanu wolnego.

Co karta kochankowie oznacza dla osób, które pozostają w związku? W ich przypadku, kochankowie przepowiadają romans, zwiastują fascynację inną osobą i zapowiadają uczucie niewyobrażalnie silnego pożądania. Może też przepowiadać zawarcie nieformalnego związku.

Kochankowie tarot – finanse, praca

W jaki sposób zakochani w tarocie odnoszą się do sfery zawodowej i finansowej? W tym przypadku, karta kochankowie symbolizuje człowieka oddanego swojej pracy. Prawdziwego pasjonata, który poświęca się swojemu zajęciu bez reszty.

Karta oznaczona cyfrą 6 informuje też, że w życiu danej osoby może dojść do sytuacji, w której trzeba będzie dokonać niełatwego wyboru, konkretnie - między pracą a uczuciem. Może się jednak zdarzyć, że wybór, o którym mowa w interpretacji kart tarota, nie będzie dotyczył sfery uczuciowej, ale zawsze będzie związany z wykonywaną pracą. Obecność karty w układzie może też wróżyć odczuwalny przypływ gotówki w związku z prowadzoną działalnością artystyczną. 

Kochankowie tarot – zdrowie

W kwestii zdrowia, karta kochankowie ma dwojakie znaczenie. Z jednej strony jest pozytywnym symbolem wewnętrznej równowagi. Z drugiej - może zapowiadać problemy zdrowotne. Owe komplikację dotyczą tych narządów, które w organizmie ludzkim występują parami - płuc, nerek, u kobiet - przydatków, u mężczyzn - jąder. Mogą też dotyczyć serca i mózgu, jako że pierwszy z wymienionych organów składa się z dwóch komór, a drugi - z dwóch półkul. 

Kochankowie tarot – rada, przeznaczenie, wydarzenia

Karta kochankowie uzmysławia nam, że różnice są piękne i definiują unikalność każdego z nas. Podpowiada, że należy cieszyć się wszelkimi różnicami i kontrastami.

Z szóstą kartą w tarocie mogą być związane różnorakie wydarzenia, związane ze strefą uczuć: zawarcie związku małżeńskiego, przełomowy moment w życiu i konieczność dokonania wyboru między dwoma partnerami. Podobnie wylosowana karta Gwiazdy może obrócić rzeczywistość o 180 stopni.

Kochankowie tarot – karta dnia

Jako karta dnia, kochankowie sugerują, że ten dzień postawi przed nami konieczność podjęcia odważnych decyzji. Należy wówczas kierować się tym, co podpowiada nam serce. Rozum i logika? Trzeba to odrzucić, bo najlepszą możliwą decyzję podpowie nam nasz wewnętrzny głos i intuicja. Ten dzień będzie idealny na stawienie czoła wszelkim wewnętrznym przeciwieństwom. W tym dniu uda się też połączyć i zjednoczyć wszystko to, co zostało rozdzielone pod wpływem kłótni waśni i sporów. Jeżeli chcemy, możemy wesprzeć się rozkładem kart na miłość w tarocie.

Sprawdź też: