Sąd ostateczny w tarocie wyraźnie nawiązuje do biblijnej wizji tego wydarzenia. Karta oznaczona numerem XX przedstawia nam anioła spoczywającego na błękitnym firmamencie, który dmie w trąbę. Poniżej można dostrzec nagie postaci. To ludzie, którzy powstali z grobów, przywołani melodią graną przez anioła. Co to wszystko oznacza? Tylko i aż tyle, że ostateczny rozrachunek z przeszłością wymaga jej wskrzeszenia. Człowiek podążający swoją życiową drogą porusza się nie w linii prostej, a po obwodzie koła. Oznacza to, że jego podróż nigdy nie dobiega końca. Docierając do punktu wyjścia, kończy tylko jeden z niezliczonych etapów swojej odysei. Zanim jednak ponownie wkroczy na swoją ścieżkę, musi rozliczyć przeszłość. Tylko w ten sposób będzie mógł narodzić się ponownie. Wynika z tego, że sąd ostateczny w tarocie nawiązuje do odkupienia win i uczynienia pokuty. Jednocześnie symbolizuje przebudzenie i zyskanie świadomości, która pozwala dostrzec prawdziwe konsekwencje uczynków. 

Sąd ostateczny tarot – jak odczytywać kartę?

Karta tarota sąd ostateczny nawiązuje do zmian, jakie zachodzą w świadomości człowieka. Wkraczając na nowy poziom poznania, każda istota może odnaleźć więzy łączące jego osobowość z energią wszechświata. Dzięki temu może dostrzec, że wszystkim dookoła rządzi z góry ustalony porządek. Na tym etapie swojej podróży głupiec zyskuje świadomość, która pozwala mu pozostać na wybranej przez  siebie ścieżce. Świadomość, o której mowa, podpowiada też, jakie działania ma podjąć, by móc wreszcie dotrzeć do całkowitego oświecenia.

Właściwa interpretacja kart tarota jest możliwa wyłącznie wówczas, gdy uwzględniona zostanie pozycja karty. Sąd ostateczny w pozycji prostej ma znaczenie pozytywne i symbolizuje bezkres możliwości, przebudzenie z mroku nieświadomości, duchową przemianę, wyzwolenie człowieka z więzów grzechu i błogosławieństwo jego poczynań. Karta w pozycji odwróconej przybiera znaczenie negatywne. W tym przypadku, sąd ostateczny symbolizuje nieuchronność karmy, przegrane starcie lub proces, samotność i rozgoryczenie

Sąd ostateczny tarot – czas

Sąd ostateczny w tarocie odpowiada zodiakalnemu strzelcowi. Czasem tej karty jest zatem okres między 23 listopada a 21 grudnia. Nie da się jednak precyzyjnie wskazać czasu, w którym spełni się wróżba. Należy pamiętać, że wszechświat symbolizuje zmiany w świadomości. Na tym etapie swojej podróży głupiec rozumie, że każde działanie powinno być poparte nie bezproduktywnym wyczekiwaniem, a konkretnym działaniem.

Sąd ostateczny tarot – osoba

Karta sąd ostateczny symbolizuje osobę, która wierzy w potęgę umysłu. Człowiek ten pozostaje idealistą, który wierzy w swoją misję i ma pewność co do słuszności swoich poczynań. W rozkładzie może wskazywać na krewnego, także tego, z którym pozostajemy w konflikcie. Zawody, które odpowiadają osobie wskazywanej przez kartę, to:

  • dziennikarz,
  • naukowiec,
  • muzyk,
  • lektor.

Sąd ostateczny tarot – uczucia, miłość, związek

Co może oznaczać rozkład na miłość, w którym pojawia się sąd ostateczny? W takiej wróżbie, opisywana karta wskazuje na nowe możliwości, jakie pojawią się w uczuciowej i rodzinnej sferze życia. Niewykluczone, że osoba, której dotyczy wróżba, pozna kogoś wyjątkowego i w ten sposób otworzy nowy okres swojego życia, co po latach okaże się przełomowym momentem. Karta sąd ostateczny może też odnosić się do innych chwil o nieocenionym znaczeniu, jak rozwód, narodziny dziecka, pierwszego lub kolejnego, albo zawarcie związku małżeńskiego. 

Jeżeli jesteś osobą początkującą w tarocie, spróbuj najpierw oczyścić umysł i przestrzeń wokół siebie. Dobrym sposobem jest okadzenie ziołami - tymiankiem, szałwią lub melisą. W okolicy kart postaw kamienie szlachetne. Pozwolą na pobudzenie kreatywności oraz intuicji. Wybierz turmalin oraz ametyst. W duecie chronią przed złymi energiami oraz złym okiem wampira energetycznego.

Zobacz także:

Sąd ostateczny tarot – finanse, praca

Także w sferze finansów sąd ostateczny wskazuje na ważne zmiany. Karta może przepowiadać zmianę miejsca pracy, może też wskazywać na awans lub przejście na emeryturę. Karta oznaczona numerem XX wskazuje też na możliwy spadek, wygraną na loterii lub na nowe drogi rozwoju zawodowego. 

Sąd ostateczny tarot – zdrowie

W sferze zdrowotnej, karta sąd ostateczny to zdecydowanie dobra wróżba. Jej obecność w układzie może wskazywać na pokonanie ciężkiej choroby. Co ważne, w ujęciu medycznym, ozdrowienie może być trudne do wytłumaczenia. Karta może też wskazywać na schorzenia o podłożu laryngologicznym i neurologicznym. Ich wspólnym mianownikiem będą problemy ze słuchem. 

Sąd ostateczny tarot – przeznaczenie, wydarzenia

Sąd ostateczny oznacza istotny przełom w życiu i właśnie na przełomowe wydarzenia wskazuje ta karta. Jako symbol początku, wróży zamknięcie pewnego rozdziału i wkroczenie na zupełnie nową ścieżkę. Przełom może nastąpić w miejscu ważnym dla osoby, której dotyczy wróżba. Z całą pewnością będzie ono związane z wieloma wspomnieniami. 

Sąd ostateczny tarot – karta dnia, rada

Jako karta dnia, sąd ostateczny wróży pomyślność w rozwiązywaniu problemów. Uda się przezwyciężyć wszelkie przeciwności, ale nie odbędzie się to bez naszej inicjatywy. Wszechświat opiera się o zasady harmonii - stworzy korzystne dla nas okoliczności, ale sami będziemy musieli je dostrzec. Warto zatem zachować otwarty umysł i obejmować wzrokiem całe swoje otoczenie. Dzień, w którym sąd ostateczny zostanie wylosowany jako karta dnia, będzie wymagał od nas szczególnego skupienia. Jeżeli nie dostrzeżesz nowych możliwości, będzie to oznaczać, że nie byłeś wystarczająco uważny.

Karta sąd ostateczny radzi nam byśmy dążyli do wyzwolenia swojej osoby. Co to oznacza w praktyce? To każdy musi określić we własnym zakresie. Człowiek przychodzi na świat z wolną wolą, ale pokonując swoją życiową drogę popełnia wiele błędów. W rezultacie, staje się niewolnikiem kogoś lub czegoś, a nie musi tak być.   

Czytaj też:

Karta Cesarz - co oznacza w tarocie?

Karta Księżyc - co oznacza w tarocie?