Paweł Kukiz dziękuje za wsparcie: jego córka Hania przeszła przeszczep

Paweł Kukiz w piątek na swoim Facebooku poprosił wszystkich o modlitwę w intencji córki Hanny, która w nocy z piątku na sobotę miała być operowana. Hannę Kukiz czekała już po raz trzeci operacja przeszczepu nerki.

O drugiej w nocy w sobotę na profilu Kukiza pojawiły się podziękowania na ogromne wsparcie. Wszystko wskazuje na to, że operacja przeszła zgodnie z planem.

"Hania zoperowana. Wszystko – nie zapeszając – w porządku. Z całego serca dziękuję Wam za wsparcie a Zespołowi Medycznemu... za wszystko" – przekazał dobre wieści Paweł Kukiz.

Paweł Kukiz prosił o modlitwę za córkę

Paweł Kukiz zamieścił w piątek na swoim Facebooku bardzo osobisty wpis, który poruszył Internautów. Muzyk i poseł poprosił wszystkich o modlitwę za jego córkę – Hannę.

Przyjaciele, bardzo Was proszę o modlitwę w intencji mojej córeczki Hani - o udaną operację, która czeka ją dziś w nocy i o jej szybki powrót do zdrowia. - napisał Paweł Kukiz na Facebooku

Pod wpisem Pawła Kukiza na Facebooku znajomi, przyjaciele oraz Internauci zamieszczają liczne słowa wsparcia.

"Trzymam MOCNO kciuki by się udało! Modlitwa będzie za powodzenie",

"Wierzę, że wszystko będzie dobrze. Wszystkiego dobrego dla Pana i Pana rodzinki, trzymam kciuki",

"Niech dobry Bóg czuwa nad Pana córeczką i niech ofiaruje jej szybki powrót do zdrowia",

"Jesteśmy z Państwa córką sercem i modlitwą. Wierzymy, że będzie wszystko dobrze. – takich komentarzy jest już prawie tysiąc.

Na co choruje córka Pawła Kukiza - Hania Kukiz?

Najmłodsza córka Pawła Kukiza - Hania od dziecka leczyła się w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Kiedy skończyła 18 lat musiała rozpocząć leczenie w placówce dla dorosłych, co stało się bardzo skomplikowane. Hania Kukiz ma za sobą dwie nieudane transplantacje nerki. Wszyscy mają nadzieję, że trzeci przeszczep w końcu się uda.

Paweł Kukiz jeszcze niedawno walczył z absurdalnymi przepisami w służbie zdrowia. Na przykładzie choroby córki, Kukiz, jak wielu innych rodziców doświadczył biurokracji, która panuje w NFZ. Poseł chciał, aby wniosek o kontynuację leczenia w placówkach takich jak Centrum Zdrowia Dziecka, trzeba było wypełniać tylko raz do roku i żeby zgoda NFZ na kontynuację leczenia była ważna przez cały rok. "Przez cały ten czas jesteśmy świadkami absurdalnych przepisów, które – odnosi się takie wrażenie – służą tylko urzędnikom, a nie pacjentowi, a z całą pewnością utrudniają pracę lekarzom. Nie można traktować pacjentów jak rzeczy! - mówił jeszcze niedawno Paweł Kukiz.

Jak widać sytuacja pacjentów w Polsce wcale się nie poprawia. Ostatni kryzys z brakiem dostępności leków w aptekach pokazuje, że nic nie idzie w lepszą stronę, a nasze zdrowie jest zagrożone. Co musi się wydarzyć, żeby ktoś podszedł do tematu poważnie?

Córce Pawła Kukiza życzymy dużo zdrowia i trzymamy kciuki za pomyślną operację córki.