Agnieszka Cegielska: kim jest?

Agnieszka Cegielska, z domu Gołębiewska jest polską prezenterką telewizyjną, byłą modelką i byłą radną Malborka. Znana jest przede wszystkim z promowania zdrowego stylu życia. Na Instagramie można znaleźć ją pod nazwą @agnieszkacegielska. Na tym portalu społecznościowym, na którym obserwuje ją ponad 100 tysięcy osób, pokazuje migawki ze swojego codziennego życia, dzieli się przemyśleniami i zachęca do zdrowego odżywiania. Ponadto Agnieszka prowadzi też swój kanał na YouTube’ie o tematyce kulinarnej. Znaleźć możecie go pod nazwą Naturalnie od kuchni. Prywatnie jest mamą 13-letniego Franciszka.

Ile lat ma Agnieszka Cegielska? WIEK

Agnieszka Cegielska urodziła się 27 czerwca 1979 w Malborku, co oznacza, że obecnie ma 44 lata. Tam, w swojej rodzinnej miejscowości, w czasach szkolnych uczęszczała do szkoły muzycznej. Już jako nastolatka wyróżniała się urodą, w wieku 16 lat zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek 1995. Po ukończeniu liceum udała się na studia z ekonomii i dziennikarstwa. W międzyczasie pracowała jako modelka i odnosiła w tej branży niemałe sukcesy. Wyjechała na sesje zdjęciowe między innymi do Grecji, Izraela, Hiszpanii czy Japonii. Agnieszka chętnie wspomina swoje dzieciństwo i bliskich w niektórych postach w mediach społecznościowych, mimo to o jej najmłodszych latach nie wiemy zbyt wiele. Gwiazda znana jest z tego, że pilnie strzeże swojej prywatności i nie udziela zbyt wielu wywiadów. Czasem jednak zdarzy jej się uchylić rąbka tajemnicy. W rozmowie z Vivą! w 2018 roku zdradziła, że jako młoda kobieta traktowała modeling głównie jako okazję do tego, aby móc podróżować i poznawać inne kultury.

Bardzo chciałam zobaczyć świat. Zaraz po maturze trafiłam do Japonii. Rodziców nie byłoby stać, żeby mnie tam wysłać na wakacje.

Czym się zajmuje Agnieszka Cegielska? Kariera

Agnieszka Cegielska zaczęła swoją karierę w telewizji w 2004 roku, kiedy miała zaledwie 23 lata. Prowadziła w tym czasie prognozę pogody na kanałach TVN i TVN 24. Nieco później została również reporterką “Dzień dobry TVN”. Niekiedy pojawiała się też w programie ”Wieczór kawalerski” na kanale TVN Turbo. Gdy stacja zdecydowała się otworzyć TVN Meteo, doświadczona już wówczas pogodynka otrzymała swój własny program zatytułowany “Cegiełka zdrowia”. Agnieszka opowiadała w nim między innymi o wpływie pogody na zdrowie i samopoczucie oraz o sposobach na radzenie sobie z negatywnymi skutkami złej aury za oknem. To właśnie wówczas zaczęła być przez szerszą publiczność kojarzona z prozdrowotnym podejściem do życia.

W 2008 roku wraz z Olivierem Janiakiem i Karoliną Malinowską prowadziła letni cykl TVN pod tytułem “Projekt plaża”. Również w 2008 roku została laureatką prestiżowej nagrody Złote pióro w konkursie reportażu w Chorwacji. W 2009 roku związała się zawodowo z Radio Kolor, gdzie razem z Tomaszem Siołkiem prowadziła audycję zatytułowaną "Testosteron.fm". W 2010 prowadziła też takie programy jak cykl “Naturalnie” w Dzień dobry TVN oraz “Męska rzecz”. W międzyczasie udało jej się wydać serię książek pod tytułem “Naturalnie” poświęconych tematyce zdrowego odżywiania. Oprócz tego Agnieszka Cegielska może też pochwalić się tytułem Kobiety Roku, który otrzymała od TVN Turbo. Warto wspomnieć również, że równolegle wciąż rozwijała swoją karierę modelki. Często pozowała do różnych sesji zdjęciowych, a także chodziła na wybiegach.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Agnieszka Cegielska - historia związku z partnerem

Agnieszka Cegielska poznała swojego męża, Dariusza Cegielskiego, jeszcze w liceum, oboje chodzili wówczas do tej samej szkoły. Ich uczucie rozkwitło jednak o wiele później, podczas przerwy między kontraktami modelingowymi Agnieszki, kiedy to akurat przebywała na łonie ojczyzny. Gwiazda w Na Żywo powiedziała:

Znamy się więcej niż połowę życia, przez które udaje się nam tak cudownie razem iść. Mąż jest moim największym przyjacielem.

Agnieszka podkreślała, że jej mąż i ona zbudowali swoją relację na głębokiej przyjaźni i właśnie dlatego była ona tak trwała. Gwiazda przyznaje również, że to właśnie z powodu związku z Dariuszem zdecydowała się zrezygnować z modelingu. Chciała być u boku swojego ukochanego, a częste wyjazdy jej to uniemożliwiały. Choć była wówczas u szczytu swojej kariery, nigdy nie żałowała tej decyzji. W wywiadach podkreśla, że dzięki niej zyskała w swoim życiu kochającego, zaufanego człowieka. Para pobrała się w 2002 roku. Od tamtej pory zakochani pilnie strzegli swojej prywatności.

Zobacz także:

Mąż Agnieszki Cegielskiej, Dariusz, w przeciwieństwie do gwiazdy nie należy do świata show-biznesu. Jest prezesem zarządu firmy transportowej Trans Polonia SA. Mimo tego nigdy nie stronił od publicznych wydarzeń i często pojawiał się u boku swojej żony na ściankach. Para doczekała się jednego synka, Franciszka, który pojawił się na świecie 7 lat po ich ślubie.

Agnieszka i Dariusz uchodzili za idealną parę. Dlatego, kiedy po 17 latach małżeństwa do mediów dotarła wiadomość o ich rozwodzie, opinia publiczna była w dużym szoku. Powodem rozstania okazała się dzieląca ich odległość. Agnieszka mieszkała w Warszawie, firma Dariusza znajdowała się w Tczewie. Do tego dochodziły dodatkowo liczne służbowe wyjazdy, w które jako prezes musiał się regularnie wyprawiać. Choć para postanowiła zakończyć swój związek, to ich przyjaźń przetrwała. Informator tabloidu Na żywo podzielił się z mediami taką informacją:

Małżonkowie są zdecydowani na rozwód, ustalili już nawet kwestie dotyczące podziału majątku. Nie ma w tej sprawie między nimi nieporozumień. Rozstają się z klasą, najważniejsze jest dla nich dobro ich syna. Ich drogi już dawno się rozeszły.

Sprawa rozwodowa zakończyła się szybko, a byli partnerzy do dziś pozostają w poprawnych stosunkach.

Agnieszka Cegielska - dzieci

Agnieszka Cegielska ma jednego syna, Franciszka, który w tym roku skończy 14 lat. Ojcem chłopca jest były mąż gwiazdy - Dariusz Cegielski. Chłopiec interesuje się kartingiem, reprezentuje Bambini Racing i mimo młodego wieku już wygrywa swoje pierwsze wyścigi na międzynarodowych torach. Agnieszka jest niezwykle dumna z osiągnięć sportowych swojego synka. W kwietniu tego roku pochwaliła się, że Franek wygrał drugą rundę międzynarodowej serii CEE Rotax Max Challenge w węgierskim Kecskemet. Reporterka przyznaje również, że zdaje sobie sprawę z tego, że sportowe osiągnięcia chłopca nie idą w parze z wynikami w szkole. Z okazji zakończenia roku szkolnego napisała posta na Facebooku, w którym zdradza, że nie zamierza z tego powodu strofować swojego synka.

Na okoliczność zbliżającego się końca roku szkolnego… Mój syn z historii na świadectwie będzie miał całe 2. Usłyszał ode mnie, że kocham to 2 tak samo jak Jego, bo to najlepsze 2, jakie w życiu widziałam. I oby mieć w życiu tylko takie problemy jak niższe oceny na świadectwach… Zdrówka, miłości, radości i akceptacji dla każdego dziecka i rodzica Więcej doceniania niż oceniania… BędzieMY zdrowsi.

PRZECZYTAJ TAKŻE: