Paulina Chylewska - wiek, wzrost

Paulina Chylewska urodziła się 15 października 1978 roku w Bydgoszczy. W 2022 roku będzie mieć 46. lat. Jest córką  Ireny i Andrzeja Chylewskich. Nie wiadomo, ile centymetrów wzrostu mierzy dziennikarka. Żeby studiować, przeprowadziła się do stolicy. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Chociaż z wykształcenia jest prawnikiem, jej największą pasją jest dziennikarstwo. 

Chylewska do telewizji trafiła już w 1996 roku, kiedy miała zaledwie osiemnaście lat. Rozpoczęła wtedy pracę w Telewizji Polskiej. Dzisiaj to jedna z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarek w kraju. Prowadziła takie programy jak "Kawa czy herbata?", "Dzień dobry, Polsko!", "Sportowy Express" czy "Sport", który był emitowany zaraz po głównym wydaniu "Wiadomości".

Paulina Chylewska - rodzice

Rodzicami Pauliny Chylewskiej są Irena i Andrzej Chylewski. Jak podaje portal "Styl.pl" ojciec dziennikarki marzył o synu, dlatego przez pierwsze lata życia Chylewska była wychowywana jak chłopiec. To właśnie ojciec zaraził w niej miłość do sportu. Często aktywnie spędzali czas, na przykład grając w piłkę. Oglądali też sport w telewizji, a relacje z Igrzysk Olimpijskich były obowiązkowe. 

"Na podwórku goniła za piłką, skakała na skakance i wspinała się po płotach. Miała też słabość do sportowców. Jej pierwszą sympatią, jeszcze w podstawówce, był starszy o rok koszykarz o imieniu Filip, który chodził z jej przyjaciółką do klasy. Kiedy na jednej ze szkolnych dyskotek Filip poprosił Paulinę do tańca, była w siódmym niebie. Na tańcu zresztą się nie skończyło. Potem były jeszcze spacery, chodzenie na lody i szaleństwa w wesołym miasteczku" - czytamy na stronie styl.interia.pl. 

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Paulina Chylewska - mąż i dzieci

Mężem Pauliny Chylewskie od 23 sierpnia 2003 roku jest Marcin Feddek - dziennikarz i komentator sportowy telewizji Polsat. Co ciekawe, para poznała się już w liceum! Mężczyzna w klasie maturalnej marzył o karierze piłkarza. "Wcześniej chciałem być piłkarzem jak mój ojciec. Ale te plany pokrzyżowały kontuzje" - przyznał Feddek w jednym z wywiadów. Chociaż Chylewska sama przyznawała, że miała słabość do sportowców, przyszłęgo męża zaprosiła na studniówkę z innego powodu. W liceum uchodził on bowiem za świetnego tancerze, a ona trenowała taniec nowoczesny. Do partnera nie zraziło jej nawet to, że jego mama uczyła dziennikarkę rosyjskiego w liceum i kiedyś doprowadziła ją nawet to łez!

Chylewska niedługo później wyjechała jednak do Warszawy, żeby studiować i szukać wymarzonej pracy. Los sprawił, że dziennikarka i Feddek spotkali się w stolicy po latach. Szef redakcji sportowej w TVP, którego Feddek znał z Bydgoszczy, zaprosił go na rozmowę. Okazało się, że w zespole była także jego koleżanka z klasy maturalnej - Paulina. Dzisiaj Chylewska i Feddek są małżeństwem od prawie 20 lat. Jak radzą sobie w chwilach konfliktu?

Zobacz także:

Nie ma sensu zamiatać niczego pod dywan, konflikt nie rozwiąże się sam. Nie jestem w stanie powiedzieć, że mam najwspanialszego, najcudowniejszego męża na świecie. Marcin to świetny facet, jest nam wspaniale, ale nie wpadam w uniesienia, nie lewituję na chmurce - powiedziała w jednym z wywiadów dziennikarka. 

Para wspólnie wychowuje dwójkę dzieci - Lenę urodzoną w 2007 roku i Ninę, która przyszła na świat cztery lata później. "Nie potrafiłam sobie wyobrazić Marcina jako ojca. Zawsze był energiczny, nie znosił nudy. Okazało się, że świetnie się sprawdza w tej roli. Jest bardzo troskliwy i opiekuńczy" - szczerze przyznała Chylewska. Dziennikarka o swoich trzech najważniejszych decyzjach podjętych w życiu powiedziała tak: 

"Pierwsza to na pewno wyjazd do Warszawy na casting do "Roweru Błażeja". Pamiętam, że nawet rodzicom nie przyznałam się, że jadę. O wszystkim dowiedzieli się po fakcie. Ta decyzja zaważyła na całym moim dalszym życiu. Kolejna to wyjście za mąż, choć tak naprawdę była konsekwencją tego, co już wcześniej się działo. Zanim postanowiliśmy się pobrać z Marcinem, bardzo długo się znaliśmy. No i trzecia ważna decyzja, to dzieci. Bardzo świadomie zdecydowaliśmy o tym, że chcemy mieć pierwsze, a potem drugie dziecko" - wyznała w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla "Plejady". 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Paulina Chylewska - praca

Paulina Chylewska rozpoczęła pracę w Telewizji Polskiej w 1996 r., jako jedna z prowadzących program dla młodzieży „Rower Błażeja". Następnie zajęła się ukochanym sportem. Była jedną z głównych reprezentantek studia sportowego w trakcie igrzysk olimpijskich w Atenach w 2004 roku, Pekinie w 2008 roku, Londynie w 2012 roku, oraz na zimowych igrzyskach Olimpijskich w Turynie i Soczi. Dziennikarka była także prowadzącą programu "Sportowy Express", a od 2003 do 2007 i ponownie od 2013 do 2017 roku roku prowadziła "Sport" po głównym wydaniu "Wiadomości". 

Chociaż od początku kariery była związana z Telewizją Polską, w czerwcu 2017 roku ogłoszono, że dziennikarka zakończyła współpracę z TVP. Już w lipcu Chylewska zaczęła pracę w Telewizji Polsat w charakterze prezenterki sportowej. W rozmowie z "Plejadą" zdradziła, czy długo zastanawiała się nad zmianą stacji. 

"Długo. Mam poczucie, że powinnam tę decyzję podjąć pięć lat temu. W telewizji jest trochę tak jak w klubie piłkarskim. W przypadku, gdy jest się wychowankiem klubu, to nawet, gdy jest się dobrym piłkarzem, nikt nie traktuje cię wyjątkowo. Zdecydowanie bardziej cenieni są ci, których kupi się za trzy miliony euro. Ze mną było podobnie. Mimo że miałam dobrą pozycję, to wszyscy wychodzili z założenia, że jestem w Telewizji Polskiej od zawsze i to się pewnie nigdy nie zmieni. Gdy przychodził ktoś z zewnątrz, nagle okazywało się, że powierza się mu ciekawe zadania, które mogłam przecież zrobić ja. Potrzebowałam nowych wyzwań, potrzebowałam czegoś nowego" - wyznała w rozmowie z  Michałem Misiorkiem. 

Chylewska nie ogranicza się jednak tylko do prowadzenia programów sportowych. W 2017 roku dziennikarka wzięła udział w  siódmej j edycji programu Polsat,  "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Jej partnerem tanecznym był Jacek Jeschke. "Szczerze mówiąc, nie sądziłam, że uda mi się w nim wystąpić. To była genialna przygoda, która pozwoliła mi się oderwać od codzienności. Dała mi dużo frajdy i zabawy" - powiedziała Paulina Chylewska w wywiadzie dla "Plejady". 

Dwa lata temu dziennikarka wraz z Anną Choszcz-Sendrowską oraz Martą Alf założyły agencję Chylewska&Co - Presence Perfect. Agencja oferuje oferuje szkolenia z autoprezentacji i wystąpień publicznych, a także z zarządzania medialnym kryzysem, budowania zespołów i umacniania marki.

"Świadomie czy nie, autoprezentację stosuje każdy z nas niemal każdego dnia. Bez znajomości jej tajników, trudno funkcjonować zarówno w biznesie jak i organizacjach pozarządowych, instytucjach użyteczności publicznej, związkach sportowych i wielu innych miejscach. My dajemy narzędzia do opanowania tej subtelnej sztuki" - czytamy na stronie Chylewska&Co.

ZOBACZ TAKŻE: