Olivia Newton-John walczy z rakiem

Olivia Newton-John znów zmaga się z nawrotem choroby nowotworowej. Zdiagnozowano u niej raka piersi w bardzo zaawansowanym stadium, z przerzutami w okolicach kręgosłupa. I choć diagnoza nie daje zbyt wielkich nadziei, gwiazda kultowego musicalu "Grease" nie zamierza się poddawać.

- Walczę z rakiem od ponad 25 lat. W końcu wygram. To jest mój cel - powiedziała w programie „Sunday Night".

Po raz pierwszy choroba zaatakowała w 1992 roku. Olivia Newton-John usłyszała wtedy, że ma raka piersi. I kompletnie się załamała. Była przekonana, że diagnoza oznacza wyrok, ale myliła się. Udało jej się na wiele lat pokonać nowotwór. Niestety w 2013 roku nastąpił nawrót raka, ale aktorka i tym razem pokonała chorobę. Teraz nowotwór atakuje po raz trzeci. 

Olivia Newton-John nowotwór piersi: co dalej?

69-letnia aktorka ma nadzieję, że to jeszcze nie koniec i, że będzie mogła żyć jeszcze przynajmniej kilkanaście lat. W tej chwili poddaje się naświetlaniom i wspiera leczenie innymi terapiami. Widać jednak, że nie jest jej łatwo. W wywiadzie telewizyjnym dla "Sunday Night", Olivia Newton-John nie była w stanie powstrzymać łez. Na każdym kroku podkreśla jednak, że nie zamierza się poddawać.

– Jestem jedną z milionów w tej walce. A raczej: w tej podróży. Wiele osób traktuje to jako walkę i każdy ma prawo widzieć to po swojemu. Ja postrzegam to jako część mojej misji – powiedziała na antenie Olivia Newton-John.

Olivia Newton-John jest najbardziej znana z roli Sandy w kultowym musicalu "Grease", w którym zagrała u boku Johna Travolty. Przede wszystkim jednak była wokalistką i autorką tekstów. Jej dorobek to ponad kilkadziesiąt albumów studyjnych, które sprzedały się w wielomilionowych nakładach. Artystka ma na koncie cztery nagrody Grammy, dziesięć statuetek American Music Awards i wiele innych wyróżnień. Olivia Newton-John działa też na rzecz osób zmagających się z rakiem. Założyła w Melbourne centrum terapeutyczne i badawcze, zajmujące się chorobami nowotworowymi. Trzymamy kciuki, by udało jej się wygrać również tę bitwę.