Anna Jantar zmarła niespodziewanie 14 marca 1980 roku w katastrofie lotniczej na warszawskim Okęciu. O tym, jak wyglądało Boże Narodzenie Natalii Kukulskiej tego samego roku opowiedziała Halina Szmeterling w książęce „Anna Jantar. Tyle słońca”, fragmenty której przypomniał właśnie tygodnik „Życie na gorąco”. Co opisała w niej mama Anny Jantar i ukochana babcia Natalii Kukulskiej?

„Anna obiecywała sobie, że po raz ostatni zostawia córeczkę na tak długo. Bardzo nie chciała lecieć wtedy do Ameryki. Potrzebowa jednak pieniędzy na sfinansowanie operacji oczu Natalii i na urządzenie nowego domu. Natalia wręcz błagała mamę, by została w domu. – Mała krzyczała: „Mamusiu nie jedź! Nie jedź!”.

Z książki dowiadujemy się także, że Natalia Kukulska przewyższy szok po starcie mamy, zatarła wspomnienie ich ostatniego spotkania:

„Natalia nie pamięta, jak mama tuż przed wyjazdem z domu na lotnisko wzięła ją na ręce i wyszeptała do ucha, że na pewno zdąży wrócić przed jej czwartymi urodzinami i przywiezie jej z Ameryki mnóstwo pięknych sukienek i zabawek. Nie pamięta, jak babcia czytała jej listy do mamy…”

I choć książka ukazała się już w 2015 roku, to jednak wspominania po starcie mamy wciąż pozostają dla Natalii Kukulskiej niezwykle bolesne..

Natalia Kukulska - historia rodziny

Niedługo po wydaniu publikacji, Natalia straciła także autorkę tych wspomnień, a swoją ukochaną babcię. Halina Szmeterling zmarła we wrześniu 2016 roku. Babcia była dla Natalii najważniejszą osobą na świecie - to ona opiekowała się nią po śmierci mamy.

Święta dla Natalii Kukulskiej będą trudne z jeszcze jednego powodu. W tym roku już po raz siódmy z rzędu przy wigilijnym stole nie zasiądzie z nią jej tata, kompozytor muzyczny - Jarosław Kukulski, który odszedł w 2010 roku.

Natalia Kukulska - jak spędzi Boże Narodzenie?

Możemy się zatem jedynie domyślać, że święta Bożego Narodzenia są niezwykle trudnym czasem dla Kukulskiej. W ostatnich latach gwiazda z całą rodziną wylatywała za granicę na czas Bożego Narodzenia. Jak zaplanowała je w tym roku?

Najważniejsze, że spędzi je z ludźmi, którzy są dla niej sensem życia: mężem Michałem Dąbrówką i trójką dzieci: Anną, Janem i Laurą.

Zobacz także: