Marianna Kowalewska zmaga się z poważną chorobą

Marianna Kowalewska, aktorka młodego pokolenia szerszą widownię zyskała, dzięki serialowi TVN „Pułapka”, w której zagrała jedną z głównych ról. Kowalewska o swoim życiu prywatnym i chorobie zdecydowała się powiedzieć już jakiś czas temu. 24 letnia aktorka zmaga się z chorobą – wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego. O swojej chorobie mówi otwarcie. Jest ambasadorką fundacji „STOMALife”, dla której ostatnio udzieliła specjalnej sesji zdjęciowej.

O mojej chorobie i stomii mówię otwarcie. Chciałabym by każdy, kto z tego powodu zmaga się z wykluczeniem, mógł w pełni rozpocząć realizację swoich marzeń i pasji. Pragnę nieść wsparcie tym, którzy wstydzą się wychodzić z domu, realizować swoje zamierzenia zawodowe lub po prostu zwyczajnie umawiać się na randki. Stomia przy odpowiedniej pielęgnacji i dobrze dobranej bieliźnie naprawdę w niczym nie przeszkadza  – komentuje Marianna Kowalewska

Marianna Kowalewska w wyjątkowej sesji zdjęciowej

Kilka dni temu Marianna Kowalewska podzieliła się na swoich social mediach wyjątkowymi zdjęciami. Młoda aktorka opublikowała zdjęcia z sesji zdjęciowej dla fundacji „STOMALife”. Kowalewska zapozowała w bieliźnie marki „Tutti”, którą sama zaprojektowała.  Bielizna ta przeznaczona jest dla „stomiczek”, czyli kobiet z woreczkiem stomijnym. W kampanii udział wzięły także inne kobiety, które zmagają się z chorobą jelita.  Pod swoim postem aktorka umieściła poruszający wpis.

A kiedy się boję?... Nie zwalniam. Pod żadnym pozorem nie zwalniam. Bo jak strachu nie zasilasz, prędzej czy później minie. W to wierzę. Tutti stworzyliśmy razem z Miłoszem - potykając się co trzy kroki. W niepewności, strachu, nieraz z kieszeni wyciągając ostatnie złotówki. Próbować będę zawsze. Wolę dostać po głowie, niż żałować, że nie zaryzykowałam. napisała aktorka.

Zdjęcie aktorki wywołało w sieci duże poruszenie. Internauci w swoich komentarzach jednoczą się z kobietami, które zmagają się z chorobą jelit i piszą słowa wsparcia.

Szacuje się, że w Polsce żyje ponad 50 tysięcy osób z wyłonioną stomią. Liczba ta wzrosła o 25% zaledwie w ciągu ostatnich 5 lat. Biorąc pod uwagę, że tendencja zachorowań na nowotwory, które są jedną z głównych przyczyn wyłaniania stomii jest rosnąca, prognozuje się, iż tego typu operacje również będą coraz częstsze.