Kwarc dymny właściwości

Kwarc dymny właściwości którego neutralizują negatywną energię jest odmianą kryształu górskiego, który, jak sama nazwa wskazuje, wygląda tak, jakby w jego wnętrzu unosiły się smugi dymu. Ten oryginalny efekt zawdzięcza niewielkiej domieszce glinu i litu, a w niektórych wypadkach również sodu. Jest on używany przede wszystkim do ochrony przed wszelkiego rodzaju negatywną energią, zwłaszcza przed nieprzychylnymi nam bytami pochodzącymi z zaświatów. Podobnie jak kryształ górski właściwości, którego działają oczyszczająco na całe otoczenie, tak i kwarc dymny ma moc neutralizowania negatywnej energii oddziałującej na przedmioty i ludzi. Główną różnicą między tymi minerałami jest fakt, że kwarc dymny będzie miał dodatkowo działanie uziemiające ze względu na swoje silne powiązanie z czakrą korzenia i żywiołem ziemi.

Kwarc dymny właściwości magiczne

Kwarc dymny wzmacnia i chroni oraz stabilizuje różnorodne energie, rządzące naszym organizmem. Jego wibracje pomagają nam lepiej odnaleźć się w świecie materialnym. Będzie on wspierał nas w urzeczywistnianiu naszych marzeń i fantazji. Pozwala on zbudować solidny fundament po realizację naszych planów oraz pomaga czerpać siłę z naszego wnętrza i dodaje odwagi, oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Dodatkowo wspomaga on też naszą umiejętność gospodarowania materialnymi zasobami takimi jak pieniądze, nieruchomości i wszystkie otaczające nas przedmioty. Z tego powodu będzie on świetną pomocą dla osób, które chcą zainwestować pieniądze, otrzymały spadek, lub po prostu planują wyprzedaż garażową, lub reorganizację swojej codziennej przestrzeni. Swoje niezwykłe właściwości kwarc dymny zawdzięcza umiejętności transferowania energii z czakr górnych do czakr dolnych, dzięki czemu zyskujemy moc wprowadzania planów w życie i zmieniania marzeń w naszą rzeczywistość.

Aby móc w pełni skorzystać z właściwości kwarcu dymnego, dobrym pomysłem będzie połączenie go z innym minerałem, którego wibracje będą wzajemnie wzmacniać się z wibracjami kwarcu. Do tego typu kamieni będą należeć:

Obsydian właściwości, którego działają tak, jakby zdejmowały z naszych oczu zasłonę zniekształcającą rzeczywistość, będzie szczególnie dobrym towarzystwem dla kwarcu dymnego. Warto podkreślić też, że wszystkie wymienione minerały będą szczególnie dobrze komponowały się ze złotem, dlatego, jeśli planujesz zakup biżuterii z kwarcem dymnym, polecamy wybrać właśnie tę ze złotymi wstawkami.

TO CIĘ MOŻE ZAINTERESOWAĆ:

Jak oczyścić kwarc dymny?

Kwarc dymny może być oczyszczany pod bieżącą wodą, uważaj jednak, aby nie uszkodzić go podczas tego zabiegu. Ostrożnie opłucz swój kamień lub przetrzyj go zwilżoną w wodzie ściereczką. Podczas wykonywania tej czynności wyobrażaj sobie, jak spływa z niego cała negatywna energia, którą udało mu się przechwycić. Jeśli chcesz oczyścić kamień po starych intencjach, którymi go naładowałaś, podziękuj mu w duchu za pomoc i współpracę, a następnie pozwól odejść przeszłości. Potraktuj tę czynność jako rodzaj medytacji.

Zobacz także:

Fot. Kwarc dymny, iStock

Jak naładować kwarc dymny?

Kwarc dymny powinien być ładowany z pomocą światła księżyca. Pamiętaj też, że zanim zaczniesz odnawiać zasoby energetyczne, kamień należy uprzednio dokładnie oczyścić. Jeśli ten krok masz już za sobą, pozostaw kwarc dymny na parapecie. Może leżeć tam całą noc, ale działanie promieni księżyca będzie wypływało na niego najmocniej między godziną 23 a 2 w nocy. Gdy twój kamień będzie już naładowany, możesz nadać mu intencję, medytując z nim i wizualizując sobie spełnienie swojego marzenia. Polecam ten krok szczególnie wtedy, gdy chcesz skorzystać z mocy kwarcu dymnego w konkretnym celu.

Kwarc dymny a znak zodiaku

Kwarc dymny jest mocno związany ze sferą materialną, czakrą korzenia i ma zdolność uziemieniem - właśnie dlatego jego wibracje będą szczególnie dobrze współgrać ze znakami zodiaku, które reprezentują żywioł ziemi, czyli Bykiem, Panną i Koziorożcem. Osoby urodzone pod tymi znakami przywiązują ogromną wagę do tego, aby otaczająca ich materia spełniała ich potrzeby estetyczne oraz gwarantowała im pewien status. Z pomocą kwarcu dymnego będą one mogły łatwiej realizować swoje cele i kreować wokół siebie rzeczywistość, która zaspokajać będzie ich wygórowane standardy. Warto dodać jednak, że z mocy tego minerału skorzystać mogą również przedstawiciele powietrznych znaków, czyli Wodnik, Waga i Bliźnięta, które mają tendencję do bujania w obłokach i snucia planów, które nigdy nie zostaną zrealizowane. Z pomocą kwarcu uda im się w końcu wcielić je w życie oraz zyskać nieco bardziej praktyczny ogląd na świat. 

ZOBACZ TAKŻE:

Kwarc dymny: właściwości lecznicze

Kwarc dymny jest wartościowym sprzymierzeńcem w walce z nałogami i wszelkiego rodzaju nawykami, które szkodzą naszemu zdrowiu. Warto zaopatrzyć się w niego, gdy planujesz rzucić palenie, ograniczyć niezdrową żywność, zmniejszyć ilość wypijanego alkoholu lub kofeiny albo skrócić czas, jaki spędzasz, bawiąc się telefonem. Oprócz tego, zwolennicy lipoterapii podkreślają jego skuteczność w:

  • walce z chorobami nadnerczy i nerek;
  • wspomaganiu pracy trzustki;
  • oczyszczaniu organizmu z toksyn;
  • leczeniu chronicznego bólu, zwłaszcza związanego z układem moczowym lub wydalniczym.
  • przeciwdziałaniu negatywnym skutkom promieniowania słonecznego lub elektromagnetycznego.

Oprócz tego kwarc dymny działać będzie na naszą psychikę podobnie jak cytryn właściwości, którego otwierają serce i umysł na radość. Zwalczać będzie on stres i smutek, działając wyciszająco na skołatane nerwy. Pomoże nam dostrzegać i doceniać drobne przyjemności dnia codziennego, które będą miały ogromny wpływ na nasze samopoczucie.

Ile kosztuje kwarc dymny?

Cena kwarcu dymnego może być niezwykle zróżnicowana w zależności od wagi kamienia i szczegółów jego budowy. Za pojedynczy okaz, wielkości monety dwuzłotowej zapłacimy jednak już od 3 zł. O wiele droższa będzie biżuteria z kwarcem dymnym, jednak również w tym wypadku ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. Zależnie od sposobu wykonania, producenta i jakości wykorzystanego kruszcu mogą one osiągnąć jednak kilkudziesięciu lub nawet kilkaset złotych. 

Jak rozpoznać prawdziwy kwarc dymny?

Kwarc dymny ma charakterystyczny szklisty połysk, często może być to jednak za mało, aby z całą pewnością stwierdzić, czy mamy do czynienia z oryginałem, czy podróbką. Aby móc to określić, należy zapoznać się ze skalą twardości Mohsa, która określa stopień kruchości minerałów. Według niej kwarc dymny określany jest na 7, co oznacza, że jest on stosunkowo twardym minerałem. Jeśli twój kwarc jest prawdziwy, powinnaś móc, przy odrobinie wysiłku, zarysować nim szkło. Jeśli jednak boisz się go uszkodzić, najlepszym rozwiązaniem będzie oddanie go na ekspertyzę do zaufanego jubilera.

NIE PRZEGAP: