Czarny turmalin właściwości

Turmalin jest kamieniem, który słynie nie tylko ze swoich różnorodnych barw, ale też szerokiego wykorzystanie w ezoteryce i medycynie niekonwencjonalnej. Ze wszystkich odmian najcenniejszy jest właśnie czarny turmalin właściwości, którego docenione zostały już przez starożytnych. Kamień ten łączy się z czakrą podstawy, dzięki czemu pomaga nam się uziemić, oczyścić i osiągnąć stabilność emocjonalną. Jest on też niezwykle silnym amuletem ochronnym, który neutralizować będzie wszelką negatywną energię, która przeniknąć mogłaby do naszego umysłu. Czarny turmalin ceniony jest między innymi za swoją uniwersalność. Sprawdzi się on jako kamień mocy u osób spod wszystkich znaków zodiaku. Jego oddziaływanie będzie zaś równie silne niezależnie od tego, czy będziesz trzymać go na półce, w torebce, czy nosić jako biżuterię. Często jako jego przeciwieństwo wymienia się kryształ górski właściwości, którego doskonale równoważą wibracje czarnego turmalinu, harmonizując energię męską i żeńską.

Czarny turmalin właściwości magiczne

Czarny turmalin stworzy wokół ciebie tarczę ochronną, przez którą nie przedostają się wampiry energetyczne, ani żadne negatywne wibracje pochodzące ze środowiska. Dodatkowo minerał ten łagodzić będzie objawy stresu i pomagać w osiągnięciu wewnętrznej równowagi. Z jego mocy szczególnie skorzystać mogą osoby, które borykają się z syndromem ofiary. Jego działanie sprawia bowiem, że jesteśmy w stanie zyskać pewność siebie i odwagę, aby zawalczyć o własne racje. Minerał ten pomoże ci również podczas etapów przejściowych w życiu, takich jak zmiana pracy, przeprowadzka lub pojawienie się dziecka. Z jego wsparciem zabierzesz do nowego etapu w swoim życiu wszystko to, co najlepsze i pozostawisz za sobą, te aspekty, które wywoływały w tobie niepokój lub stres.

Czarny turmalin często bywa mylony z innym minerałem. Choć wizualnie i energetycznie są do siebie bardzo podobne, obsydian właściwości, którego koncentrują się przede wszystkim na dodawaniu odwagi i pewności siebie, lepiej sprawdzi się u osób poszukujących duchowego rozwoju niż ochrony przed negatywną energią.

Jak nosić czarny turmalin?

Czarny turmalin możesz nosić zarówno w formie biżuterii, jak i pojedynczego kamienia. Jeśli planujesz chronić przed negatywną energią przestrzeń, w której spędzasz dużo czasu jak swój dom lub samochód, upewnij się, by był schowany w miejscu blisko wejścia, na przykład pod wycieraczką. Jeśli chcesz posłużyć się nim jako ochroną dla siebie, noś go w kieszeni, portfelu, lub jako element biżuterii, szczególnie dobrze sprawdzi się w formie bransoletki.

Czarny turmalin jest minerałem o niezwykle intensywnym działaniu. Zdarzają się przypadki, w których może on wywoływać rozdrażnienie i niepokój. Jeśli Ci się to przytrafi, oczyść kamień i spróbuj ponownie. W przypadku, gdy to nie pomoże, może okazać się, że powinnaś wymienić swój amulet na nieco delikatniejszy.

Z czym nie łączyć turmalinu?

Czarny turmalin jest kamieniem o bardzo silnym działaniu, dlatego, jeśli dopiero zaczynasz z niego korzystać, polecamy nosić go samodzielnie i uważnie monitorować, jaki wpływ będzie miał na ciebie. Jeśli chcesz połączyć go z innymi minerałami, staraj się sięgać po takie, których energia jest delikatna, stonowana, działa neutralizująco, jak wspomniany już kryształ górski, czy obsydian. Oprócz tego czarny turmalin i howlit, właściwości, którego wyciszają i eliminują napięcia, będą świetnym połączeniem. Staraj się unikać zaś kamieni o silnym działaniu, których energia mogłaby kłócić się równie mocnym polem energetycznym czarnego turmalinu. Wyjątek stanowi jedynie czerwony koral - w tym duecie, to właśnie on będzie grał pierwsze skrzypce.

Czarny turmalin oczyszczenie

Oczyszczenie czarnego turmalinu nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ kamień ten można poddawać pod działanie wody i mydła. Wystarczy, że opłuczesz to po kranem, wyobrażając sobie, jak spływa z niego cała negatywna energia, którą udało mu się przechwycić z otoczenia. Następnie możesz delikatnie wytrzeć go czystą ściereczką lub pozostawić do naturalnego wyschnięcia. 

Zobacz także:

Jak naładować czarny turmalin?

Czarny turmalin należy ładować, wystawiając go na działanie światła Księżyca. Pamiętaj jednak, że zanim to zrobisz, należy uprzednio dokładnie go oczyścić. Gdy jesteś już pewna, że na twoim kamieniu nie zostały żadne ślady negatywnej energii, możesz przejść do ładowania. Pozostaw minerał na całą noc na parapecie. Działanie promieni będzie szczególnie mocne w czasie, gdy księżyc rośnie oraz podczas pełni. Następnie odłóż turmalin z powrotem do miejsca, w którym zazwyczaj go przechowujesz.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Czarny turmalin właściwości lecznicze

Czarny turmalin, ponieważ związany jest z czakrą podstawy, będzie ważnym sprzymierzeńcem w walce z chorobami układu moczowego i rozrodczego. Nie jest to jednak koniec listy dolegliwości, przy których może okazać się pomocy. Warto sięgnąć po niego, gdy doskwierają nam:

  • infekcje intymne,
  • zapalenie pęcherza,
  • suchość i podrażnienie;
  • choroby serca i układu krążenia;
  • bóle na tle nerwowym.

Oprócz tego będzie on też chronił nas przed negatywnym skutkiem promieniowania elektromagnetycznego, dlatego zawsze warto mieć go przy sobie, gdy korzystasz z komputera lub innych urządzeń.

Jak sprawdzić czy to turmalin czarny?

Jeśli chcesz upewnić się, że twój kamień jest oryginalny, powinnaś uważnie mu się przyjrzeć. Czarny turmalin opisuje się jako 7 lub 7,5 w skali Mohsa, co oznacza, że oryginał jest na tyle twardy, że będziesz w stanie zarysować nim szkło. Jeśli jest inaczej lub jeśli twój okaz sam został uszkodzony, prawdopodobnie masz do czynienia z podróbką. Jeśli chcesz mieć absolutną pewność, że twój turmalin jest prawdziwy, polecamy udać się z nim do zaufanego jubilera, który dokona ekspertyzy.

PRZECZYTAJ TAKŻE: