Nadchodząca pełnia Księżyca dla wielu będzie trudnym momentem. Nie bez powodu astrologowie zalecają, by w tym czasie nie podejmować ważnych decyzji... Kiedy dokładnie wypada pełnia Księżyca w październiku 2022 roku, co przyniesie i jakie działania warto po niej podjąć?

Pełnia Myśliwych. Kiedy wypada pełnia Księżyca w październiku 2022?

Najbliższa pełnia Księżyca wypadnie w niedzielę, 9 października  2022 roku o godzinie 22:54. Od wieków wierzy się, że nie jest to zwykła pełnia, a tzw. pełnia Myśliwych. Wiąże się to z tradycją mówiącą, że to najlepszy czas na polowania. Spadające z drzew, szeleszczące liście mają bowiem sprawiać, że zwierzęta, które poszukują pożywienia na zimę, łatwiej będzie usłyszeć, a przez to na nie skutecznie zapolować. Najwcześniejsze użycie terminu pełnia Myśliwych (ang. Hunter’s Moon) pochodzi z 1710 roku i do dziś w moc tej nocy wierzy się w dalekich zakątkach Szkocji, gdzie polowania (coś niehumanitarne) są niezwykle popularne.

Pełnia Księżyca w październiku 2022 - co przyniesie?

Pełnia Księżyca w październiku 2022 będzie dla wielu trudnym czasem. Jej wpływ odczujemy również dzień przed nią i dzień po niej. W tym okresie u wielu osób pojawią się poważne trudności z zasypianiem, a nawet uciążliwa, kilkudniowa bezsenność. Spore problemy będziemy mieć również z zachowaniem cierpliwości. Łatwiej niż zwykle będziemy się irytować, co może przeradzać się w nieporozumienia, a nawet konflikty (zarówno w sferze zawodowej jak i prywatnej). Ci, którzy na co dzień bywają nerwusami, mogą wręcz na niepowodzenia i nieprzyznawanie im racji reagować agresją. A wszystko przez to, że październikowa pełnia niezwykle wpływa na nasze emocje. Astrologowie zalecają więc odpoczynek w ciszy, spacery i poszukanie oparcia w technikach relaksacyjnych i picie prozdrowotnych naparów. Dyskusje na kontrowersyjne tematy, podejmowanie trudnych decyzji, upieranie się przy swoim, gdy nie jesteśmy pewni, że mamy rację lepiej odłożyć na późniejszy termin (jeśli tylko jest to możliwe).

Niestety, pełnia Księżyca w październiku 2022 nie będzie dobrze działała również na nasz organizm. Poza bezsennością i rozdrażnieniem mogą pojawić się mniejsze lub większe kontuzje, powikłania po nawet drobnych zabiegach, a także mniejsza odporność na ból. Jeśli więc planujecie wizytę u dentysty, a nawet regulację brwi, lepiej przesunąć je o kilka dni. Na później odłóżcie także przycinanie, czy przesadzanie roślin. One, tak jak i my, będą w tym czasie wrażliwsze i bardziej podatne na uszkodzenia.

Czy jest coś, co jednak warto zrobić w czasie pełni? Odpowiedź brzmi: tak! To farbowanie włosów i zakupy. Koloryzacja wykonana w tym czasie dłużej się utrzyma, a efekt może poprawić nasz nastrój. Podobnie zakupy - łatwiej będzie nam upolować coś ładnego, co pozytywnie wpłynie na nasze samopoczucie.

CZYTAJ TAKŻE: