Październik to miesiąc, kiedy na dobre zapominamy o lecie i w pełni cieszymy się jesienią. Za nami przesilenie, które dość mocno utrudnia życie, więc z nadzieją spoglądamy w przyszłość. A ta pod względem astrologicznym maluje się bajecznie. W tym miesiącu czeka nas wiele intrygujących związanych z Księżycem, ale nie tylko. Zobaczcie, jak wygląda pełna prognoza astrologiczna na październik 2023. 

Co na niebie w październiku 2023? 

W październiku będziemy świadkami wielu niesamowitych zjawisk astrologicznych. Nie dość, że będziemy mogli podziwiać ich nieskazitelne piękno na niebie, to jeszcze wyślą nam energię, którą warto będzie wykorzystać. Oczywiście musimy też zachować czujność, bo niektóre z nich nie będą oddziaływać na nas pozytywnie. Zobaczcie, co konkretnie wydarzy się w tym miesiącu.

Zobacz także: 

Nów Księżyca w Wadze 

14 października 2023 roku będzie miał miejsce nów Księżyca. Tym razem nasz naturalny satelita znajdzie się pod znakiem taktownej, ale niezwykle energicznej Wagi. Co to konkretnie dla nas oznacza?

Musimy szykować się na przypływ pozytywnej energii. Będziemy mieć sporo sił do działania, ale też staniemy się dość mocno niezdecydowani. Zanim zatem przejdziemy do realizacji konkretnych planów, będziemy musieli nagłowić się podczas wyboru odpowiedniego kierunku, w jakim będziemy chcieli podążać. Na szczęście spokój i opanowanie mogą pomóc nam obrać właściwą ścieżkę. 

Pełnia Księżyca w Byku

28 października czeka nas pełnia Księżyca w Byku. Poza problemami ze snem, które z reguły zsyła na nas ta kwadra, musimy liczyć się też z tym, że przejmiemy cechy, które posiada ten ziemny znak zodiaku. A co konkretnie?

Z pewnością będziemy teraz twardo stąpać po ziemi. Staniemy się ambitni i pracowici i jeżeli tylko się postaramy, zrealizujemy wszystko, co sobie zaplanujemy. Pod warunkiem że nie pozwolimy sobie na chwile słabości, które mogą nadejść przez... zaćmienie. 

Zobacz także:

Zaćmienie Księżyca i zaćmienie Słońca

Tego samego dnia co pełnia czeka nas całkowite zaćmienie Księżyca. Tym samym wszystkie atrybuty Byka mogą zostać przytłumione. A my staniemy się nieco rozbici i możemy czuć się przytłoczeni emocjonalnie, co może powodować rozdrażnienie. 

Nieco inna sytuacja będzie miała miejsce 14 października. Wówczas czeka nas częściowe zaćmienie Słońca. Będzie ono jednak widoczne przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, jednak i my będziemy odczuwać jego wibracje. Możemy czuć się senni, ale spokojni. Z pewnością nikt nie będzie wówczas w stanie wyprowadzić nas z równowagi. 

Zobacz także: 

Deszcz spadających gwiazd październik 2023

8 października nastąpi deszcz meteorów z roju Drakonidów. Wówczas możemy zauważyć na niebie spadające gwiazdy, ale o wiele bardziej zjawiskowy deszcz nastąpi 21 października. Wtedy czeka nas maksimum meteorów z rodu Orionidów. Jest to najpopularniejszy październikowy deszcz spadających gwiazd i z pewnością zrobi wrażenie na każdym, kto wówczas nie zapomni spojrzeć w niebo. 

Koniunkcje Księżyca

Prognoza astrologiczna na październik nie może się obyć bez koniunkcji Księżyca. Wówczas nasz naturalny satelita łączy się z innymi planetami, potęgując ich wpływ na człowieka. Właśnie dlatego warto zachować czujność, bo w tym miesiącu takich koniunkcji będzie naprawdę sporo. 

2 października Księżyc połączy się aż z dwoma planetami. Jowisz sprawi, że będziemy mieli ochotę na realizację długo odkładanych planów. Z odwagą i ambicją będziemy brnąć przed siebie. Uran z kolei spotęguje w nas potrzebę rewolucyjnych zmian. Jeżeli połączymy wszystkie te pragnienia, z pewnością uda nam się osiągnąć wszystko, czego pragniemy. 

14 października Księżyc wejdzie w koniunkcję z Merkurym. Nabierzemy wtedy ochotę na przygody i odkrywanie nowych rzeczy. Niestety to może zostać stłamszone już dzień później. 15 października Księżyc połączy się bowiem z Marsem. Wtedy staniemy się kłótliwi i będziemy szukać powodu do wejścia z kimś w konflikt. 

24 października Saturn wejdzie w połączenie z Księżycem. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą rozpocząć nowy etap w swoim życiu. Wówczas planety będą mu sprzyjać. 26 października natomiast Neptun zacznie oddziaływać na nas silniej za sprawą Księżyca. Tym samym pomoże nam zajrzeć w głąb siebie i zrozumieć nasze najskrytsze pragnienia oraz emocje. 

Co ciekawe, pod koniec października Księżyc znów wejdzie w koniunkcję z powyższymi planetami. 29 października ponownie połączy się z Jowiszem i Marsem, a 30 października z Uranem. Niemal przez cały miesiąc powinniśmy zatem być czujni, aby nie wpaść w tarapaty i pozwolić Kosmosowi, aby sprawił nam miłe niespodzianki. 

Zobacz także: