Czym jest horoskop księżycowy? 

Horoskop księżycowy odsłoni zakamarki twojej podświadomości. Dzięki niemu zajrzysz w głąb siebie i lepiej zrozumiesz, w którym kierunku powinnaś się rozwijać. Dostrzeżesz te emocje i myśli, do których rzadko kiedy przyznajesz się nawet przed samą sobą, a już na pewno chowasz je głęboko przed resztą świata. 

Aby odczytać horoskop księżycowy potrzebne będą dokładne informacje na temat miejsca i daty narodzin. Potrzebujesz także wiedzieć, w jakiej godzinie przyszłaś na świat. Wszystkie te szczegółowe dane są niezbędne, aby dowiedzieć się, jaki jest twój horoskop księżycowy. Kalkulator dostępny w internecie to najprostsze i powszechnie dostępne narzędzie, dzięki któremu zapoznasz się z informacją na temat tego, jaka była faza lunarna w momencie, gdy pojawiałaś się na świecie oraz jaki znak księżycowy jest do Ciebie przypisany. 

Do podstawowych faz Księżyca zaliczają się: nów, pierwsza kwadra, pełnia oraz trzecia kwadra. Oprócz tego, istnieją jeszcze cztery dodatkowe, które występują pomiędzy fazami głównymi. Określają one to, jak wygląda Luna i jaką energię wysyła w kierunku ziemi. Są nimi: 

 • Sierp przybywający 
 • Sierp garbaty przybywający 
 • Sierp garbaty ubywający 
 • Sierp ubywający 

Horoskop księżycowy: co mówi o tobie? 

Horoskop księżycowy zwraca uwagę na to, jak wielki wpływ na emocje i usposobienie człowieka ma Luna i jej wędrówka w kosmicznej przestrzeni. Położenie Srebrnego Globu względem Ziemi i widoczność tarczy Księżyca ma tutaj ogromne znaczenie. O tym, w jakiej fazie aktualnie znajduje się nasz satelita, dowiesz się, odczytując kalendarz księżycowy. To także cenna wskazówka dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak kształtuje się horoskop księżycowy na dziś. Każda z faz lunarnych wypełni cię inną energią i inaczej wpływa na samopoczucie. Podczas nowiu poczujesz przypływ odwagi i rozbudzisz swoją kreatywność. Z kolei pełnia Księżyca to moment na konfrontację i absolutną szczerość. 

Zobacz także: 

Odczytując to, w jakiej fazie była Luna w momencie twojego przyjścia na świat, zapoznasz się ze swoim horoskopem lunarnym. To klucz do zrozumienia swojej duchowości, skrywanych pragnień i odkrycia naturalnych predyspozycji. 

Zobacz także:

Dzięki horoskopowi księżycowemu dowiesz się więcej na temat: 

 • życiowych ambicji 
 • tego, co motywuje cię do działania 
 • co jest twoją dominującą emocją 
 • w jaką stronę kierują się twoje myśli 
 • czy jesteś typem pesymisty, czy optymisty 
 • wolisz działać czy poddawać rzeczy analizie  
 • jaka wartość jest dla ciebie najważniejsza
 •  jak dużo czasu spędzasz na snuciu rozważań i refleksji 

Horoskop lunarny: faza Księżyca w dniu urodzin  

Podstawą do odczytania horoskopu księżycowego urodzeniowego jest znajomość tego, w jakiej fazie lunarnej  znajdował się Księżyc w momencie twojego objawienia się na ziemskiej planecie. Zapoznaj się z opisem wszystkich ośmiu księżycowych faz. 

Osoby urodzone w nowiu 

To niezwykły czas, kiedy Księżyc nie jest widoczny z ziemskiej perspektywy. Jego tarcza pozostaje zakryta, ale energia, którą wysyła, jest niezwykle silna. Osoby urodzone w nowiu mają w sobie wielką ambicję i są stworzeni do tego, aby zmieniać świat. Są bardzo inteligentne i mają w sobie potrzebę ciągłego doskonalenia. Chętnie i szybko przyswajają wiedzę i uczą się nowych umiejętności. Nie boją się ryzyka, a zamiast rozpamiętywania błędów z przeszłości, wolą wyciągnąć z nich wnioski i odważnie kroczą dalej.  

Sierp przybywający a narodziny 

Zanim Księżyc przejdzie do pierwszej kwadry, na niebie widoczny jest niewielki rozbłysk. Luna przybiera bardzo cienki, zaokrąglony kształt, przypominający rogalik. Tak właśnie przedstawia się sierp przybywający. Osoby, które urodziły się w tym czasie, są obdarzone wielką wyobraźnią. Mają w sobie bardzo dużo dobroci, a lista życzeń do spełnienia nigdy się nie kończy. To osoby, którym trudno jest nasycić się życiem. Jest w nich duża dawka wewnętrznej siły, która sprawia, że potrafią pokonać wszelkie przeciwności losu. 

Zobacz także: 

Urodzeni w pierwszej kwadrze 

W tej fazie Księżyc staje się coraz lepiej widoczny i świeci jaśniejszym światłem. Życie osób, które urodziły się w tej fazie lunarnej, z pewnością będzie bardzo ciekawe. Los zsyła na nich wiele niespodzianek – zarówno tych dobrych, jak i złych. Każde takie wydarzenie jest dla nich ważną lekcją. Są to osoby z bogatym doświadczeniem i mądrością życiową. Mają w sobie dużo cierpliwości i pokory. 

Księżyc garbaty przybywający w dniu narodzin

Tarcza Księżyca zbliża się do osiągnięcia pełni. Widać go więc bardzo wyraźnie na nocnym niebie. Dla osób, które urodziły się w tym wyjątkowym momencie, życie jawi się jako wielka niewiadoma. Dlatego też występuje silna potrzeba, aby trzymać wszystko pod kontrolą i być przygotowanym na ewentualne przeszkody. To osoby, które wolą pozytywnie się zaskoczyć niż poczuć rozczarowanie. Są realistami, którym bliżej do pesymizmu. Często nie potrafią docenić tego, co już mają i co udało im się osiągnąć. 

Urodzeni w pełni Księżyca 

Pełnia Księżyca to czas, gdy widzimy Lunę w jej pełnej okazałości. Ludzie, którzy przychodzą na świat w czasie pełni, są emocjonalni i ekspresyjni. Czują mocniej niż inni i mają w sobie wiele napięcia i niepokoju. Najlepiej czują się wśród ludzi i wręcz nie znoszą samotności. Cisza oznacza dla nich pozostanie sam na sam z własnymi myślami, które płyną w głowie niczym rwący potok. To osoby niezwykle charyzmatyczne, szczere i towarzyskie, które często się zakochują i przywiązują wielką wagę do tego, jak wyglądają ich relacje z innymi ludźmi. 

Księżyc garbaty ubywający a urodziny 

W tej fazie Luna zaczyna być mniej widoczna. Wydaje się jakby nadgryziona, co oznacza, że powoli przygotowuje się do nowiu. Narodziny w tym czasie zwiastują dostatnie życie. Takie osoby wykazują się rozwagą i cenią sobie przebywanie wśród osób, które mogą nauczyć ich czegoś nowego. Potrafią docenić pomoc i chętnie angażują się, gdy ktoś w ich otoczenia potrzebuje wsparcia. To osoby, które dążą do zachowania harmonii i spokoju. 

Zobacz także: 

Urodzeni w trzeciej kadrze Księżyca 

Księżyc zwija się do środka, a z ziemskiej perspektywy widać tylko połowę jego srebrzystej tarczy. Narodziny w tym okresie oznaczają życie pełne swobody i wolności. Takie osoby chcą żyć pełnią życia i nie przejmować się konsekwencjami swoich czynów i wyborów. To niebieskie ptaki, które nie interesują się tym, co przyziemne. Ciągnie ich do przygód i zabawy. Są to ludzie, którzy często zmieniają zdanie. Są niespokojni i niestabilni, ale przez to bardzo fascynujący.

Sierp ubywający w dniu narodzin  

Księżyc znów przypomina kształtem niewielki rogalik. Osoby, które urodziły się w tej fazie lunarnej, mogą mieć wrażenie, że ich życie to nieustanna walka. Często czują się osamotnieni i zagubieni. Aby uporządkować swoje myśli, zwracają się do swojego wnętrza, wsłuchują w głos intuicji i oddają się praktykom duchowym. Wykazują zainteresowanie medytacją, jogą i lubią zagłębiać się w tematy związane z wszechświatem.