Znaki zodiaku podzielone są na 4 żywioły.ogniste znaki zodiaku, powietrzne znaki zodiaku, wodne znaki zodiaku, ale też ziemskie znaki zodiaku, które - jak sama nazwa wskazuje - twardo stąpają po Ziemi. Jesteście ciekawi, jakimi znakami zodiaku rządzi żywioł ziemi? Przekonajcie się sami i zobaczcie, czym charakteryzują się osoby o tym żywiole. Możecie być pewni, że ich osobowość jest pełna niespodzianek. 

Jakimi znakami zodiaku rządzi żywioł ziemi?

W horoskopie istnieje 12 znaków zodiaku, które podzielone są na cztery żywioły. To właśnie one odpowiadają za usposobienie osób urodzonych pod konkretnymi gwiazdami. 

Oto 3 ziemskie znaki zodiaku:

 • Byk,
 • Panna,
 • Koziorożec. 

Zobacz także: 

Ziemskie znaki zodiaku - opis i charakterystyka

Znaki zodiaku, których żywiołem jest ziemia, są bardzo nieprzewidywalne. Trudno określić ich konkretne cechy, ponieważ zupełnie inne są w pracy, a zupełnie inne w domu i w towarzystwie. To jednak świadczy też o ich wyjątkowości.

Ogólne cechy, jakimi można określić ziemskie znaki zodiaku, to: 

 • mają sporo energii do działania,
 • są wytrwałe w dążeniu do sukcesu,
 • bywają ostrożne, 
 • są realistami,
 • nie mają problemu w kontaktach międzyludzkich - są bardzo komunikatywne, 
 • mają silnie rozbudowany instynkt, 
 • bywają materialistami,
 • są konsekwentne,
 • uwielbiają odkrywać nowe rzeczy,
 • są ambitne i mierzą bardzo wysoko.

Żywioł ziemi - jaki jest w pracy?

Ziemskie znaki zodiaku to najbardziej pracowite znaki zodiaku w całym horoskopie. Nie boją się wyzwań. Chętnie podejmują najtrudniejsze zadania, przy których mogą się wykazać. Uparcie dążą do wyznaczonych sobie celów i nigdy nie odpuszczają, dzięki czemu to właśnie one z reguły osiągają sukces i szybko awansują. 

Zobacz także:

To także znaki zodiaku, które dobrze sprawdzają się na wysokich stanowiskach. Choć bycie liderem nie przychodzi im z taką łatwością jak np. ognistym znakom zodiaku, o wiele lepiej radzą sobie w tej roli. Są bowiem odpowiedzialne, potrafią indywidualnie podejść do każdego pracownika, a oprócz tego nie dają się kierować emocjom, co sprawia, że bez problemu zachowują zimną krew w newralgicznych sytuacjach. 

Zobacz także: 

Żywioł ziemi - jaki jest w miłości?

Osoby, które posiadają ziemskie znaki zodiaku, nie przykładają aż takiej wagi do związków. Są bardzo pragmatyczne i w życiu stawiają przede wszystkim na karierę, a dopiero później na uczucia. Jeżeli jednak już gdzieś ulokują swoje, ich partner może być pewien, że będą bezgranicznie wierne i oddane. Będą też jednak próbowały go zdominować.

Ziemskie znaki zodiaku muszą grać pierwsze skrzypce w każdej dziedzinie swojego życia. Dlatego chcą rządzić także w związku. Zawsze będą próbowały mieć ostatnie słowo i zaczną się unosić, gdy partner nie będzie się z nimi zgadzał. Potrzebują u swojego boku osoby oddanej, która będzie rozumiała ich humory i zawsze im przytaknie, jednocześnie służąc dobrą radą, gdy będą tego potrzebować. 

Znaki zodiaku: jak żywioł ziemi wpływa na rodzicielstwo?

Ziemskie znaki zodiaku są bardzo odpowiedzialne, dlatego długo odkładają decyzję o rodzicielstwie. Często też zupełnie rezygnują z tej roli w swoim życiu. Świadomie nie chcą mieć dzieci, bo wolą stawiać na karierę lub nie czują się na siłach, aby wychowywać kogokolwiek. A co jeżeli decydują się na powiększenie rodziny?

Osoby o żywiole ziemi z reguły są stanowczymi rodzicami. Nie pozwalają sobie na ustępstwa w wychowywaniu swoich pociech i zawsze podchodzą do tego bardzo podręcznikowo. Jak do każdej rzeczy w swoim życiu, tak i do rodzicielstwa długo się przygotowują, aby jak najlepiej podejść do kwestii wychowawczych. Czasami przez to uchodzą za surowych, ale wynika to wyłącznie z ich dobrych chęci. 

Zobacz także: