Katarzyna Nosowska przyznała się do współuzależnienia

Katarzyna Nosowska gościła ostatnio w programie Marka Sekielskiego - "Sekielski o nałogach", w którym przyznała się do współuzależnienia. "Katarzyna Nosowska bardzo szczerze i wrażliwie opowiada o swoim współuzależnieniu od pijącego partnera" - tak brzmi zapowiedź najnowszego odcinka cyklu na Youtubue. I rzeczywiście wokalistka porusza szczerością i dzieli się swoimi doświadczeniami.

To nie jest tak, że można rozpoznać jeden moment. Dopiero, gdy wszystko runie i zaczynamy przewijać taśmę tego życia - i oglądamy z perspektywy oddalenia - to wtedy zaczynamy rozumieć, że to był proces. I gdyby na dobrą sprawę człowiek był bardziej świadomy i przytomny, to mógłby zauważyć symptomy zwiastujące to, co się później wydarzy - wcześniej".

Nosowska przyznaje, że w świecie showbiznesu, alkohol jest substancją, która jest "wszechobecna w tym środowisku". - Człowiek nie zauważa, że przesadza. 

Zobacz także: Nosowska: "Walczy się o szacunek, odbierając szacunek innym ludziom"

Wokalistka w rozmowie z Markiem Sekielskim opowiedziała, jak wygląda współuzależnienie od osoby uzależnionej. 

Mamy bardzo podobną relację z uzależnionym, jak uzależniony ma z daną substancją. W jakimś sensie gubimy siebie. Nie miałam świadomości, że prezentuję ewidentnie wszystkie cechy osoby współuzależnionej.

"Zaryzykowałabym stwierdzenie, że współuzależnienie to nie jest coś, co pojawia się w człowieku w momencie relacji z uzależnioną osobą. To jest tak, jakbym miała to coś w sobie: z domu, z dzieciństwa, skądś" - dodaje Nosowska i wspomina o "specyficznym rodzaju czujności" i permamentnym napięciu towarzyszącym osobie współuzależnionej. "Czy już się napił? Ile wypił? Jak mieliśmy w domu imprezę - bo impreza w pewnym momencie naszego życia trwała nieustająco, tak, jakbyśmy bali się być sami ze sobą; dom był otwarty - to było dla mnie było psychicznie nie do wytrzymania. Nie bawiłam się, tylko sprawdzałam: w jakim stanie był partner. Czy już się robi niebezpiecznie? Czy będzie wstyd?" - przyznała wokalistka.

Zobacz również: Małgorzata Halber: niedawno przyznała się do uzależnienia, teraz wydaje swoją książkę. "Bierzcie i jedzcie z tego wszyscy"

Katarzyna Nosowska podkreśliła, że współuzależniona kobieta w związku zamiast partnerki staje się matką. To również życie oparte na kłamstwie i wstydzie: "Kłamiemy. Moim zdaniem to jest pokłosiem wstydu: my się wstydzimy, bo nie chcemy, by tak wyglądało nasze życie. (...) Bardzo długo staramy się przed wszystkimi udawać - i często przed sobą - że nie jest jeszcze tak źle. Nie chcemy, żeby ktoś wiedział, co się tak naprawdę wyprawia w tym domu. Wybielanie. Tłumaczenie. Wybaczanie".

Zobacz także:

Przeczytaj również: Katarzyna Nosowska o doświadczeniu bycia DDA: "Panie Boże spraw, żeby tata się nie upił”

Cały odcinek z Katarzyną Nosowską, w którym opowiada Markowi Sekielskiemu o swoim współuzależnieniu znajdziecie poniżej: