Jennie Garth z serialu "Beverly Hills 90210": na co choruje aktorka?

Jennie Garth to aktorka znana głównie z popularnego w latach 90-tych kultowego serialu „Beverly Hills 90210”. Grała w nim postać Kelly. Ostatnio w jednym z wywiadów aktorka wyznała, że usłyszała diagnozę, która ją zszokowała. Na co choruje aktorka?

Jennie trzy lata temu zauważyła, że zaczynają jej sztywnieć palce i dłonie. Dodatkowo pojawił się u niej ból w kolanach przy wstawaniu. To ją zaniepokoiło.

Wizyta u lekarza potwierdziła, że te problemy są objawem choroby, na którą cierpią głównie osoby w starszym wieku. U Jennie zdiagnozowano artretyzm. W rozmowie z serwisem Insider gwiazda serialu wyznała:

Pomyślałam, że jestem za młoda na zapalenie stawów.

Dodatkowe badania potwierdziły chorobę. Jak przyznaje aktorka musiało minąć sporo czasu, zanim oswoiła się z diagnozą. Teraz otwarcie opowiada o swojej chorobie i z optymizmem patrzy w przyszłość.

- To po prostu nowy rozdział w moim życiu – mówi.

Aktorka na co dzień stara się prowadzić aktywny tryb życia. Ruch, rozciąganie, spacery z psem - te formy aktywności zmniejszają objawy choroby.

- Nie myślisz w takiej sytuacji o tym, że zwolnisz tempo lub że coś powstrzyma cię od robienia wszystkich rzeczy, jakie robiłeś każdego dnia. [...] Zdecydowanie mnie to nie ogranicza – dodaje. 

Jennie Garth zmaga się nie tylko z chorobą zwyrodnieniową stawów. Aktorka w 2009 roku. wyznała, że w wieku 30 lat zdiagnozowano u niej nieszczelną zastawkę serca.

Jej choroba może być genetyczna, ponieważ ojciec aktorki zmarł na chorobę serca.

To Cię może również zainteresować: