Krystian Ochman to reprezentant polski w tegorocznym 66. Konkursie Piosenki Eurowizji w Turynie. Wokalista przeszedł odbywający się w czwartek 12 maja półfinał i zapewnił Polsce miejsce w ścisłej 25 finalistów konkursu. Mówi się, że piosenka "River" to jeden z najlepszych występów polskiego reprezentanta na Eurowizji od lat. 

Podczas czwartkowego półfinału nie mogło zabraknąć wsparcia dla polskiego wokalisty. W Turynie pojawiło się m.in rodzeństwo Krystiana Ochamana oraz rodzice – Dorota i Maciej Ochmanowie. W krótkim wywiadzie dla Radia Eska mama polskiego reprezentanta odniosła się do wulgaryzmów, które niedawno publicznie padły z ust syna.

Eurowizja 2022: mama Krystiana Ochmana komentuje wulgaryzmy syna

Podczas jednej z relacji na TikToku reprezentant polski w Turynie opowiedział o tym, jak odbiera go publiczność. 

Wiem, że dbacie o mnie, jesteście dla mnie za dobrzy... Ja po prostu mam taką urodę, takie oczy, jak śpiewam to ludzie myślą, że jestem albo śpiący, albo spiz*any - stwierdził wokalista, nie przejmując się przykrymi komentarzami niektórych widzów Eurowizji

Wypowiedź Krystiana Ochmana skomentowała jego mama, która nie kryła zaskoczenia. W krótkim wywiadzie dla Radia Eska powiedziała:

Słyszałam to i przyznam, że zadałam pytanie, co to znaczy, bo to nie my nauczyliśmy go tego słowa. Tutaj musiał je poznać - twierdzi Dorota Ochman 

Tata Krystiana Ochmana, jeden z założycieli grupy Róże Europy, złożył mu natomiast serdeczne życzenia, okazując wokaliście dużo wsparcia. "Żeby wszystko się ułożyło tak, jak sobie wymarzył, żeby każdą nutę uderzył tak, jak powinien uderzyć, no i żeby się nie stresował, żeby wraz z rzeką popłynął tam, gdzie ma popłynąć" – mówił Maciej Ochman.

Kim jest Krystian Ochman?

Krystian Ochman Urodził się w Stanach Zjednoczonych, Merlose, w stanie Massachusetts. Pochodzi z muzykalnej polskiej rodziny - jego ojciec grał na syntezatorze w zespole Róże Europy, dziadek wokalisty, Wiesław Ochman, jest natomiast śpiewakiem operowym. To właśnie dziadek dostrzegł talent muzyczny Krystiana Ochmana i namówił go na studia na Akademii Muzycznej w Katowicach. 

W Polsce Krystiana można było posłuchać w programie The Voice of Poland, gdzie w drużynie Michała Szpaka dotarł aż do finału. W odcinku finałowym 22-latek zdobył największe poparcie widzów. Po zwycięstwie Ochman wydał swój debiutancki singiel zatytułowany Światłocienie. W następnych miesiącach wokalista wypuścił kolejne single: Wielki tytułTen sam ja oraz Wspomnienie.

Zobacz także:

We wrześniu 2021 r. Krystian Ochman otrzymał Nagrodę Publiczności w koncercie Premiery na 58. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W listopadzie ukazał się pierwszy, debiutancki album 22-letniego wokalisty zatytułowany po prostu Ochman. Za krążek artysta został nominowany do zdobycia nagrody w kategorii "Odkrycie Empiku - muzyka" na gali rozdania Bestsellerów Empiku 2021.

CZYTAJ TAKŻE: