Gwyneth Paltrow o nietypowym rozwodzie z Chrisem Martinem: „Jest dla mnie jak brat. Kocham go”

„Jestem mu bardzo wdzięczny za to, że dał mi te dzieci”, powiedziała Gwyneth Paltrow w wywiadzie online w Shop TODAY. 48-letnia aktorka i założycielka marki Goop zdecydowała się też na szczere wyznanie o współrodzicielstwie z byłym partnerem, Chrisem Martinem, frontmanem zespołu Coldplay
Jeśli myślicie, że było w tych wyznaniach masa goryczy i żalu, to się mylicie. Gwyneth Paltrow nie ma do Chrisa Martina nic poza miłością i wdzięcznością. Czy od początku rozstania tak było?

Para rozstała się w 2016 roku po 13 latach małżeństwa i od tego czasu dzielą się opieką nad dziećmi córką Apple (17 lat) i synem Mosesem (15 lat). Oprócz podziału rodzicielskimi obowiązkami byli małżonkowie chętnie spędzają czas ze sobą i obecnymi partnerami. Gwiazda Coldplay związana jest z Dakotą Johnson od 2017r. , natomiast Gwyneth w 2018 r. poślubiła Brada Falchuka. Podobno rodzinną tradycją są niedzielne kolacje całą czwórką z dziećmi.

W wywiadzie online aktorka wyraziła swoją ogromną wdzięczność dla byłego męża, za to w jak cywilizowany sposób rozstali się bez szkody dla dzieci. Przyznała, że z przyjemnością obserwują dzieci i oboje nie mogą uwierzyć, jak szybko mija czas. Paltrow i Martin ogłosili, że w marcu 2014 r. przeszli przez „świadome rozstanie”. Do dziś pozostają w bardzo dobrych relacjach.

„Jest dla mnie jak brat. Jestem mu wdzięczna, że dał mi te dzieci. Kocham go”, przekonuje aktorka.

Gwyneth przyznała też, że nie wyobrażała sobie rozwodu i długo walczyła o rodzinę. Jak więc udało jej się przejść ten trudny czas?

Gwyneth Paltrow o rozstaniu z Chrisem Martinem

 „Po prostu lubimy rozmawiać ze sobą. Nie możemy się nadziwić, jak nam się to wszystko udało”, odpowiedziała Gwyneth Paltrow zapytana przez dziennikarkę o radę, jak przeprowadzić tak pokojowy rozwód i rozstanie nie rzutujące na dobro i spokój dzieci.

W jednym z poprzednich wywiadów aktorka opowiedziała jednak, że rozwód był dla niej czymś, czego zawsze chciała bardzo uniknąć. 

„Nigdy nie chciałam się rozwieść. Teoretycznie nigdy nie chciałam wyjść za mąż za ojca moich dzieci. Ale nauczyłam się o sobie więcej dzięki temu trudnemu doświadczeniu, niż mogłam sobie wyobrazić. A ponieważ skupiłam się na odpowiedzialności za rodzinę, mogłam wtedy znaleźć najbardziej niesamowitego mężczyznę i zbudować coś, czego nigdy wcześniej nie miałam z Bradem, moim mężem”, zdradziła w rozmowie z Anną Faris w podcaście „The House Bunny”.