Bill Gates bierze rozwód

Czwarty najbogatszy człowiek na świecie, założyciel Microsoftu i filantrop Bill Gates wydał oświadczenie, w którym wraz z żoną Melindą, informują o planowanym rozwodzie. Para pobrała się 27 lat temu, mają trójkę dzieci: 25-letnią Jennifer, 22-letniego Rory'ego i 19-letnią Phoebe. Wspólnie poświęcali wiele czasu na działalność charytatywna i naukową - ich fundacja Bill&Melinda Gates Foundation, która zajmuje się głównie finansowaniem walki z chorobami zakaźnymi w różnych zakątkach globu, obecnie jest największą tego typu organizacją na świecie. Pomimo rozwodu, Bill i Melinda planują dalej wspólnie zarządzać projektami związanymi z działalnością fundacji:

Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, by umożliwić wszystkim ludziom zdrowe, produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy wciąż razem pracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy nadal rosnąć wspólnie jako para w kolejnych etapach naszego życia. Prosimy o przestrzeń i prywatność dla naszej rodziny w momencie, w którym zaczynamy poruszać się w tym nowym życiu" - czytamy w oświadczeniu na Twitterze Billa Gatesa.

Bill i Melinda Gatesowie

Bill i Melinda Gates poznali się w 1987 r. na targach komputerowych w Nowym Jorku. Kobieta została menagerką w firmie Gatesa, a kilka lat później, w 1994 roku, poślubiła miliardera. Melinda Gates poświęciła się działalności charytatywnej - w 2005, jako jedna z trojga reprezentantów „Miłosiernych Samarytan”, znalazła się wśród wyróżnionych tytułem "Człowieka Roku" tygodnika Time. Mówi się, że rozwód państwa Gates może być jednym z najdroższych w historii - nie wiadomo, czy para miała podpisaną intercyzę, a do podziału jest majątek o wartości 146 miliardów dolarów.