Bill Gates i Melinda: rozwód

Pojawiły się nowe doniesienie w sprawie rozwodu Melindy i Billa Gates. Ponoć kobieta już od dwóch lat konsultowała się z prawnikami, planując odejść od męża. Informację tę podał The Wall Street Journal. Oficjalna wiadomość o rozwodzie pojawiła się zaś w mediach 3 maja. Para wydał oświadczenie, w którym zaznacza, że rozstaje się w dobrej atmosferze i przyjaźni, żadne z nich nie zdradziło jednak szczegółowych powodów tej decyzji.

Rozwód Billa Gatesa: powody

The Wall Street Journal donosi, że związek Melindy i Billa określono w dokumentach jako nieodwracalnie zniszczony. Co stało się powodem tego dramatu? Zgodnie z ustaleniami WSJ chodziło o bliskie relacje, jakie łączyły Billa Gatesa z Jeffryem Epsteinem, który skazany został za przestępstwa seksualne z udziałem nieletnich. Dla Melindy miało to okazać się zbyt trudne.

Znajomość Billa Gatesa z Epsteinem trwała zdaniem informatorów gazety od 2011 roku. We wrześniu 2013 roku para spotkała się z przestępcą seksualnym w jego posiadłości na Upper East Side. Portal Daily Beast krótko po tej wizycie poinformował, że Melinda zwierzyć miała się swoim przyjaciołom, że w trakcie spotkania czuła się niezwykle niekomfortowo. Ponoć była wściekła, że jej mąż utrzymuje kontakty z Epsteinem. Również w 2019 roku, kiedy Bill spotkał się ze skazanym za przestępstwa seksualne milionerem, Melinda kilkukrotnie odwiedziła prawników. Czy to właśnie owa kontrowersyjna zażyłość stała się powodem odejścia kobiety?