Mateusz Damięcki o żonie

- Jesteśmy razem od 10 lat, a mam wrażenie, że każdego dnia zakochuje się w mojej żonie na nowo – powiedział Mateusz Damięcki w rozmowie z magazynem Party. Aktor dodał też, że chociaż stara się być najlepszym ojcem i mężem, to Paulina „ogarnia” codzienną rodzinną rzeczywistość.


- Prawdziwym skarbem jest moja żona. Jest niezwykle skromną, dobrą i wrażliwą osobą, a przy tym stanowczą i konkretną. Tego jej zazdroszczę, bo ja bywam małostkowy i lubię się rozdrabniać. (…) Podkreślam: nigdy nie dotarłbym do tego miejsca w życiu, w którym jestem gdyby nie moja żona. Czasem myślę, że gdybyśmy nie byli razem, nie miałby kto stawiać mnie do pionu. Moja żona jest dla mnie partnerem, przyjacielem i moją wielką miłością – mówi Mateusz Damięcki, podkreślając jak ważną rolę odgrywa jego partnerka.

ZOBACZ TEŻ:

Mateusz Damięcki dzieci

Mateusz Damięcki dodał też, że mimo wielu zawodowych marzeń, jego największym życiowym celem i najważniejszą rolą jest bycie ojcem.
- Lubię ojcowskie obowiązki. Zawsze, jeśli to jest możliwe, staram się być w domu od 16. To ja kąpię chłopców, czytam do snu starszemu synowi. (…) Dla mnie usypianie dziecka nie jest obowiązkiem a przywilejem. Szczerze ubolewam, gdy nie mogę być przy wieczornych rytuałach. Kiedy w porze kąpieli jestem na planie, dzwonię do Pauliny, żeby o wszystko wypytać – opowiada Mateusz Damięcki.


Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki mają dwóch synów. Franciszek urodził się w 2018 roku. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2020 roku na świat przyszedł drugi syn pary Ignacy, choć jego narodziny były sporym zaskoczeniem dla fanów. Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska o tych ważnych w ich życiu wydarzeniu poinformowali dopiero po narodzinach syna.


Mateusz Damięcki dodaje, że po narodzinach dzieci jego życie diametralnie się zmieniło. Ze skupionego na sobie faceta zamienił się w troskliwego ojca – opiekuna.
- Jestem aktorem, siłą rzeczy nadal jest we mnie dużo egocentryzmu i chęci zwracania na siebie uwagi. Teraz coraz częściej muszę rezygnować z siebie na rzecz moich dzieci i to – choć nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem – sprawia mi ogromną przyjemność – podsumowuje w rozmowie z „Party”.

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz także:


Paulina Andrzejewska i Mateusz Damięcki


Jak już wspomnieliśmy, Mateusz Damięcki i Paulina Andrzejewska są ze sobą od 10 lat. Para wzięła ślub w 2018, a uroczystość odbyła się w Hotelu Hyatt i miała charakter prywatny.
Związek Pauliny Andrzejewskiej i Mateusza Damięckiego od początku istnienia były szeroko komentowany w mediach. Z pewnością nie bez znaczenia był fakt, że Mateusz Damięcki był świeżo upieczonym rozwodnikiem. Jego pierwsze małżeństwo z Patrycją Krogulską trwało zaledwie kilka miesięcy – od września 2010 roku do maja 2011 roku. Po wielu latach związku z Pauliną Andrzejewską Mateusz Damięcki ponownie stanął na ślubnym kobiercu.

 


Paulina Andrzejewska – kim jest?

Paulina Andrzejewska – żona Mateusza Damięckiego – to z zawodu tancerka i choreografka baletowa, która od lat współpracuje z najważniejszymi teatrami muzycznymi w naszym kraju – Teatrem Roma, Teatrem Polskim czy Teatrem Rampa. Na co dzień uczy tańca współczesnego w warszawskich szkołach baletowych, pracuje jako pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej i wykłada na Akademii Teatralnej.

Paulina Andrzejewska urodziła się 6 lipca 1980 roku w Szczecinie. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Studiowała także na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina.

Jako tancerka pojawiała się na przestrzeni lat w takich spektaklach jak: „Grease”, „Koty” czy „Les Miserables”. Tańczyła również w programach telewizyjnych: „Jaka to Melodia?”, „Kabaretowy Klub Dwójki” czy „Gra w przeboje”.

Od 2018 roku jest żoną Mateusza Damięckiego, z którym ma dwoje dzieci – Franciszka i Ignacego.

ZOBACZ TEŻ: