Gustwa Holubek: „Otóż tego się najbardziej boję – niekompetencji”

Gustaw Holubek wziął udział w programie „Sto pytań do…” prowadzonym przez Annę Grzeszczuk-Gałązkę w latach 1988-1995. Legenda aktorstwa zapytana została o to, czego boi się najbardziej. Bez wahania opowiada: niekompetencji.

Boję się tych, którzy nie mając predestynacji, zajmują stanowiska, do których nie są powołani. Bo w tych ludziach małych rodzi się właśnie nikczemność, rodzi się największy obszar nikczemności. To oni właśnie czyhają na nas, są podejrzliwi, posądzają nas bez przerwy o coś. Mówiąc już "Dzień dobry", nie wierzą w to dobre życzenie. Patrzą na nas, przypisując nam wszelkie możliwe machinacje, prócz tego, że jesteśmy uczciwi i że nic złego nie mamy na myśli, ponieważ sami są w fałszywej sytuacji. Jak mówi Gombrowicz: "Czuje się sztucznie, bo sytuacja jest sztuczna". Otóż tego się najbardziej boję – niekompetencji.

Aleksandra Gajewska o protestach kobiet: "Sorry za utrudnienia, ale mamy rząd do obalenia"

"Ja w tym wyroku nie widzę pobudek moralnych. Widzę cyniczny wyrok pisany na zamówienie polityczne" - mówi nam prawniczka z FEDERY

 

Wojciech Mann udostępnia nagranie z Gustawem Holubkiem

Wojciech Mann udostępnił nagranie na swoim Facebooku, a wpis zrobił błyskawiczną karierę w mediach społecznościowych. Zareagowało na niego ponad 21 tys. osób, z kolei 13 tys. osób udostępniło wideo. Liczba reakcji rośnie w błyskawicznym tempie.

Wojciech Mann opatrzył swój post jedynie skromnym opisem: „Tak kiedyś mówił pan Gustaw Holoubek”. Większość osób jest przekonana, że pojawienie się nagrania na Facebooku właśnie teraz nie jest przypadkowe i dopatruje się w nim aluzji do wczorajszego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego. Więcej o słowa prezesa PiS przeczytacie TUTAJ.

Co sądzicie o nagraniu? Czy jest aktualne w naszej obecnej sytuacji?

Strajk Kobiet przedstawił postulaty. Marta Lempart w mocnych słowach domaga się dymisji rządu

Piekło kobiet. Tadeusz Boy-Żeleński o prawie do aborcji. O czym jeszcze mówi tekst?